Jak jet místo jedné dovolené rovnou na tři

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Stravování: Pizzu, kebab či těstoviny seženete levně skoro v jakékoliv destinaci
Na dovolené nikdo nechce trpět hlady, není však třeba chodit každý večer do luxusních restaurací. Občas stačí nakoupit si jídlo v místním supermarketu a uvařit si domácí jídlo z kvalitních lokálních surovin. Některé jídlo si navíc můžete dovézt i z Česka. Na internetu se dá také jednoduše dohledat, jaké jsou ceny potravin v dovolenkových destinacích. Hned víte, co se vám vyplatí dovézt s sebou a co ne.  Pokud chcete navštívit restaurační zařízení, vybírejte ty dál od centra. Bývají zpravidla levnější a místo restaurací volte raději bistra nebo fast foody. Za podobné ceny jako v Česku seženete ve většině zemí kebab, pizzu nebo těstoviny. Pizzu nebo kebab si navíc můžete v krabici donést až na pláž a s krásným výhledem tak povečeřet u moře. V cizině doporučujeme pro vyhledávání restaurací a bister používat Tripadvisor, kde si můžete najít kromě hodnocení jednotlivých restauracích také restaurace z kategorie levného stravování v dané lokalitě. Jednoduše si na internetu najdete i jídelní lístky a snadno zjistíte, na kolik vás večeře vyjde.

Cenový tip: Nechoďte do restaurací, které jsou na hlavní ulici, většinou patří k nejdražším.

Načasování: Včas plánujte mimo hlavní cestovatelskou sezónu 
Důležité je si dovolenou včas naplánovat, na poslední chvíli bývá vše dražší a často vyprodané. Třeba ceny jízdenek na autobus se zvyšují s rostoucí obsazeností, takže na poslední chvíli jsou za vyšší ceny nebo už je autobus vyprodaný. Levnější je také cestovat mimo hlavní cestovatelskou sezónu, ideální je vyhnout se hlavním prázdninám a státním svátkům. Zdaleka nejhorší je pro letní dovolenou měsíc srpen, kdy se v Itálii zavírají velké fabriky, všichni místní se přesouvají na pobřeží a ceny nejenom v italských přímořských destinacích jsou proto až několikanásobné. Naopak nejlepší je v období prázdnin vyrazit hned na začátku července, kdy třeba Němci ještě chodí do školy. Pokud plánujete dovolenou u moře, doporučujeme vyrazit v červnu nebo až teď září.

Jako příklad uvádíme kalkulaci, jak se dá levně pořídit dovolená v Itálii u moře v polovině září. Pokud pojedete ve dvou, vyjde zářijová dovolená na neuvěřitelných 7 956 Kč i s půjčením auta na týden. Ještě stále váháte?

1 2 3 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Omezte chrápání

Chrápání je nepříjemný zvuk, který dokáže být důvodem mnoha vážných více

TOP SEX A VZTAHY

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

TOP DOMOV

Autosedačky BeSafe

První sedačky otočné jedním pohybem od norské značky BeSafe více

TOP GURMÁN

Palačinky

Také často přemýšlíte, jak zpestřit snídani, večeři, nebo co vzít s sebou na výlet více

TOP SPOLEČNOST

Walter Trout

Walter Trout je považován za jednoho z nejlepších kytaristů všech dob. více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Doušek pohody

Vybírat vánoční dárky pro dědečka, kamarádku, tchýni či kolegu může být oříšek více

Infuze vitaminu C

S příchodem chladnějšího počasí většinou udeří první vlna chřipek a nachlazení, více