3 nejkrásnější řecké ostrovy

Text: Prima Žena
4. září 2018 | 09:00

Když se řekne Řecko, spoustě lidem se vybaví především oblíbená Kréta, Rhodos… v poslední době i na popularitě nabírající Zakynthos. Co když ale Egejské moře skrývá další poklady, které by si zasloužily větší pozornost? My vám nyní prozradíme, do jakých 4 méně známých a ne tak profláklých řeckých ostrovů se na první pohled zamilujete.

recke_ostrovy_1_PZ.jpg recke_ostrovy_2_PZ.jpg recke_ostrovy_3_PZ.jpg recke_ostrovy_4_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Santorini
Santorini – Kykládské soustroví, se řadí mezi jeden z nejmalebnějších koutů řeckých ostrovů, a tak není divu, že se stalo oblíbenou líbánkovou destinací novopečených manželů.  Za své černé a zlatavé pláže vděčí Santorini sopečnému výbuchu a kromě nich zde pozornost turistů přitahují fantastické hotely a služby.

Za typickými bílými stavbami a úzkými uličkami se vydejte do hlavního města Oia, kde zaručeně spatříte ty nejkrásnější západy slunce. Dobrodružnější povahy ocení pěší, zhruba 10kilometrovou túru z Oia do městečka Fira doprovázenou dechberoucími výhledy na okolní krajinu. Díky Instagramu se nyní tento fotogenický ostrov těší velké oblibě, proto se na něj vydejte co nejdříve, dokud ještě není cestovním ruchem tolik poznamenaný. Na ostrov Santorini létají pravidelné letecké spoje.

Milos
Další perlou řeckých ostrovů je vulkanický ostrov ležící severozápadně od Kréty – Milos. Pokud dáváte přednost poklidné dovolené, pak vás tato oáza, která nabízí bělostné skalisté pláže a tyrkysové moře, nadmíru uspokojí. Chcete-li se „ukotvit“ v hlavních centrech ostrova a civilizaci mít na dosah, zaměřte se na letoviska Adamas, Pollonia a Plaka.

Slibte nám, že do svého itineráře zahrnete pláž Sarakiniko, jejíž bělostné skalní pobřeží poznamenané větrnou erozí vám vezme dech. Dále pak pláž Firiplaka, úzkou plážičku vměstnanou mezi útesy a kameny. Na ostrov se dostanete přes Athény, z nichž můžete buď podstoupit 30minutový let na Milos (jeden let vyjde na cca 65 euro), anebo se na ostrov dopravit trajektem.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Hydratece pro vlasy

Sáhněte po poslední novince z řady Fructis Hair Food, obohacené o aloe vera, více

TOP SEX A VZTAHY

Matky samoživotelky

V České republice je podle Českého statistického úřadu přes 170 tisíc neúplných rodin více

TOP DOMOV

Vady dřeva

U většiny vad dřeva, jako jsou mechy, lišejníky, houby a hmyz, platí, že prevencí můžeme více

TOP GURMÁN

Letní hit

Výrobky z kozího a ovčího mléka získávají na popularitě. A není divu. Jsou totiž skvělou více

TOP SPOLEČNOST

Bylo nebylo...

Jednoho letního dne se do rodiny zahradní návrhářky a stavebního mistra narodila Barunka více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více