Harrachov – kouzlo zimní dovolené

Text: Prima Žena
11. listopadu 2019 | 09:00

Skvělé lyžování, dovádění na sněhu, perfektní ubytování a vynikající restaurace – Harrachov je už dlouho osvědčeným místem pro spokojenou dovolenou, kam se jezdí nejen za sportem, ale především za pohodou a aktivním odpočinkem. Kouzelné horské městečko, mají v oblibě zejména rodiny s malými i většími dětmi, páry, senioři a lidé, kteří si na horách touží jak dát do těla, tak si oddechnout a před přílišným ruchem velkých středisek dávají přednost klidnější lokalitě se špičkovými službami.

Harachov_1_PZ.jpg Harachov_2_PZ.jpg Harachov_3_PZ.jpg Harachov_4_PZ.jpg Harachov_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

 Harrachov je nepochybně jedinečný i díky svému okolí. Nádherná příroda nabízí nejen skvělé trasy pro běžky, ale také příjemné cesty pro pěší. Po lyžování můžete navštívit třeba muzea lesnictví, sklářství nebo zimních sportů, hlavně si ale nenechte ujít procházku k Mumlavskému vodopádu, jenž je zasněžený, nebo dokonce kompletně zamrzlý opravdu nádherný. Nabídka ubytování je široká. Vybírat se dá v nejrůznějších cenových úrovních od pokojů v soukromí, přes apartmány, až po hotely s luxusními službami. Stejně tak nabízí Harrachov široké možnosti v gastronomii, a to od restaurací s vybranými menu až po samoobslužnou restauraci Stone s krbem pro zahřátí, která je přímo u lanovky.

Všechny harrachovské sjezdovky se pyšní úžasnými výhledy a vždycky jsou perfektně upravené - ať už jde o strmou černou, skvělou červenou nebo nejlehčí modrou směřující na Rýžoviště či červenou směřující do centra města, na které se pravidelně lyžuje dlouho do jara. Dvě lanovky a kilometry sjezdovek s různě náročnými profily umožňují vybrat si opravdu každému, kdo sem vyrazí na snowboard nebo lyže. A výborná volba je Harrachov i v případě, že se zimními sporty teprve začínáte. Hned několik lyžařských škol nabízí cvičné terény s provazovými či pásovými vleky, na nichž se odborně proškolení instruktoři věnují jak dětem, tak dospělým.

Pro lyžaře fajnšmekry, kteří si rádi přivstanou, začínají lanovky už v osm ráno, kdy je možné si užít jiskřivý ranní vzduch a téměř prázdné svahy. Večerní lyžování pak trvá až do osmi. Areál má přitom v nabídce rodinné jízdné, i když přijede jen maminka (respektive jeden rodič) s dětmi. Novinkou letošní zimy je desetihodinový skipas na libovolných 10 hodin po celou zimní sezonu. Pokud vás tedy lyžování přestane bavit, nic se neděje. V klidu si odejdete a čas si dolyžujete odpoledne nebo další den. Díky kartě Harrachov card navíc můžete na skipasy, lyžařské školy a na mnoha dalších místech čerpat sympatické slevy. Harrachov, to jsou úžasné zimní zážitky pro všechny!
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Buňky nikdy nespí

Málokterá molekula aktivních látek používaných v kosmetice dokáže konkurovat více

TOP SEX A VZTAHY

Zažehněte jiskru

V dnešní uspěchané době se neustále za něčím ženeme. Spoustu věcí bereme více

TOP DOMOV

"Bez obalu"

Drogerie ROSSMANN a společnost Henkel spojily síly a rozhodly se na to jít „bez obalu“ více

TOP GURMÁN

Zdravé luštěniny

Luštěniny nejsou jen zelená čočka a hrách. Tato rodina je bohatá a nabízí spoustu více

TOP SPOLEČNOST

Milujete čtení?

Prodej knih, scénická čtení, autorská čtení a autogramiády, tvůrčí dílny, besedy, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Doušek pohody

Vybírat vánoční dárky pro dědečka, kamarádku, tchýni či kolegu může být oříšek více

#jsembohyne

Blíží se nový rok a vy do něj můžete vstoupit s deníkem, který vás spolehlivě více