Harrachov – aktivní dovolená i odpočinek

Text: Prima Žena
18. července 2019 | 12:00

Rozhodli jste se strávit dovolenou v Čechách a hledáte místo, kde spojuje relaxace se zábavou a sportem? Pak určitě vyrazte do Harrachova. Městečko, které se rozkládá v údolí říčky Mumlavy, je doslova bránou západních Krkonoš, a je úplně místem, kde si pár volných dní, ale i týdenní dovolenou užije doslova každý. Od nejmenších dětí, až po seniory, aktivní sportovci i milovníci kavárenského posedávání.

aktivni_dovolena_1_PZ.jpg aktivni_dovolena_2_PZ.jpg aktivni_dovolena_3_PZ.jpg aktivni_dovolena_4_PZ.jpg aktivni_dovolena_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Na návštěvníky tu čeká malebná příroda a nepřeberné množství zábavy. Procházky v okolí městečka, výlety na vrcholky hor, sportovní vyžití všeho druhu i pestrá nabídka muzeí pro dny, kdy počasí venkovním aktivitám příliš nepřeje.

Harrachov je ideální svojí polohou pro krátké procházky okolo říčky Mumlavy i správným místem pro start delších výletů či několika denních túr. Přímo z centra města jezdí na vrchol Čertovy hory, která se pyšně tyčí nad Harrachovem, lanová dráha, a právě ta Vám stoupání k vrcholkům hor usnadní a zkrátí. Po cestě lanovkou si navíc můžete prohlédnout světový unikát – Mamutí můstek v areálu velkých skokanských můstků. Zatímco čekání na lanovku, která jezdí o prázdninách každou půlhodinu si mohou děti zpříjemnit aktivitami v dětském parku s trampolínou, skákacím i dřevěným hradem i mnoha dalšími atrakcemi a rodiče u vynikající kávy v restauraci Stone, u horní stanice lanovky na nejmenší návštěvníky čeká nafukovací bludiště a populární socha čerta, strážce hory. 

Plochý, a tedy poměrně rozlehlý vrchol Čertovy hory, je sám o sobě místem, které stojí za návštěvu, kde můžete posedět, zarelaxovat, nebo si udělat malý piknik na vrcholu některé ze sjezdovek, odkud jsou překrásné výhledy do krajiny. Je ale především místem odkud se můžete vydat na cestu a vybrat si z nepřeberného množství vycházek, výletů a túr. Hory a příroda jsou tu prostě na dosah každému, od rodin s malými dětmi v kočárcích až po náročné turisty, kterým Harrachov poslouží třeba jen jako startovací bod pro delší výlety či pořádnou hřebenovku. V Krkonoších se můžete na hřebenech toulat i několik dní, hned několik horských chat nabízí místo k přespání i ke krátkodobému odpočinku a občerstvení a zároveň jsou perfektním úkrytem při náhlé změně počasí.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Dominantní přívěšek

Prvními přívěsky v historii lidstva byly nejspíš perforované mušle nalezené před více

TOP SEX A VZTAHY

Jak zlepšit vztah?

Po dni v práci se s partnerem sejdete konečně doma. Když vyřešíte domácí povinnosti více

TOP DOMOV

Nadčasová koupelna

Koupelna se může zdát jako místnost, kde netrávíme moc času a jen ráno více

TOP GURMÁN

Česneková pomazánka

Obecný názor většiny lidí je, že se při redukci váhy trápíte hlady více

TOP SPOLEČNOST

Zámek Svijany

Zámek Svijany oslaví 28. září Svatováclavskými slavnostmi Dny českého piva více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více