Harrachov – aktivní dovolená i odpočinek

Text: Prima Žena
18. července 2019 | 12:00

Rozhodli jste se strávit dovolenou v Čechách a hledáte místo, kde spojuje relaxace se zábavou a sportem? Pak určitě vyrazte do Harrachova. Městečko, které se rozkládá v údolí říčky Mumlavy, je doslova bránou západních Krkonoš, a je úplně místem, kde si pár volných dní, ale i týdenní dovolenou užije doslova každý. Od nejmenších dětí, až po seniory, aktivní sportovci i milovníci kavárenského posedávání.

aktivni_dovolena_1_PZ.jpg aktivni_dovolena_2_PZ.jpg aktivni_dovolena_3_PZ.jpg aktivni_dovolena_4_PZ.jpg aktivni_dovolena_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Na návštěvníky tu čeká malebná příroda a nepřeberné množství zábavy. Procházky v okolí městečka, výlety na vrcholky hor, sportovní vyžití všeho druhu i pestrá nabídka muzeí pro dny, kdy počasí venkovním aktivitám příliš nepřeje.

Harrachov je ideální svojí polohou pro krátké procházky okolo říčky Mumlavy i správným místem pro start delších výletů či několika denních túr. Přímo z centra města jezdí na vrchol Čertovy hory, která se pyšně tyčí nad Harrachovem, lanová dráha, a právě ta Vám stoupání k vrcholkům hor usnadní a zkrátí. Po cestě lanovkou si navíc můžete prohlédnout světový unikát – Mamutí můstek v areálu velkých skokanských můstků. Zatímco čekání na lanovku, která jezdí o prázdninách každou půlhodinu si mohou děti zpříjemnit aktivitami v dětském parku s trampolínou, skákacím i dřevěným hradem i mnoha dalšími atrakcemi a rodiče u vynikající kávy v restauraci Stone, u horní stanice lanovky na nejmenší návštěvníky čeká nafukovací bludiště a populární socha čerta, strážce hory. 

Plochý, a tedy poměrně rozlehlý vrchol Čertovy hory, je sám o sobě místem, které stojí za návštěvu, kde můžete posedět, zarelaxovat, nebo si udělat malý piknik na vrcholu některé ze sjezdovek, odkud jsou překrásné výhledy do krajiny. Je ale především místem odkud se můžete vydat na cestu a vybrat si z nepřeberného množství vycházek, výletů a túr. Hory a příroda jsou tu prostě na dosah každému, od rodin s malými dětmi v kočárcích až po náročné turisty, kterým Harrachov poslouží třeba jen jako startovací bod pro delší výlety či pořádnou hřebenovku. V Krkonoších se můžete na hřebenech toulat i několik dní, hned několik horských chat nabízí místo k přespání i ke krátkodobému odpočinku a občerstvení a zároveň jsou perfektním úkrytem při náhlé změně počasí.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Prevence pro oči

První věc, kterou ráno po probuzení uděláme je, že otevřeme oči. Celý den nám více

TOP SEX A VZTAHY

Regenerace těla

Schůzka, porada, služební cesta a plný kalendář až do Vánoc? Pracovní tempo dnešní doby více

TOP DOMOV

Nábytek MAYER

Vybrat židli a stůl do dětského pokoje za širokého sortimentu MAYER více

TOP GURMÁN

Bez "éček"

Prázdniny jsou u konce a žáci se jako každý rok začínají připravovat do školních lavic. více

TOP SPOLEČNOST

Toy story 4

Česká kina zase ovládnou hračky. Slavnostní premiéru nového pokračování oblíbeného více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více