Nechte se očarovat Harachovem

Text: Prima Žena
15. září 2020 | 09:00

Říká se mu Indiánské nebo Babí. Ale stále ještě je to léto, i když pozdní. V krkonošském Harrachově má hodně do sebe. Srpnové tropy u jižních moří a tuzemských koupališť, jezer nebo přehrad tady můžete vyměnit za dny plné aktivity. Dostatek vláhy, kterou jakoby letošní rok dává zapomenout na předcházející suchá období, přetvořil Harrachov v oázu plnou zeleně. Díky ní se největší rekreační středisko v západních Krkonoších stalo jedinečnými vzdušnými lázněmi.

nechte_se_ocarovat_harachovem_1_PZ.jpg nechte_se_ocarovat_harachovem_2_PZ.jpg nechte_se_ocarovat_harachovem_3_PZ.jpg nechte_se_ocarovat_harachovem_4_PZ.jpg nechte_se_ocarovat_harachovem_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Příjemnou léčebnou kúru vám poskytne například výlet na 1020 metrů vysokou Čertovu horu. Lanovka tam jezdí v září každý den od 9 do 17 hodin. Výhledy na majestátní horské hřebeny a půvabná údolí mají na přelomu léta a podzimu osobité kouzlo. Není tak horko jako v červenci a srpnu a obrazy, které se se před vašima očima rozprostřou na vrcholu Čertovy hory, jsou v ostrém horském vzduchu sytější.

Kdo se vydá od horní stanice lanovky na dlouhý výlet přes Ručičky, Dvoračky až do sedla Lysé hory a po hřebenu Krkonoš k pramenu Labe, dočká se odměny v podobě rozhledů do malebného českého vnitrozemí a také na nejvyšší českou horu Sněžku, 1603 metrů vysokou Sněžku.

Krkonoše jsou v září a říjnu atraktivní i proto, že začínají měnit barvu. K zelené se přidává žlutá a červená a v osvěžující náruči nejvyšších českých hor si na přelomu léta a podzimu přicházejí na své turisté, kteří sem přijíždějí za dary přírody.

„V září ale nemá krkonošské léto takovou sílu jako v první polovině měsíce. Počasí se také někdy rychle mění, a proto doporučujeme maminkám, aby před výletem lanovkou nad Harrachov přibalily svým dětem i sobě do batohu raději pláštěnku a náhradní bundu,“ řekl Vlastislav Fejkl, provozní náměstek ředitele Sportovního areálu Harrachov.

„Při horských túrách nesmí chybět ve výbavě rekreantů nabitý mobil pro případ jakékoliv nepříjemné události,“ dodal Fejkl. „Určitě neprohloupí ten, kdo si do něj pro jistotu stáhne aplikaci Záchranka.“

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Cesta ke zdraví

„Do Německa jsem šel svobodný s jednou sportovní taškou, a když jsem více

TOP DOMOV

Návrat do školy

Kritická část roku se blíží a pro některé rodiče je začátek školy hektickým obdobím více

TOP GURMÁN

Cesta k vitamínům

Zdrojů vitamínů a minerálů není nikdy dost – dvojnásobně pak tato pravda více

TOP SPOLEČNOST

Iniciativy Harmony

Společnost Mondelēz International rozšiřuje v České republice svůj program více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více