Řecko pod Olympem, jak ho neznáte

Text: Prima Žena
3. července 2017 | 12:00

Olympská riviéra se rozprostírá podél Thermajského zálivu u Egejského moře na 30 km dlouhých oblázkových a písčitých plážích. Bezprostředně pod Olympským národním parkem (s nejvyšším vrcholem Řecka Mytikas, 2.917 m n. m.) se pak můžete vykoupat na Place Litochoru, v Leptokárii, Skotině Paralii a Neos Panteleimonasu. Pláže jsou různorodé, navíc všechny byly mnohokrát v minulosti oceněné modrou vlajkou za ekologickou čistotu moře.

recko_pod_olympem_3_PZ.jpg recko_pod_olympem_1_PZ.jpg recko_pod_olympem_2_PZ.jpg recko_pod_olympem_4_PZ.jpg recko_pod_olympem_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Toužíte-li po obyčejném kusu Řecka s prostornými plážemi, možnostmi výletů, pronajmutí aut a zakoupení jiných služeb a stravy za cenově přijatelných podmínek, je pro Vás tato oblast jako stvořená.

Vyzkoušeli:
„Ubytování v soukromých studiích, které nabízí rodinný penzion Billis Margareta v Leptokárii, se nám zdálo ideální volbou pro naší rodinu a přátele. Představa, že se po probuzení kocháme výhledem na nejvyšší pohoří Řecka, do centra, do obchodů i k moři to máme jen pár minut chůze, a navíc společně s přáteli můžeme grilovat po večerech v zahradě penzionu, to nám přišlo perfektní.“ sděluje s nadšením pan M. Holan, klient CK Iríny Tours. „Také jsme si na doporučení rodinné cestovní kanceláře zajistili výlet do Meteor, ten jsme chtěli absolvovat s průvodcem. Mnoho krásných dalších míst, na dojezd jen pár kilometrů, jsme navštívili sami zapůjčeným autem. Ušetřili jsme, odpočinuli jsme si a poznali jsme parádně okolí i vyloženě neznámá okouzlující místa.“ Dodává pan Holan.

Gurmánské a degustační toulky, aneb skvělé ceny i bez All Inclusive
Ne nadarmo se doporučuje ubytování pod Olympem v soukromých penzionech bez stravy. Ceny ve zdejších restauracích a barech se pohybují přibližně jako v Praze, v klasických místních tavernách pak dokonce i levněji. Najíst se tak ve dvou s hlavních chodem (velkým gyrosem v pitě) a točeným pivem můžete v příjemném prostředí už od 8-10 EUR za obě osoby. Jdete-li na klasické řecké menu, bude Vás to stát pro dva i s pitím cca 16-20 EUR.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Strážce jater

Rostlina Desmodium adscendens, česky nazývána Stužkovec vystoupavý více

TOP SEX A VZTAHY

Sexuální dominance

Líbí se vám představa, že svého partnera přivážete k posteli a budete si s ním hrát? více

TOP DOMOV

Prosvětlený byt

Máte byt, ve kterém je málo světla? Je malý nebo má okna více

TOP GURMÁN

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více

TOP SPOLEČNOST

Síla vody

Síla vody je obdivuhodná, život dává, ale i bere. více

Vaše vášeň

Odvážná. Nekompromisní. Svá. Přivítejte novou ovocně-květinovou více

Jemné a hřejivé …

Když přijdou první známky zimy, hledáme ztracený pocit tepla. více

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více