Rodinný výlet nemusí být nuda

Text: Prima Žena
22. července 2019 | 12:00

Léto je spojené s výlety a různými volnočasovými aktivity, na které můžete vzít i vaše děti. Přemýšlíte, jaký program pro své ratolesti vlastně vymyslet? Co zkusit něco netradičního? Celá rodina určitě ocení sjezd na člunu, koloběžce anebo kurz přežití pro rodiny.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Na vodu za dobrodružstvím můžou klidně i kojenci
Skvělý zážitek si jistě odnesete ze sjíždění řek na člunu. Zkombinujete tak pobyt u vody, na slunci, sport a zábavu. Zkušení vodáci pěstují lásku k řece třeba i s půlročními dětmi. Pokud máte více než jedno dítě a jsou o něco starší, tak můžete výlet zpestřit tím, že vezmete například raft i kajak. Děti tak s vámi mohou zažít dobrodružství a vyzkoušet si jízdu na rozdílných nafukovacích člunech. Důležité je u nejen u dětí zejména bezpečí. Základem malého vodáka by měla být záchranná vesta a přilba. „Na výlety s dětmi jsou ideální volbou větší nafukovací čluny nebo rafty. Jsou bezpečné, stabilní a pohodlné pro malé i velké. Nalodíte na ně nejen děti, ale i vše potřebné,“ vysvětluje Lucie Kadlecová ze společnosti Gumotex, tradičního českého výrobce člunů. Zda přemýšlíte, na kterou řeku s dětmi vyrazit, tak věřte, že je v Česku klidnějších toků hned několik. Mezi bezpečnější a pomalejší řeky patří například Berounka. V rámci celého toku se její obtížnost pohybuje v rámci klidné proudící vody. Kouzlo Berounky tkví také v tom, že většina trasy vede přes neobydlené a klidné prostředí. S dětmi tak můžete zažít prázdninový relax. Stejně tak můžete sjet Ohři, její tok je pro rodinný výlet vhodný také. Navíc je řeka splavná téměř po celý rok.
 
Je libo se projet na koloběžce?
Dobrý nápad je i společná zábava na stále oblíbenějších velkých cestovních koloběžkách. „Výlet na koloběžce je skvělá záležitost nejen pro jednotlivce, toužící si srovnat záda, užít přírodu a načerpat endorfiny z aktivního pohybu, ale je to parádní týmová zábava. Ať už jste dva, tři nebo deset, na kolobkách si užijete společných zážitků víc než na kole,“ říká Marek Kostka, přední český odborník na vývoj a výrobu koloběžek. 

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Dominantní přívěšek

Prvními přívěsky v historii lidstva byly nejspíš perforované mušle nalezené před více

TOP SEX A VZTAHY

Projevy andropauzy

Zvětšené bříško, méně svalů, pocení i při mírné námaze a řídnoucí vlasy. více

TOP DOMOV

Electrolux PURE Q9

Zatímco starší generace plánuje velký úklid jednou týdně, mladá generace více

TOP GURMÁN

Česneková pomazánka

Obecný názor většiny lidí je, že se při redukci váhy trápíte hlady více

TOP SPOLEČNOST

Dětská show

Oblíbený bavič dětí i dospělých Michal Nesvadba a televizní skřítkové František více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více