Nechte se očarovat Harachovem

nechte_se_ocarovat_harachovem_1_PZ.jpg nechte_se_ocarovat_harachovem_2_PZ.jpg nechte_se_ocarovat_harachovem_3_PZ.jpg nechte_se_ocarovat_harachovem_4_PZ.jpg nechte_se_ocarovat_harachovem_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Čertova hora přitahuje rovněž vzduchoplavce. Na padácích nebo na závěsných kluzácích se vydávají nad Krkonoše hned ze tří startovacích ploch. Pohled na paraglidisty nad Harrachovem se řadí k zážitkům, na něž se nezapomíná.
 
Nádherné pocity si odnesete rovněž z procházky kolem řeky Kamenice, jež teče do Harrachova ze Slezského hřbetu nedaleko od hranic s Polskem. Rovněž na ní se nachází vodopád, říká se mu Plochý a měří bezmála čtrnáct metrů.
 
V Kamenici se voda přelévá také po několika romantických skalnatých kaskádách. Pokud se zdatnější turisté vydají vzhůru podél Kamenice k Janouškově cestě (Terex) otevře se před nimi pěkný pohled na Harrachov ze severu. Když se do města vrátí kolem Mumlavy, zvládnou za jediný výlet hned dva úchvatné krkonošské vodopády.
 
Jestliže se na dlouhou pěší túru kolem Kamenice a Mumlavy necítí, mohou si ušetřit síly návštěvou některé harrachovské půjčovny elektrokol.
 
Případnou únavu z činorodě prožitých dnů můžete v Harrachově odbourat v wellness centrech či v hotelových bazénech. Pokud se počasí třeba na půl dne pokazí, nemusí návštěvníci Harrachova zoufat. Ve městě se nacházejí čtyři atraktivní muzea – sklářské ve sklárně Novosad a syn, Muzeum lesnictví a myslivost Šindelka, Hornické muzeum a Ski-muzeum.
 

1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Hydratece pleti

Nezapomeňte, že pleť nikdy nebude mladistvá a pevná, pokud jí chybí voda. více

TOP DOMOV

Wellness je trendem

Wellness aktivity jsou především příjemným způsobem pro odbourání stresu více

TOP GURMÁN

Cesta k vitamínům

Zdrojů vitamínů a minerálů není nikdy dost – dvojnásobně pak tato pravda více

TOP SPOLEČNOST

Czech Fashion week

Koncem srpna se po roce opět uskutečnil Czech Fashion week, k více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více