Elixír mládí

Text: Prima Žena
9. října 2018 | 15:00

Novodobý elixír mládí či pramen lásky? Objevte skrytý potenciál sirovodíku. V posledních několika staletích lidstvo objevovalo účinky sirovodíku. Prvotní nejistotu, kterou vyvolával jeho pach zkažených vajec, vystřídalo nadšení. V malých koncentracích totiž sulfan působí jako zázrak. Nejčastěji se s ním můžeme setkat v podobě minerální vody s obsahem sirovodíku.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Blahodárné účinky sirných vod na bolesti kloubů, revmatismus či kožní onemocnění se rychle dostaly do povědomí, a tak se mezi lidmi místo posměšných názvů proslýchalo, že se jedná o zázrak.

Sirovodík se vstřebává kůží – a to nejlépe pokud je teplota vody 38 stupňů Celsia, čehož využívají sirné lázně v Kostelci u Zlína. Síra se následně ukládá v pojivové tkáni, což zlepšuje pružnost a odolnost měkkých tkání. Účinnost sirných koupelí je vysoká – napomáhají v léčbě nepříjemného revmatismu, bolestí kloubů a svalů a mnoha kožních onemocnění jako lupénky, atopického ekzému či akné. Stejně si poradí i s poruchami pohybové i oběhové soustavy.

Sirovodík významně přispívá k uvolňování a roztahování cév, což vede ke zvýšení průtoku krve. Tohle rozšíření cév je patrné i pouhým okem v podobě tzv. sirného erytému – červeně zbarvené kůže. Poslední průzkumy prokázaly, že před vědci leží možnost objevit konkurenta Viagry. „Sirovodík totiž dokáže uvolnit nervy a rozšířit cévy v penisu, což přispívá k vyvolání erekce,“ řekl farmakolog Giusseppeho Cirina z univerzity v Neapoli časopisu Science. Léky fungující na sirovodíkové bázi by mohly pomoci v léčbě poruch erekce mužům, u nichž Viagra neúčinkuje.

Od nejistého zkoumání páchnoucího plynu se lidstvo posouvá až k závratným objevům na poli medicíny. Sirné prameny již nejsou nazývány Vejcovka či Prdlavka, ale naopak jsou vyhledávány k účinné lázeňské pomoci. Léčivý pramen v Lázních Kostelec u Zlína obsahuje nejvyšší koncentraci blahodárného sirovodíku v České republice, což z lázní vytváří vyhledávanou lokalitu.

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zdravé cvičení

Až 80 % dospělých lidí se minimálně jednou za život potýká s bolestmi zad. více

TOP SEX A VZTAHY

Změna profese

Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost více

TOP DOMOV

Houpátko JOIE Sansa

Maminku dokáže dočasně zastoupit houpátko JOIE Sansa 2v1 britské značky JOIE více

TOP GURMÁN

Tapiokové dezerty

Tapioka je škrob získaný z rostliny manioku, který používali pro jeho blahodárné účinky více

TOP SPOLEČNOST

Jedinečná událost

Premium Outlet Prague Airport nabídne 27. dubna všem návštěvníkům nevídanou podívanou. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více