10 zajímavostí o Egyptu

Text: Prima Žena
10. října 2020 | 09:00

Po Tunisku, Dominikánské republice, Maledivách a Zanzibaru se českým turistům otevírají také hranice Egypta, který patří mezi vůbec nejnavštěvovanější země. Kam vyrazit v Egyptě, ať už chcete relaxovat u moře, nebo objevovat starověké památky, asi není třeba připomínat. Přesto existuje spousta faktů o Egyptu, o nichž jste možná neměli ani tušení.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

První obnovený charterový let z Prahy do Egypta vyrazil už 3. října a létat sem bude každou sobotu. Turisti potřebují při cestě tam i při návratu negativní test na Covid-19, ale například u cestovní agentury Invia je první z testů už v ceně zájezdu. Protože jde o jednu z mála nyní otevřených destinací, čeká se vysoký zájem českých cestovatelů. Sezóna v této severoafrické zemi právě začíná, kromě toho patří mezi nejoblíbenější destinace, kde Češi tráví Vánoce a Silvestra, ale i Velikonoce.

„Loni do Egypta odletělo 73 000 Čechů, z toho 48 procent do Hurghady, což je naše nejnavštěvovanější lokalita z celého světa. I přes letošní omezení způsobené koronavirem Egypt stále zůstává destinací, na niž se naši zákazníci nejčastěji ptají,“ říká mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. Protože kromě Tuniska, Malediv, Dominikánské republiky a Zanzibaru zůstává většina exotických destinací turistům uzavřena, očekává se také, že touha cestovat přivede do Egypta i turisty, kteří by si ještě loni vybrali úplně jinou lokalitu. „Očekáváme, že se zájem zvedne, jakmile se tuto sobotu vrátí první spokojení klienti,“ dodává Řezníčková.

10 zajímavostí o Egyptu
Patříte i vy k fanouškům Egypta, nebo přemýšlíte, že byste sem letos kvůli neobvyklé situaci vyrazili poprvé? Kromě notoricky známých věcí se o Egyptu vyplatí vědět i další praktická, neobvyklá a zábavná fakta.

1.    Přes tisíc let byla hlavním městem Káhira. Dnes ale vzniká úplně nové hlavní město. Staví se zhruba 45 kilometrů od toho původního, jméno zatím není jasné. Cílem je utéct přelidněnosti, dopravním zácpám a smogu. V roce 2030 se sem přestěhuje vláda a s ní také pět milionů obyvatel.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zůstaňte fit

Imunitní systém si můžeme představit jako pomyslný obranný štít, který člověka více

TOP SEX A VZTAHY

On-line svět

Nezahnul vám, neměl MILENKU. Dokonce to není ani typ MUŽE, který by s vámi seděl více

TOP DOMOV

Bydlete zdravě!

Má vaše dítě či vnouče alergii nebo atopický ekzém? Trpíte vy sami zdravotními obtížem více

TOP GURMÁN

Podzimní polévky

Přišel podzim a s tím, jak stromy shazují listí, my oblékáme čím dál více vrstev. více

TOP SPOLEČNOST

Lucie Benešová

Kdo ji zná, ví, že tato herečka a představitelka Rózy ze seriálu Slunečná více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více