Jarní prázdniny na Šumavě

Text: Prima Žena
29. ledna 2019 | 12:00

Na českých horách je spousta sněhu. Jarní prázdniny se blíží a vy ještě přemýšlíte, kam se vydat? Vydejte se na Šumavu, do městečka Kašperské Hory. Proč právě sem? Kromě lyžování si tady užijete výbornou gastronomii i skvělý program pro celou rodinu.

“Naučíme vaše děti lyžovat, a vy ani nemusíte sundat bačkory,” to je motto Nebespán boutique hotelu v Kašperských Horách, který pořádá oblíbené pobyty s lyžařskou školkou pro děti. Lyžařská školka, kterou tady právem nazývají all inclusive, zahrnuje kvalitní lyžařskou výuku v nejlepším čase od 10 do 12 hodin, a to od pondělí do čtvrtka, a je vždy určena pro maximálně pět dětí (nebo tři začátečníky) na jednoho učitele. Největší výhodou ovšem je, že instruktoři malé lyžaře odvezou (samozřejmě včetně jejich výbavy) přímo z hotelu na svah a po výuce zase přivezou zpět, takže rodiče skutečně nemusí sundat ani ty pomyslné bačkory. Na děti tady ale myslí i odpoledne - dvakrát týdně pro ně pořádají v Nebespánu zábavný odpolední program, kdy jim je k dispozici i tělocvična s hračkami.

Rodiče si tak mohou pod dobu, kdy se děti baví a učí se něco nového, užít všeho, po čem touží: Nebespán je například po celé republice vyhlášen svou skvělou gastronomií v podání dvou nápaditých francouzských kuchařů, dobrotami místní vynikající cukrářky Jany i lahodnou výběrovou kávou (to vše přineslo Nebespánu v roce 2018 a 2019 umístění v Top10 žebříčku hodnocení na Grandrestaurant.cz).

Odpočinku si dosytosti užijete v luxusních pokojích nebo velkorysých apartmá, a kdo by naopak toužil po aktivitě, může se inspirovat několika osvědčenými tipy majitelky Nebespánu Sabiny Kmecové, která dobře ví, co vše se dá na Šumavě (nejen) o jarních prázdninách dělat:


1. Prohlídky hradu Kašperk
Vyšlápněte si na nejvýše položený český hrad Kašperk! Z Kašperských Hor jsou to jen tři kilometry a dolů můžete jet na saních… “Každou středu a sobotu zde pořádají pravidelné prohlídky s názvem Život na hradě v zimě a vy se na nich dozvíte spoustu zajímavých informací o tom, jak ve středověku v zimě na hradě topili, svítili, trávili volný čas, co jedli a jak čas vlastně měřili,” popisuje Sabina Kmecová.

2. Pozorování šumavských jelenů
Jelena ve volné přírodě jen tak nespatříte. Majestátní jeleni jsou plachá a velmi chytrá zvířata. Ideální příležitost k jejich pozorování máte v zimě, kdy jsou v tzv. obůrkách. Jelení obůrka v Berankách v Srní (jen 15 minut autem z Kašperských Hor) je otevřená od 17. 1. do 31. 3. 2019. Pozorování se koná v úterý, čtvrtek a sobotu (mimo svátky), vždy od 12.00 do 15.30.

3. Sklářská huť Zlatý potok
Rezervujte si prohlídku sklárny v Řetenicích, které leží jen čtyři kilometry od Kašperských Hor. Dozvíte se zde mnoho zajímavostí o výrobě skla, uvidíte praktickou ukázku výroby a hlavně si budete moct sami vyfouknout vlastní výrobek. Pan Kozel je mistr svého řemesla a rád o skle povídá. Návštěva je možná každý den kromě pondělí, od 10 do 16 hodin.

4. Večerní lyžování ve skiareálu v Kašperských Horách
“Večerní lyžování má svoje kouzlo. Za tmy vypadá sjezdovka úplně jinak. Z horní stanice lanovky je také krásný výhled na osvětlené Kašperské Hory. Tento zážitek si můžete dopřát každou středu, pátek a sobotu od 18 do 21 hodin. Anebo si rezervujte učitele pro výuku snowboardu a nebudete mít u svých náročných začátků žádné nechtěné svědky,” radí Sabina Kmecová.

5. Bazén a zimní stadion v Sušici
Když v zimě promrznete na lyžích, určitě se bude hodit teplá koupel. Nový bazén v Sušici (jen 15 minut autem z Kašperských Hor) nabízí nejen vyžití pro děti (zábavný bazén, tobogány, dětský bazén), ale také hned dvě nerezové vířivky se spoustou bublin pro dokonalou relaxaci. K dispozici je také sauna. Denně od 14.30 do 21.30, v sobotu a v neděli od 10 hod. Nebo si vezměte brusle a užijte si upravený led při veřejném bruslení hned v sousedství bazénu.

6. Ranní jóga
Přímo v Kašperských Horách si zacvičíte ranní nebo plynulou jógu, a to každé pondělí a čtvrtek. Vstupné je 100 Kč a cvičení probíhá v nové sportovní hale. 

7. Nechte se hýčkat
“Nabídka wellness je v Kašperských Horách opravdu pestrá. Svěřit se můžete do rukou paní Hrachové v jejím kosmetickém salonu, kde nabízí vynikající kosmetiku, manikúru, pedikúru i masáže. Anebo si rezervujte některou z procedur v místních Šumavských lázních. Zdejší relaxační celotělové ošetření levandulí je ostatně vyhlášené široko daleko,” doporučuje Sabina Kmecová.

www.nebespan.cz

Zdroj: www.nebespan.cz

Foto: www.nebespan.cz

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Kosmetika Kiehl’s

Laboratoře společnosti Kiehl’s nyní představují regenerační pleťový krém více

TOP SEX A VZTAHY

Ideální sex

Sex by podle žen měl trvat 24 minut a 12 vteřin, měla by mu předcházet adekvátní více

TOP DOMOV

Data v bezpečí

Smartphone je neocenitelným pomocníkem během každé dovolené. Hodí se na více

TOP GURMÁN

Nupo One Meal

Značka Nupo je synonymem zdravého hubnutí a to již od roku 1981. více

TOP SPOLEČNOST

Veletrhy krásy

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou tradicí, tedy INTERBEAUTY PRAGUE více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více