Řecko - 10 nej míst

Text: Prima Žena
29. května 2015 | 12:00

Pevninské Řecko i řecké ostrovy jsou nádhernou oblastí naší planety, k dovolené jako stvořené. Najdete tady slunce, pláže, moře, skaliska, vinice, olivové háje, taverny i tisíciletou historii, vše v superlativech a doplněno vyhlášenou řeckou kuchyní. Řecko si prostě musíte zamilovat, ať se vydáte kamkoliv. Přesto vám pomůžeme zorientovat se v tom, co si zaslouží nejvíc vaší pozornosti.

Viamare_karpathos-apella.jpg Viamare_kefalonie_myrtos_1.jpg Viamare_korfu_kassiopi_dimitrakis_09.jpg Viamare_karpathos-kyra_panagia.jpg Viamare_kreta_damnoni.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

1) Pevninské Řecko – kolébka evropské vzdělanosti, vlast krále Mínoa, Homéra, Platóna, Aristotela nebo Alexandra Velikého, země bájných mýtů a legend.

2) Karphatos – to je klid a tradice. Obdivujte tradiční horské vesnice, kroje, které ženy nosí i mimo svátky, stovky malých pláží s křišťálově čistým mořem, Poseidonovu jeskyně, antické i byzantské památky.

3) Kefalonie – malý svět sám pro sebe plný pohoří, lesů s jedinečnou jedlí kefalonskou, útesů nad plážemi s bílým i červeným pískem. Výlet zaslouží dosud fungující kláštery, jeskyně, benátské hrady a mořské mlýny Katavotres.

4) Korfu – věčně zelený ostrov oblíbený slavnými (př. císařovnou Sisi) i poslední zastávka Odyssea na jeho putování rodnou Ithakou. Navštívíte kláštěr s výhledem na Albánii i benátské pevnosti.

5) Kos – ostrov s přezdívkou „plovoucí zahrada“ a rodiště Hippokrata. Najdete tady krásné pláže, příjemné podnebí a oblíbené výhledy fotografů, Archeologické muzeum, Rytířský hrad a 2000 let starý platan v hlavním městě. Výborné lodní spojení na blízké ostrovy.

6) Kréta – největší, nejhornatější a nejrozmanitější ostrov Řecka, kde se dle mýtů narodil Zeus. Těšte se na 2000 druhů rostlin, množství hlubokých roklí s rozsáhlým systémem jeskyní vč. 16km průchozí rokle Samaria, archeologické vykopávky, hrdé Kréťany.

7) Lefkada – zelený ostrov s nej plážemi Řecka s bílými vápenci a modrzozeleným mořem. Na výlet do kláštera, středověké pevnosti i na malý vodopád, na sport do přímořského Vassiliki, ráje windsurfingu.

8) Rhodos – ostrov s více než 300 slunečnými dny v roce. Navštívíte fantastické hlavní město s rozsáhlým Starým městem i Údolí motýlů, vyslechnete pověst, jak se ostrov vynořil z mořských hlubin a chránil jej Poseidon.

9) Samos – ostrov u Turecka opředený legendami býval významným přístavem. Najdete tady nejvyšší hory v Egejském moři, Archeologické muzeum a terasovité vinice s jedním z nejlepších muškátových vín (zdroj vatikánského mešního vína).

10) Zakynthos – proslavený jako „želví ostrov“ pro kladení a líhnutí vajec želvy pravé. Za vidění stojí unikátní soustava mořských jeskyní, divoké západní pobřeží a slavná pláž Navagio se ztroskotanou pašeráckou lodí.

Doporučujeme odjet na místa, která nejsou zasažena masovým turismem a přitom poskytují plný komfort. K takové dovolené využijte služeb prověřené cestovní kanceláře Viamare, která se na Řecko specializuje už 23 let.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zdravé oči

Všechny smysly se s přibývajícími léty otupují. Zrak, asi nejdůležitější z nich, více

TOP SEX A VZTAHY

Trans komunita

Spolek Transparent, který pomáhá trans osobám při jejich začleňování do společnosti, více

TOP DOMOV

Titanzinek

Zapomeňte na tradiční vodojemy ve tvaru obří „řadicí páky“. Dnešní vodojem více

TOP GURMÁN

Rýžové chipsy

Rýžové chipsy jsou skvělým způsobem, jak ukojit malý dopolední nebo odpolední hlad více

TOP SPOLEČNOST

Milujete čtení?

Prodej knih, scénická čtení, autorská čtení a autogramiády, tvůrčí dílny, besedy, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

#jsembohyne

Blíží se nový rok a vy do něj můžete vstoupit s deníkem, který vás spolehlivě více

Náhrdelník Maxima

MAXIMA, jméno, které slibuje jedinečnost a bezkonkurenční krásu. více