Elixír mládí

Text: Prima Žena
9. října 2018 | 15:00

Novodobý elixír mládí či pramen lásky? Objevte skrytý potenciál sirovodíku. V posledních několika staletích lidstvo objevovalo účinky sirovodíku. Prvotní nejistotu, kterou vyvolával jeho pach zkažených vajec, vystřídalo nadšení. V malých koncentracích totiž sulfan působí jako zázrak. Nejčastěji se s ním můžeme setkat v podobě minerální vody s obsahem sirovodíku.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Blahodárné účinky sirných vod na bolesti kloubů, revmatismus či kožní onemocnění se rychle dostaly do povědomí, a tak se mezi lidmi místo posměšných názvů proslýchalo, že se jedná o zázrak.

Sirovodík se vstřebává kůží – a to nejlépe pokud je teplota vody 38 stupňů Celsia, čehož využívají sirné lázně v Kostelci u Zlína. Síra se následně ukládá v pojivové tkáni, což zlepšuje pružnost a odolnost měkkých tkání. Účinnost sirných koupelí je vysoká – napomáhají v léčbě nepříjemného revmatismu, bolestí kloubů a svalů a mnoha kožních onemocnění jako lupénky, atopického ekzému či akné. Stejně si poradí i s poruchami pohybové i oběhové soustavy.

Sirovodík významně přispívá k uvolňování a roztahování cév, což vede ke zvýšení průtoku krve. Tohle rozšíření cév je patrné i pouhým okem v podobě tzv. sirného erytému – červeně zbarvené kůže. Poslední průzkumy prokázaly, že před vědci leží možnost objevit konkurenta Viagry. „Sirovodík totiž dokáže uvolnit nervy a rozšířit cévy v penisu, což přispívá k vyvolání erekce,“ řekl farmakolog Giusseppeho Cirina z univerzity v Neapoli časopisu Science. Léky fungující na sirovodíkové bázi by mohly pomoci v léčbě poruch erekce mužům, u nichž Viagra neúčinkuje.

Od nejistého zkoumání páchnoucího plynu se lidstvo posouvá až k závratným objevům na poli medicíny. Sirné prameny již nejsou nazývány Vejcovka či Prdlavka, ale naopak jsou vyhledávány k účinné lázeňské pomoci. Léčivý pramen v Lázních Kostelec u Zlína obsahuje nejvyšší koncentraci blahodárného sirovodíku v České republice, což z lázní vytváří vyhledávanou lokalitu.

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Péče o zuby

Klíčem ke krásným a zdravým zubům je především pravidelná a správná dentální péče. více

TOP SEX A VZTAHY

Ideální sex

Sex by podle žen měl trvat 24 minut a 12 vteřin, měla by mu předcházet adekvátní více

TOP DOMOV

Vady dřeva

U většiny vad dřeva, jako jsou mechy, lišejníky, houby a hmyz, platí, že prevencí můžeme více

TOP GURMÁN

Nealkoholická vína

Chcete si k obědu vychutnat sklenku skvělého vína, ale musíte jet zpět do práce více

TOP SPOLEČNOST

Letni Letná

Přechodem přes Vltavu ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů odstartuje více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více