Elixír mládí

Text: Prima Žena
9. října 2018 | 15:00

Novodobý elixír mládí či pramen lásky? Objevte skrytý potenciál sirovodíku. V posledních několika staletích lidstvo objevovalo účinky sirovodíku. Prvotní nejistotu, kterou vyvolával jeho pach zkažených vajec, vystřídalo nadšení. V malých koncentracích totiž sulfan působí jako zázrak. Nejčastěji se s ním můžeme setkat v podobě minerální vody s obsahem sirovodíku.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Blahodárné účinky sirných vod na bolesti kloubů, revmatismus či kožní onemocnění se rychle dostaly do povědomí, a tak se mezi lidmi místo posměšných názvů proslýchalo, že se jedná o zázrak.

Sirovodík se vstřebává kůží – a to nejlépe pokud je teplota vody 38 stupňů Celsia, čehož využívají sirné lázně v Kostelci u Zlína. Síra se následně ukládá v pojivové tkáni, což zlepšuje pružnost a odolnost měkkých tkání. Účinnost sirných koupelí je vysoká – napomáhají v léčbě nepříjemného revmatismu, bolestí kloubů a svalů a mnoha kožních onemocnění jako lupénky, atopického ekzému či akné. Stejně si poradí i s poruchami pohybové i oběhové soustavy.

Sirovodík významně přispívá k uvolňování a roztahování cév, což vede ke zvýšení průtoku krve. Tohle rozšíření cév je patrné i pouhým okem v podobě tzv. sirného erytému – červeně zbarvené kůže. Poslední průzkumy prokázaly, že před vědci leží možnost objevit konkurenta Viagry. „Sirovodík totiž dokáže uvolnit nervy a rozšířit cévy v penisu, což přispívá k vyvolání erekce,“ řekl farmakolog Giusseppeho Cirina z univerzity v Neapoli časopisu Science. Léky fungující na sirovodíkové bázi by mohly pomoci v léčbě poruch erekce mužům, u nichž Viagra neúčinkuje.

Od nejistého zkoumání páchnoucího plynu se lidstvo posouvá až k závratným objevům na poli medicíny. Sirné prameny již nejsou nazývány Vejcovka či Prdlavka, ale naopak jsou vyhledávány k účinné lázeňské pomoci. Léčivý pramen v Lázních Kostelec u Zlína obsahuje nejvyšší koncentraci blahodárného sirovodíku v České republice, což z lázní vytváří vyhledávanou lokalitu.

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Kolagen pro krásu

Pro lidské tělo je kolagen nepostradatelný – vytváří základ vaziva více

TOP SEX A VZTAHY

Holčičí tajemství

Podle studie online seznamky Match se o sexu se svými kamarádkami baví více

TOP DOMOV

Originální nábytek

Hravé abstraktní vzory, organické rostlinné motivy, či fotorealistická vyobrazení krajiny… více

TOP GURMÁN

Darujte Kmotra

I v letošním roce jsme pro naše zákazníky připravily tradiční výrobky více

TOP SPOLEČNOST

Jolanta Kantorová

Vystudovala jsem farmacii a čtvrt století jsem pracovala v lékárně. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více