Otužování a přírodní vitamíny

Text: Prima Žena
26. ledna 2018 | 15:00

Během sychravého podzimu, chladné zimy a zešeřených dní člověk často pociťuje únavu, nedostatek energie, populaci trápí rýma, kašel nebo kulminují problémy se spánkem. Ne vždy za to ale může počasí. Původcem obtíží velmi často bývá oslabená imunita.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Nezdravý životní styl, dlouhodobý stres, nedostatek pohybu, znečištění vzduchu a životního prostředí. To vše je příčinou oslabené imunity, která s sebou nese zvýšené riziko onemocnění,“ vysvětlila MUDr. Marie Rebjonková, lékařský konzultant společnosti Imperial Karlovy Vary.

Právě probíhající zimní sezona je vhodným obdobím k nastartování organismu. Způsobů, jak jej podpořit, existuje nepřeberné množství. Vedle známého otužování či užívání vitamínů v co nejpřirozenějším stavu je dobré využít programy zaměřené na léčebné a wellness procedury.

Několikadenní lázeňský pobyt není jen fyzickou relaxací. „Celkovým působením, procedurami a dalšími službami vede k naprosté duševní regeneraci. K tomu přispívá i přívětivé klima a prostředí s dostatkem zeleně,“ řekla MUDr. Rebjonková s tím, že dlouhodobý stres je jedním z hlavních faktorů, které oslabují imunitní systém. 

Uvědomují si to i sami klienti. „V poslední době pozorujeme zvýšený zájem o pobyty nabízející vedle klasických pasivních procedur i volnočasové aktivity, jako jsou exkurze a výlety. Ty také pomáhají k vyčištění hlavy,“ dodala MUDr. Rebjonková.

Jedním z hlavních důvodů, proč se nabídka léčebných pobytů rozšiřuje i o jiné aktivity, je odlišná skladba klientů. Trendem posledních let je pobyt rodičů s dětmi, které jsou v důsledku nevyvinuté imunity častěji nemocné. „Nejmenší pacienti využívají hlavně klimatoterapii doplněnou o další procedury jako inhalaci, biolampu nebo elektroléčbu. Dětem starším tří let lze pak nabídnout větší šíři procedur, samozřejmě speciálně sestavenou odborníky,“ upřesnila MUDr. Rebjonková.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Sonicky kartáček

Proč si ho zamilujete? Zajistí vám zářivě bílé zuby, zbaví vás plaku více

TOP SEX A VZTAHY

Dejte si svůj cíl

Každý Nový rok si dáváme předsevzetí. Ale proč, když je opakovaně porušujeme? více

TOP DOMOV

Cat Liquid snack

Pochoutkám pro kočky jsme se tady již věnovali. Ale pojďme se blíže podívat více

TOP GURMÁN

Mixitella od Mixit

Hoď tam kupu oříšků, pořádnou hrst čokolády a rozmixuj. více

TOP SPOLEČNOST

For Wood

Sedmý veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více