S dětmi k moři

Text: Michaela Čapková
23. srpna 2008 | 00:00

Dovolená u moře už dávno není jen nesplnitelný sen - každým rokem se vydává ochutnat slanou vodu čím dál více českých rodin s dětmi.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Ne každý má samozřejmě na to, aby se smočil v teplém Atlantiku na Bahamách, případně se vypravil do luxusních letovisek na Kubě. Jsou však místa, do kterých nemusíte (i když můžete) letět a která jsou finančně dostupná i pro běžnou českou rodinu s dětmi.

Patří k nim například už tradiční a generacemi našich prarodičů vyzkoušené Bulharsko, které neztratilo nic ze své přitažlivosti. Ba naopak, teď je daleko příjemnější. Nebo třeba Řecko, jedna z nejoblíbenějších destinací, do kterých se Češi hrnou.

Volbou může být i Chorvatko s jeho oblázkovými plážemi a příjemnými obyvateli či o trochu exotičtější Španělsko, které za příjemné ceny nabídne špičkové pláže a péči, jakou si zasloužíte.

Riviéra, tentokrát Bulharská

V dobách vrcholného komunismu bylo Bulharsko jednou z mála zemí s teplým mořem, ke kterému se dalo jezdit bez problémů. Snad každý z nás zná pojem „Zlaté písky“ a „Sluneční pobřeží“. Kdysi se člověk v Bulharsku nedočkal příliš uspokojivé dovolené – špinavé prostředí, nedobré jídlo a nepříliš ochotní obyvatelé. To všechno se ale změnilo a dnes je Bulharsko tajným a cenově příznivým turistickým rájem. Většina Čechů si zvykla jezdit do Primorska, kde dokonce najdete jídelní lístek v restauraci psaný česky a často vás na ulici místní obyvatelé osloví češtinou. Existují však i jiná místa než právě

Primorsko, tak proč je nezkusit?

Rodiče se budou s dětmi nejlépe cítit v menších letoviscích jako je například Djuni, Lozenec nebo Balčik, kde panuje nádherný klid a písečné pláže nabízejí obzvlášť pozvolný sestup do moře. Za vstup se neplatí, pouze za půjčení slunečníků a lehátek. Prakticky po celém bulharském pobřeží najdete bohatou nabídku vodních sportů skútry počínaje přes windsurfing, tobogány nebo vodní kola.

« předchozí strana 1 2 3

Reakce na článek

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Korektury obličeje

Dokonalé kontury obličeje sice můžete vytvořit pomocí make-upu, musíte více

TOP DOMOV

Venkovní koberec

Zahrada je nedílnou součástí každého rodinného domu, ale i panelové domy více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

TOP SPOLEČNOST

Sušenky z Opavy

Přesně před 180 lety vznikla v Opavě pekařská tradice, která je s městem nedílně více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více