K moři za nejstarší civilizací

Text: PERFECT WOMAN
22. srpna 2008 | 00:00

I když v Čechách není ten správný čas na koupání a opalování, stačí sbalit kufr a vydat se na dovolenou do teplejší destinace. Jednou z nich je Egypt, kde si užijete nejen sluníčko a kouzelné Rudé moře, ale můžete poznávat jedny z nejstarších památek na naší planetě.

kmorizanejstarsicivilizaci_300.jpg kmorizanejstarsicivilizaci_300b.jpg kmorizanejstarsicivilizaci_300c.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Přestože cestou do Egypta strávíte v letadle čtyři hodiny letu, rázem se ocitnete na exotické dovolené, o čemž vás přesvědčí nejen příjemná teplota, ale i způsob života egyptských obyvatel. Egypt je totiž zemí plnou kontrastů, kde na vás dýchne Orient omamnými vůněmi linoucími se ze všech možných koutů.

Nechte hodinky doma, v Egyptě je totiž potřebovat nebudete. Na všechno je tu dostatek času, nikam se nespěchá, i když na první pohled se zdá, že je na přeplněných ulicích a hlučných tržištích plno shonu. V Egyptě máte jedinečnou šanci se na chvíli zastavit a opravdu si užít svoji perfektní dovolenou v luxusu a pohodlí přímořského hotelu. Z luxusních turistických letovisek se můžete vydat na dobrodružnou výpravu do pouště Sahary.

Z živého centra velkoměsta Káhiry se stovkami nádherných historických památek se za několik minut ocitnout v té nejchudší čtvrti, jakou jste kdy viděli, a kde se vrátíte o několik desítek let zpátky v čase. Ještě dál do minulosti se přenesete, až budete stát před obrovskými pyramidami, jejichž stáří se měří v tisíciletích.

Milovníci moře ocení písečné pláže Rudého moře a potápěči se potopí do podmořského ticha, aby obdivovali staré vraky a pestrobarevný život srovnatelný s Karibikem. Historie Egypta sahá několik tisíc let zpět do historie a právem je tak Egypt nazýván kolébkou lidské civilizace. Vždyť je jen málo zemí, které se mohou pyšnit tak vyspělou kulturou. Kdo chce absolvovat cestu egyptskými dějinami, neměl by si nechat ujít některý z poznávacích zájezdů, často zakončených několikadenním pobytem na plážích Rudého moře, buď v Hurghadě nebo Sharm El Sheikhu.

« předchozí strana 1 2 3 4

Reakce na článek

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zubní péče

Georganics představuje jedinečnou přírodní péči o zuby a dutinu ústní více

TOP DOMOV

Zvelebení balkónu

Nemáte zahradu, ale přesto byste si rádi vytvořili vlastní venkovní oázu, kam více

TOP GURMÁN

Ovocná bomba

Léto a s ním přicházející horké dny si vyloženě říkají o pořádnou dávku zchlazení. více

TOP SPOLEČNOST

Letní scéna Harfa

Terasy Harfa, nový multifunkční prostor na střeše Galerie Harfa v Praze – Libni, více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více