Řecko - 10 nej míst

Text: Prima Žena
29. května 2015 | 12:00

Pevninské Řecko i řecké ostrovy jsou nádhernou oblastí naší planety, k dovolené jako stvořené. Najdete tady slunce, pláže, moře, skaliska, vinice, olivové háje, taverny i tisíciletou historii, vše v superlativech a doplněno vyhlášenou řeckou kuchyní. Řecko si prostě musíte zamilovat, ať se vydáte kamkoliv. Přesto vám pomůžeme zorientovat se v tom, co si zaslouží nejvíc vaší pozornosti.

Viamare_karpathos-apella.jpg Viamare_kefalonie_myrtos_1.jpg Viamare_korfu_kassiopi_dimitrakis_09.jpg Viamare_karpathos-kyra_panagia.jpg Viamare_kreta_damnoni.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

1) Pevninské Řecko – kolébka evropské vzdělanosti, vlast krále Mínoa, Homéra, Platóna, Aristotela nebo Alexandra Velikého, země bájných mýtů a legend.

2) Karphatos – to je klid a tradice. Obdivujte tradiční horské vesnice, kroje, které ženy nosí i mimo svátky, stovky malých pláží s křišťálově čistým mořem, Poseidonovu jeskyně, antické i byzantské památky.

3) Kefalonie – malý svět sám pro sebe plný pohoří, lesů s jedinečnou jedlí kefalonskou, útesů nad plážemi s bílým i červeným pískem. Výlet zaslouží dosud fungující kláštery, jeskyně, benátské hrady a mořské mlýny Katavotres.

4) Korfu – věčně zelený ostrov oblíbený slavnými (př. císařovnou Sisi) i poslední zastávka Odyssea na jeho putování rodnou Ithakou. Navštívíte kláštěr s výhledem na Albánii i benátské pevnosti.

5) Kos – ostrov s přezdívkou „plovoucí zahrada“ a rodiště Hippokrata. Najdete tady krásné pláže, příjemné podnebí a oblíbené výhledy fotografů, Archeologické muzeum, Rytířský hrad a 2000 let starý platan v hlavním městě. Výborné lodní spojení na blízké ostrovy.

6) Kréta – největší, nejhornatější a nejrozmanitější ostrov Řecka, kde se dle mýtů narodil Zeus. Těšte se na 2000 druhů rostlin, množství hlubokých roklí s rozsáhlým systémem jeskyní vč. 16km průchozí rokle Samaria, archeologické vykopávky, hrdé Kréťany.

7) Lefkada – zelený ostrov s nej plážemi Řecka s bílými vápenci a modrzozeleným mořem. Na výlet do kláštera, středověké pevnosti i na malý vodopád, na sport do přímořského Vassiliki, ráje windsurfingu.

8) Rhodos – ostrov s více než 300 slunečnými dny v roce. Navštívíte fantastické hlavní město s rozsáhlým Starým městem i Údolí motýlů, vyslechnete pověst, jak se ostrov vynořil z mořských hlubin a chránil jej Poseidon.

9) Samos – ostrov u Turecka opředený legendami býval významným přístavem. Najdete tady nejvyšší hory v Egejském moři, Archeologické muzeum a terasovité vinice s jedním z nejlepších muškátových vín (zdroj vatikánského mešního vína).

10) Zakynthos – proslavený jako „želví ostrov“ pro kladení a líhnutí vajec želvy pravé. Za vidění stojí unikátní soustava mořských jeskyní, divoké západní pobřeží a slavná pláž Navagio se ztroskotanou pašeráckou lodí.

Doporučujeme odjet na místa, která nejsou zasažena masovým turismem a přitom poskytují plný komfort. K takové dovolené využijte služeb prověřené cestovní kanceláře Viamare, která se na Řecko specializuje už 23 let.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Kosmetika dieNikolai

dieNikolai, rakouská biodynamická značka kosmetiky, představuje novinkový 100% více

TOP SEX A VZTAHY

Regenerace těla

Schůzka, porada, služební cesta a plný kalendář až do Vánoc? Pracovní tempo dnešní doby více

TOP DOMOV

Český talent

Vrcholná designérská soutěž European Product Design Award více

TOP GURMÁN

Tvarohový koláč

Máte doma přebytky ovoce a nestíháte je jíst? Co takhle si jeho lahodnou chuť více

TOP SPOLEČNOST

Patrik Hartl

Patrik Hartl natočí filmovou komedii podle své první knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více