Jak jet místo jedné dovolené rovnou na tři

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Stravování: Pizzu, kebab či těstoviny seženete levně skoro v jakékoliv destinaci
Na dovolené nikdo nechce trpět hlady, není však třeba chodit každý večer do luxusních restaurací. Občas stačí nakoupit si jídlo v místním supermarketu a uvařit si domácí jídlo z kvalitních lokálních surovin. Některé jídlo si navíc můžete dovézt i z Česka. Na internetu se dá také jednoduše dohledat, jaké jsou ceny potravin v dovolenkových destinacích. Hned víte, co se vám vyplatí dovézt s sebou a co ne.  Pokud chcete navštívit restaurační zařízení, vybírejte ty dál od centra. Bývají zpravidla levnější a místo restaurací volte raději bistra nebo fast foody. Za podobné ceny jako v Česku seženete ve většině zemí kebab, pizzu nebo těstoviny. Pizzu nebo kebab si navíc můžete v krabici donést až na pláž a s krásným výhledem tak povečeřet u moře. V cizině doporučujeme pro vyhledávání restaurací a bister používat Tripadvisor, kde si můžete najít kromě hodnocení jednotlivých restauracích také restaurace z kategorie levného stravování v dané lokalitě. Jednoduše si na internetu najdete i jídelní lístky a snadno zjistíte, na kolik vás večeře vyjde.

Cenový tip: Nechoďte do restaurací, které jsou na hlavní ulici, většinou patří k nejdražším.

Načasování: Včas plánujte mimo hlavní cestovatelskou sezónu 
Důležité je si dovolenou včas naplánovat, na poslední chvíli bývá vše dražší a často vyprodané. Třeba ceny jízdenek na autobus se zvyšují s rostoucí obsazeností, takže na poslední chvíli jsou za vyšší ceny nebo už je autobus vyprodaný. Levnější je také cestovat mimo hlavní cestovatelskou sezónu, ideální je vyhnout se hlavním prázdninám a státním svátkům. Zdaleka nejhorší je pro letní dovolenou měsíc srpen, kdy se v Itálii zavírají velké fabriky, všichni místní se přesouvají na pobřeží a ceny nejenom v italských přímořských destinacích jsou proto až několikanásobné. Naopak nejlepší je v období prázdnin vyrazit hned na začátku července, kdy třeba Němci ještě chodí do školy. Pokud plánujete dovolenou u moře, doporučujeme vyrazit v červnu nebo až teď září.

Jako příklad uvádíme kalkulaci, jak se dá levně pořídit dovolená v Itálii u moře v polovině září. Pokud pojedete ve dvou, vyjde zářijová dovolená na neuvěřitelných 7 956 Kč i s půjčením auta na týden. Ještě stále váháte?

1 2 3 další strana »

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Kruhy pod očima

Oční okolí patří k těm nejvíce citlivým a nejtenčím partiím našeho obličeje, více

TOP SEX A VZTAHY

Hypnoterapie

Špatné soustředění, fobie, úzkostné i depresivní stavy, poruchy spánku, alergie, i více

TOP DOMOV

Dokonalý domov

Vždy se dá najít nějaký zajímavý kompromis, jako kus venkova implementovat více

TOP GURMÁN

Ghí - superpotravina

Voní a nepřipaluje se. Dá šmrnc jakékoliv polévce i omáčce, je skvělé na dušenou zeleninu více

TOP SPOLEČNOST

EtikButik

EtikButik, obchod s etickou módou a veganskou obuví na začátku srpna otevřel více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více