Češi míří do hor a k horským jezerům

Text: Prima Žena
1. září 2011 | 15:00

Dovolená u moře si u Čechů dlouhodobě drží svou popularitu. Stále více lidí však začíná vyhledávat letní dovolenkové pobyty v evropských horách. Čím dál populárnější jsou také destinace u velkých horských jezer. Neckermann Cestovní kancelář hlásí například v rakouských Korutanech 28% nárůst a v Salcbursku pak 22% zvýšení množství prodaných zájezdů. Roste také zájem o pobyty u italského jezera Lago di Garda, kde má Neckermann CK letos oproti loňsku o 26 % více turistů.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„Za nárůstem vidíme zejména zájem o krásnou přírodu, možnosti různorodých aktivit, kratší vzdálenost dopravy a vysokou kvalitu služeb, která je v Rakousku i Itálii standardem. U některých zákazníků sledujeme, že se moře již nabažili. Všichni si pochvalují svobodu a nezávislost, kterou nabízí doprava vlastním vozem,“ říká Pavel Zigáček, Neckermann Cestovní kancelář.

Mezi důvody, proč lidé častěji jezdí na rekreaci vlastním autem po Evropě, patří touha po „trochu jiné dovolené“ a možnost přizpůsobit si cestu i pobyt vlastním potřebám. Taková dovolená totiž často umožňuje cestovní kanceláři nabídnout klientovi nejen obvyklé sobotní příjezdy a týdenní turnusy, ale i příjezdy v jiné dny a flexibilnější možnosti práce s délkou pobytu. Žádané jsou například prodloužené víkendy.

Tento fenomén je mezi turisty stále oblíbenější, protože vychází vstříc jejich individuálním potřebám. „Destinace proto rok od roku obohacujeme a nabídku dle zájmu klientů neustále rozšiřujeme. Kupříkladu v Rakousku jsme schopni nyní zprostředkovat ubytování ve více než 130 prověřených hotelech či apartmánech,“ doplňuje Pavel Zigáček z Neckermann CK.

 

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jaro - léto 2019

Směr jih Francie, kde novodobé mořské víly pózují na zlatavých skalách více

TOP SEX A VZTAHY

Vzestupy a pády

Každý vztah má své vzestupy a pády, ale existují obecné signály, více

TOP DOMOV

Děti a sport

Postavení sportu dnes vůbec není jednoduché. Má totiž velmi silné a jen více

TOP GURMÁN

Nutriční fakta

Výživová expertka Gabriela Peacock Báňová, která vyvinula také svoji řadu doplňků stravy více

TOP SPOLEČNOST

Desing Shaker

Sedmý výběrový veletrh interiérového designu DESIGN SHAKER se v prostorách více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více