Jak to bude s dovolenou v Řecku?

Text: Prima Žena
29. května 2020 | 09:00

Koronavirus letošní cestovatelské plány podstatně narušil. Zastavila se letecká doprava, zavřely hranice i hotely. V Řecku se na rozdíl od Itálie nebo Španělska podařilo náročnou situaci s šířením epidemie zvládnout velmi dobře Počty nakažených jsou dokonce nižší, než u nás a postupně dochází k uvolňování omezujících opatření. Místní už si užívají pobyt na plážích, v nejbližší době se počítá i s otevřením kaváren a taveren.

recko_v_lete_1_PZ.jpg recko_v_lete_3_PZ.jpg recko_v_lete_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Zdraví na prvním místě
Řecké hotely se v každém případě připravují na otevření od začátku července. Zájem je především o pobyty na větších ostrovech, jako je Kréta, kde je dostupná lékařská péče na evropské úrovni. Obdobné jištění zdravotních služeb platí i pro pobyty na pevninském Řecku, jako například na poloostrově Chalkidiki  a v oblasti Olympské riviéry. Díky velmi dobré epidemiologické situaci je aktuálně Řecko považováno za bezpečnou zemi pro zahraniční návštěvníky. Letošní dovolená ale samozřejmě nebude taková, na jakou jsou klienti zvyklí.

V letadlech, hotelech i autobusech během transferů budou platit přísná bezpečnostní a hygienická opatření, bránící šíření epidemie. 

Také na plážích se návštěvníci musí připravit na dodržování sociálního odstupu, pravidelné dezinfikování lehátek a zvýšenou opatrnost. Zdraví klientů je na prvním místě. Aktuálně se řeší standardy související s hotelovými  službami, především zajištěním stravování.  Projednává se organizace bufetové nabídky, kapacity jídelen i možnosti stravování přímo na pokoji.

Stoprocentní počasí
Někteří klienti mají ze všech opatření obavy a preferují přesun svých zájezdů na příští léto. Naopak řada klientů se nenechá od relaxace u moře odradit. Dovolenkové počasí je v Řecku vždy téměř stoprocentní, krásně tu bývá od dubna až do konce října, ve vrcholné sezoně teploty nezřídka přesahují 35 stupňů. Voda je průzračná, bez nebezpečných mořských proudů. Proto v celé Evropě nenajdete lepší místa na plavání a potápění, než u řeckých ostrovů.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Oplálená a zdravá

Fakt, že nadměrné opalování je zdraví škodlivé, je poměrné známý. více

TOP SEX A VZTAHY

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více

TOP DOMOV

Světlo do života

Společnost ELUSIA se již mnoho let těší oblibě svých partnerů, ať už architektů, více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

TOP SPOLEČNOST

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více