Dovolená na českých horách

Text: Prima Žena
18. května 2020 | 09:00

Dovolená v Česku není z nouze ctnost. Je to jen návrat k domácímu zlatu, které jsme vzhledem k možnostem poznávat svět považovali za samozřejmé, a trochu na něj zapomněli. Skvělé je, že i do té nejvzdálenější destinace, která vás napadne, to není dál než pět hodin autem, což je čas běžně promrhaný čekáním na letištích.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Všude vám rozumějí, takže tak nějak přirozeně cítí, co máte rádi a co vám udělá radost. Do lázeňských a wellness hotelů v Česku se za posledních dvacet let naučili jezdit hosté z celého světa nejen kvůli krásným místům, ale také špičkovému servisu, který rozkvetl na úroveň, jakou jsme kdysi tiše obdivovali v zahraničí.

Česko je nádherná země s neskutečně pestrou krajinou. Vyhřáté skály, oblé kopce, tiché stráně, zurčící toky, hravé stezky, šumící louky, divoké ovoce jsou jen letmou vzpomínkou na naše dětské prázdniny, do nichž se teď můžeme vrátit a znovu si je užít.

České a moravské hory mají řadu předností, jaké jsme si v minulosti neuvědomovali. Díky pečlivé práci Klubu českých turistů u nás existuje na čtyřicet tisíc čtyřbarevně značených turistických tras. Takovou síť nemají nikde ve světě. Zatímco v zahraničí je často užívání cest omezené z důvodů majetkových poměrů, u nás je s výjimkou chráněných oblastí povoleno užívat pěšiny a cesty takřka neomezeně. Pocítí to i cyklisté, kteří se nemusejí omezovat na pár vymezených cyklostezek. Vůbec nejvíc to pak docení milovníci horských kol. Mimo tisíce turistických cest si můžou užít vzrušující jízdu v desítkách vynikajících trailových středisek, které za posledních pár let vybudovaly mnoho kilometrů úžasně hravých singletracků. Češi jsou všeobecně velmi tolerantní i ke psům a jejich majitelům, pro něž domácí dovolená představuje způsob, jak si odpočinout bez stresu, že jejich čtyřnohý přítel někomu překáží.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Letni osvěžení

Příjemné letní počasí s sebou přináší sluníčko, nový příval energie, dobrou náladu. více

TOP DOMOV

Zvelebení balkónu

Nemáte zahradu, ale přesto byste si rádi vytvořili vlastní venkovní oázu, kam více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

TOP SPOLEČNOST

Jsem žena

Charitativní projekt Jsem žena #jsembohyně, za jehož vznikem stojí hudební skladatelka, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více