Jarní prázdniny na Šumavě

Text: Prima Žena
29. ledna 2019 | 12:00

Na českých horách je spousta sněhu. Jarní prázdniny se blíží a vy ještě přemýšlíte, kam se vydat? Vydejte se na Šumavu, do městečka Kašperské Hory. Proč právě sem? Kromě lyžování si tady užijete výbornou gastronomii i skvělý program pro celou rodinu.

“Naučíme vaše děti lyžovat, a vy ani nemusíte sundat bačkory,” to je motto Nebespán boutique hotelu v Kašperských Horách, který pořádá oblíbené pobyty s lyžařskou školkou pro děti. Lyžařská školka, kterou tady právem nazývají all inclusive, zahrnuje kvalitní lyžařskou výuku v nejlepším čase od 10 do 12 hodin, a to od pondělí do čtvrtka, a je vždy určena pro maximálně pět dětí (nebo tři začátečníky) na jednoho učitele. Největší výhodou ovšem je, že instruktoři malé lyžaře odvezou (samozřejmě včetně jejich výbavy) přímo z hotelu na svah a po výuce zase přivezou zpět, takže rodiče skutečně nemusí sundat ani ty pomyslné bačkory. Na děti tady ale myslí i odpoledne - dvakrát týdně pro ně pořádají v Nebespánu zábavný odpolední program, kdy jim je k dispozici i tělocvična s hračkami.

Rodiče si tak mohou pod dobu, kdy se děti baví a učí se něco nového, užít všeho, po čem touží: Nebespán je například po celé republice vyhlášen svou skvělou gastronomií v podání dvou nápaditých francouzských kuchařů, dobrotami místní vynikající cukrářky Jany i lahodnou výběrovou kávou (to vše přineslo Nebespánu v roce 2018 a 2019 umístění v Top10 žebříčku hodnocení na Grandrestaurant.cz).

Odpočinku si dosytosti užijete v luxusních pokojích nebo velkorysých apartmá, a kdo by naopak toužil po aktivitě, může se inspirovat několika osvědčenými tipy majitelky Nebespánu Sabiny Kmecové, která dobře ví, co vše se dá na Šumavě (nejen) o jarních prázdninách dělat:


1. Prohlídky hradu Kašperk
Vyšlápněte si na nejvýše položený český hrad Kašperk! Z Kašperských Hor jsou to jen tři kilometry a dolů můžete jet na saních… “Každou středu a sobotu zde pořádají pravidelné prohlídky s názvem Život na hradě v zimě a vy se na nich dozvíte spoustu zajímavých informací o tom, jak ve středověku v zimě na hradě topili, svítili, trávili volný čas, co jedli a jak čas vlastně měřili,” popisuje Sabina Kmecová.

2. Pozorování šumavských jelenů
Jelena ve volné přírodě jen tak nespatříte. Majestátní jeleni jsou plachá a velmi chytrá zvířata. Ideální příležitost k jejich pozorování máte v zimě, kdy jsou v tzv. obůrkách. Jelení obůrka v Berankách v Srní (jen 15 minut autem z Kašperských Hor) je otevřená od 17. 1. do 31. 3. 2019. Pozorování se koná v úterý, čtvrtek a sobotu (mimo svátky), vždy od 12.00 do 15.30.

3. Sklářská huť Zlatý potok
Rezervujte si prohlídku sklárny v Řetenicích, které leží jen čtyři kilometry od Kašperských Hor. Dozvíte se zde mnoho zajímavostí o výrobě skla, uvidíte praktickou ukázku výroby a hlavně si budete moct sami vyfouknout vlastní výrobek. Pan Kozel je mistr svého řemesla a rád o skle povídá. Návštěva je možná každý den kromě pondělí, od 10 do 16 hodin.

4. Večerní lyžování ve skiareálu v Kašperských Horách
“Večerní lyžování má svoje kouzlo. Za tmy vypadá sjezdovka úplně jinak. Z horní stanice lanovky je také krásný výhled na osvětlené Kašperské Hory. Tento zážitek si můžete dopřát každou středu, pátek a sobotu od 18 do 21 hodin. Anebo si rezervujte učitele pro výuku snowboardu a nebudete mít u svých náročných začátků žádné nechtěné svědky,” radí Sabina Kmecová.

5. Bazén a zimní stadion v Sušici
Když v zimě promrznete na lyžích, určitě se bude hodit teplá koupel. Nový bazén v Sušici (jen 15 minut autem z Kašperských Hor) nabízí nejen vyžití pro děti (zábavný bazén, tobogány, dětský bazén), ale také hned dvě nerezové vířivky se spoustou bublin pro dokonalou relaxaci. K dispozici je také sauna. Denně od 14.30 do 21.30, v sobotu a v neděli od 10 hod. Nebo si vezměte brusle a užijte si upravený led při veřejném bruslení hned v sousedství bazénu.

6. Ranní jóga
Přímo v Kašperských Horách si zacvičíte ranní nebo plynulou jógu, a to každé pondělí a čtvrtek. Vstupné je 100 Kč a cvičení probíhá v nové sportovní hale. 

7. Nechte se hýčkat
“Nabídka wellness je v Kašperských Horách opravdu pestrá. Svěřit se můžete do rukou paní Hrachové v jejím kosmetickém salonu, kde nabízí vynikající kosmetiku, manikúru, pedikúru i masáže. Anebo si rezervujte některou z procedur v místních Šumavských lázních. Zdejší relaxační celotělové ošetření levandulí je ostatně vyhlášené široko daleko,” doporučuje Sabina Kmecová.

www.nebespan.cz

Zdroj: www.nebespan.cz

Foto: www.nebespan.cz

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Tvarujte tělo

Věda pokročila a v současnosti již estetická medicína nabízí zákroky, které ještě před více

TOP SEX A VZTAHY

Ženy v zaměstnání

Přestože zaměstnankyně stále pobírají výrazně nižší mzdu než jejich mužské protějšky, více

TOP DOMOV

Ochrana majetku

Léto je za rohem a s ním i čas dovolených, odjezdů na chalupy a odletů do zahraničí. více

TOP GURMÁN

Znáte matcha?

Matcha je unikátní japonský zelený čaj. Má velmi pozitivní účinky na naše tělo: více

TOP SPOLEČNOST

Divadlo Viola

Atraktivní výstavní program v předsálí legendárního Divadla Viola na Národní třídě více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více