Španělské Středomoří

Text: Prima Žena
15. února 2016 | 15:00

Udělejte svým rodičům radost: věnujte jim dovolenou ve španělském Středomoří. Jaro je tradičně hlavní turistickou sezónou seniorů. Slunce už příjemně hřeje, ale úmorná vedra jsou ještě daleko, přímořská letoviska dýchají klidem a pohodou, a aktivní penzisté mohou naplno relaxovat, poznávat památky i zajímavá místa nebo se procházet po malebných plážích, přístavech či křivolakých uličkách středomořských městeček.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Právě Středomoří přitom již několik sezón mezi českými seniory vede. K nejoblíbenějším destinacím patří uhrančivá Andalusie a historií dýchající Extremadura, kolébka slavných španělských dobyvatelů.

Jaro ve Španělsku, to je mezi evropskými seniory pojem. Nádherné, ale přitom klidné pláže, okouzlující večerní promenády, historie doslova na každém kroku, a k tomu všudypřítomná omamná vůně zahrad, které jsou v tomto období již v plném květu – to jsou magnety, které každoročně přitahují do Španělska turisty z celého světa. Na rozdíl od hlavní sezóny se však dubnová či květnová dovolená nese v pohodovém tempu a poklidném duchu. A právě tyto přednosti senioři oceňují. „Seniorská klientela tradičně vyhledává méně hektické tempo cestování s častějšími zastávkami, preferují většinou klidnější destinace, velmi rádi poznávají historii a architekturu cizích měst a s oblibou si vychutnávají speciality místních kuchyní. A samozřejmě oceňují klidné moře s pozvolným vstupem. To všechno Španělsko více než bohatě splňuje, a právě proto je mezi našimi klienty již řadu sezón hitem,“ vysvětluje Tomáš Hubka z cestovní kanceláře Delfín travel, která se na zájezdy pro seniory specializuje. „Za ta léta, kdy sem s českými seniory cestujeme, už dokážeme vybrat a sestavit zájezd tak, aby byl doslova nabitý zážitky a ukázal ze Španělska to nejlepší. Proto doporučujeme zejména Andalusii, kde budou probíhat tradiční oslavy jara, a Extremaduru se středověkým městem Cáceres, zapsaným na seznamu UNESCO.“

Vášnivá Andalusie slaví jaro tancem

Snad nikde na světě neumějí přivítat jaro tak nádherně jako v Andalusii. Největší jarní slavnost Fiesta de abril, která tradičně probíhá v Seville, charakterizuje tanec, koně, skvělé víno a poklady andaluské gastronomie. „Po hlavních třídách defilují nazdobené kočáry tažené dvou či čtyřspřežím a na nich ukazují svojí krásu Sevillanky vyšnořené ve stylu flamenca“, říká Tomáš Hubka. Poznávací zájezd však nabídne také návštěvu mešity v Córdobě, procházky po bílých andaluských vesničkách či promenády v Malaze, okouzlujícím městě, proslaveném světoznámým malířem Pablem Picassem.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jarní alergie

Důsledky nezvykle teplého počasí letos naplno pociťují mimo jiných i alergici. více

TOP SEX A VZTAHY

Předehra je důležitá

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí více

TOP DOMOV

Zápis do školy

Tisíce předškoláků čeká v dubnu zápis do první třídy. Zatímco někteří už se nemohou více

TOP GURMÁN

Klidná chvilka

Nikdy nepodceňte šálek dobrého horkého čaje! Kvalitní čaj totiž dokáže zlepšit den, u více

TOP SPOLEČNOST

Termohrnek.cz

V minulém článku jsme se zaměřili na nabídku našeho e-shopu. Nyní pro vás máme více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více