3 nejkrásnější řecké ostrovy

Text: Prima Žena
4. září 2018 | 09:00

Když se řekne Řecko, spoustě lidem se vybaví především oblíbená Kréta, Rhodos… v poslední době i na popularitě nabírající Zakynthos. Co když ale Egejské moře skrývá další poklady, které by si zasloužily větší pozornost? My vám nyní prozradíme, do jakých 4 méně známých a ne tak profláklých řeckých ostrovů se na první pohled zamilujete.

recke_ostrovy_1_PZ.jpg recke_ostrovy_2_PZ.jpg recke_ostrovy_3_PZ.jpg recke_ostrovy_4_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Santorini
Santorini – Kykládské soustroví, se řadí mezi jeden z nejmalebnějších koutů řeckých ostrovů, a tak není divu, že se stalo oblíbenou líbánkovou destinací novopečených manželů.  Za své černé a zlatavé pláže vděčí Santorini sopečnému výbuchu a kromě nich zde pozornost turistů přitahují fantastické hotely a služby.

Za typickými bílými stavbami a úzkými uličkami se vydejte do hlavního města Oia, kde zaručeně spatříte ty nejkrásnější západy slunce. Dobrodružnější povahy ocení pěší, zhruba 10kilometrovou túru z Oia do městečka Fira doprovázenou dechberoucími výhledy na okolní krajinu. Díky Instagramu se nyní tento fotogenický ostrov těší velké oblibě, proto se na něj vydejte co nejdříve, dokud ještě není cestovním ruchem tolik poznamenaný. Na ostrov Santorini létají pravidelné letecké spoje.

Milos
Další perlou řeckých ostrovů je vulkanický ostrov ležící severozápadně od Kréty – Milos. Pokud dáváte přednost poklidné dovolené, pak vás tato oáza, která nabízí bělostné skalisté pláže a tyrkysové moře, nadmíru uspokojí. Chcete-li se „ukotvit“ v hlavních centrech ostrova a civilizaci mít na dosah, zaměřte se na letoviska Adamas, Pollonia a Plaka.

Slibte nám, že do svého itineráře zahrnete pláž Sarakiniko, jejíž bělostné skalní pobřeží poznamenané větrnou erozí vám vezme dech. Dále pak pláž Firiplaka, úzkou plážičku vměstnanou mezi útesy a kameny. Na ostrov se dostanete přes Athény, z nichž můžete buď podstoupit 30minutový let na Milos (jeden let vyjde na cca 65 euro), anebo se na ostrov dopravit trajektem.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Sonicky kartáček

Proč si ho zamilujete? Zajistí vám zářivě bílé zuby, zbaví vás plaku více

TOP SEX A VZTAHY

Dejte si svůj cíl

Každý Nový rok si dáváme předsevzetí. Ale proč, když je opakovaně porušujeme? více

TOP DOMOV

Cat Liquid snack

Pochoutkám pro kočky jsme se tady již věnovali. Ale pojďme se blíže podívat více

TOP GURMÁN

Mixitella od Mixit

Hoď tam kupu oříšků, pořádnou hrst čokolády a rozmixuj. více

TOP SPOLEČNOST

Ženy v běhu

Ženy v běhu je název nové komedie, která přináší příběh čtyř žen více

Vánoční dárky

Druhá adventní neděle je již za námi a než se nadějeme, budeme míchat bramborový salát více

Svátečně krásná

Každá z nás chce ve svátečních chvílích zářit. Jak na to, více

Waterdrop

Odložte ponožky a kosmetiku na jinou příležitost a dejte letos přednost více