Elixír mládí

Text: Prima Žena
9. října 2018 | 15:00

Novodobý elixír mládí či pramen lásky? Objevte skrytý potenciál sirovodíku. V posledních několika staletích lidstvo objevovalo účinky sirovodíku. Prvotní nejistotu, kterou vyvolával jeho pach zkažených vajec, vystřídalo nadšení. V malých koncentracích totiž sulfan působí jako zázrak. Nejčastěji se s ním můžeme setkat v podobě minerální vody s obsahem sirovodíku.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Blahodárné účinky sirných vod na bolesti kloubů, revmatismus či kožní onemocnění se rychle dostaly do povědomí, a tak se mezi lidmi místo posměšných názvů proslýchalo, že se jedná o zázrak.

Sirovodík se vstřebává kůží – a to nejlépe pokud je teplota vody 38 stupňů Celsia, čehož využívají sirné lázně v Kostelci u Zlína. Síra se následně ukládá v pojivové tkáni, což zlepšuje pružnost a odolnost měkkých tkání. Účinnost sirných koupelí je vysoká – napomáhají v léčbě nepříjemného revmatismu, bolestí kloubů a svalů a mnoha kožních onemocnění jako lupénky, atopického ekzému či akné. Stejně si poradí i s poruchami pohybové i oběhové soustavy.

Sirovodík významně přispívá k uvolňování a roztahování cév, což vede ke zvýšení průtoku krve. Tohle rozšíření cév je patrné i pouhým okem v podobě tzv. sirného erytému – červeně zbarvené kůže. Poslední průzkumy prokázaly, že před vědci leží možnost objevit konkurenta Viagry. „Sirovodík totiž dokáže uvolnit nervy a rozšířit cévy v penisu, což přispívá k vyvolání erekce,“ řekl farmakolog Giusseppeho Cirina z univerzity v Neapoli časopisu Science. Léky fungující na sirovodíkové bázi by mohly pomoci v léčbě poruch erekce mužům, u nichž Viagra neúčinkuje.

Od nejistého zkoumání páchnoucího plynu se lidstvo posouvá až k závratným objevům na poli medicíny. Sirné prameny již nejsou nazývány Vejcovka či Prdlavka, ale naopak jsou vyhledávány k účinné lázeňské pomoci. Léčivý pramen v Lázních Kostelec u Zlína obsahuje nejvyšší koncentraci blahodárného sirovodíku v České republice, což z lázní vytváří vyhledávanou lokalitu.

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Lék na nespavost

Občas se to při usínání stane každému. Převalujeme se na posteli, více

TOP SEX A VZTAHY

Ženy vs muži

Celá polovina žen a 35 % mužů se v práci setkalo s diskriminací. více

TOP DOMOV

Klika, která září

Unikátní kolekce kování MINIMAL BLACK MATT 20 YEAR LIGHT posouvá více

TOP GURMÁN

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více

TOP SPOLEČNOST

Filmové drama

Filmový příběh o tom, že v jedné zemi může vládnout jen jedna královna. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více