Jak jet místo jedné dovolené rovnou na tři

Text: Prima Žena
19. srpna 2019 | 12:00

Češi jsou známí svou spořivostí, úspory si v Česku tvoří většina domácností. Z průzkumu České bankovní asociace z let 1995 až 2017 vyplývá, že 73 procent Čechů si odkládá měsíčně alespoň nějaké peníze bokem, v průměru si tak Češi odloží měsíčně přibližně pět tisíc korun. Odložené peníze většinou utratí za dovolenou a dost často na ní zrovna nešetří.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Podle letošního průzkumu Poštovní spořitelny každý Čech utratí za letní dovolenou průměrně 23 tisíc korun, tři procenta Čechů si na dovolenou dokonce vezme úvěr. Odpočinout  se dá však daleko levněji a jet můžete třeba víckrát. Přinášíme proto několik tipů, jak za dovolenou ušetřit, stačí umět efektivně hledat.

Ubytování: I za pár kaček se parádně vyspíte!
Podle průzkumu Poštovní spořitelny se v hotelech a penzionech ubytovává na dovolených v současné době více než polovina Čechů. Ale jen tři procenta z nich využívá levnější formu ubytování pomocí Airbnb. Pokud jde o ubytování na dovolené, není nutné spát v luxusních hotelech a za noc tak nechat astronomické částky. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme využít zmíněné Airbnb nebo službu Couchsurfing, díky které se můžete ubytovat zadarmo v podstatě kdekoliv na světě. Z módy také stále nevyšlo ubytování v kempech, kde jsou ceny stále velmi nízké, a oproti dřívějšku je kvalita ubytování na úplně jiné úrovni. Obzvlášť kouzelné jsou kempy u jezer v Alpách, kde se probudíte, vylezete ze stanu a máte dechberoucí výhled hned po probuzení.

Cenový tip: Pokud trváte na ubytování v hotelech, můžete vyčkávat, ceny ubytování se totiž dost často mění. Obzvlášť ve velkých městech, kde je velké množství hotelů, se často stává, že ceny v hotelu za noc na poslední chvíli rapidně klesnou. Dost často se také dají najít na internetu slevové kupony do jednotlivých hotelů. Slevové kupony jednoduše najdete na webových stránkách hotelů nebo stačí do Googlu zadat jméno hotelu a heslo „slevový kupon“. Vždy je také výhodnější rezervovat hotel přímo přes webové stránky hotelu než přes různé portály, kterým hotely platí až 20% provizi z ceny ubytování.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zapomeňte na chemii

Akné je noční můrou nejen pubescentů, ale mnohdy dokáže pěkně potrápit více

TOP DOMOV

Ahoj děťátko!

Naše babičky často nemají ani jednu jedinou fotku z dětských let, a více

TOP GURMÁN

Ketodieta

Každý způsob hubnutí má své výhody a rizika. Ketodieta je novým fenoménem více

TOP SPOLEČNOST

Jitka Klett

Majitelka, zakladatelka a hlavní módní návrhářka Jitka Klett, známá doma i více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více