Gastein: unikátní radonová terapie

Text: Prima Žena
25. srpna 2011 | 14:00

Lázeňské budovy v romantickém stylu Belle Epoche, impozantní vodopád, valící se přímo středem města a horské štíty, monumentálně se tyčící všude kolem. To je kouzelný Bad Gastein, lázeňské městečko v rakouských Alpách nedaleko Salcburku, známé léčivými prameny a světově unikátními jeskyněmi s radonovou terapií.

Gastein2_primazena.cz.jpg Gastein3_primazena.cz.jpg Gastein4_primazena.cz.jpg Gastein5_primazena.cz.jpg Gastein6_primazena.cz.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Při pohledu na malé městečko na vás dýchne okouzlující atmosféra starých císařsko-královských časů. Lázně Bad Gastein, postavené převážně ve stylu „krásné éry“ období optimismu z konce 19. století, stojí na místě, které se považuje za nejstarší wellness centrum na světě. První zmínka o veřejných lázních tu pochází už z roku 1404.

Místo setkávání

Z pramenů v údolí po tisíciletí vyvěrá křišťálově čistá pramenitá voda se speciálními léčivými účinky. Už na konci 15. století se tu otevřela nemocnice, využívající léčivou sílu termálních pramenů. Údolí se stalo velice populární v 16. století, kdy se sem sjížděli lidé z celé země a místo, dnes známé jako Bad Gastein, pojmenovali Divoké lázně. Městečko se v 19. století stalo místem setkávání smetánky z celé Evropy, jeho sláva významně vzrostla a z divokých lázní vzniklo moderní lázeňské centrum. Mezi slavné hosty, kteří do Bad Gasteinu jezdívali, patřili např. František Josef I., císařovna Sissi, Bismarck, řada umělců a filozofů jako Gustav Klimt, Robert Schumann, Franz Lehar či Arthur Schopenhauer i další významné osobnosti té doby. V současnosti je Bad Gastein malebným lázeňským městem s řadou nejmodernějších balneologických a rehabilitačních center.

Léčivé jeskyně s ojedinělou radonovou terapií

Nedaleko lázní Bad Gastein, poblíž vrchu v Böcksteinu, najdete světový unikát - jeskyně s přírodní radonovou terapií. Jeskyně, ležící dva kilometry hluboko v nitru hory, se mezi balneology všeobecně považují za jeden z nejefektivnějších přírodních prostředků na zmírnění nemocí pohybového aparátu, kožních problémů, dýchacích cest a alergických obtíží.Léčba je kombinací přirozeně zvýšeného obsahu radonu a mírné hypertermie (léčebná metoda využívající ohřevu tkání nad 40°C) ve vysokých alpských výškách. Vláčkem postupně vjíždíte do nitra hory, projíždíte čtyřmi stanicemi, ve kterých se teplota pozvolna zvyšuje až na 41,5°C. V poslední stanici vystoupíte a strávíte dvacet minut relaxací v léčebné jeskyni.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Bylinky léčí

Nachlazení, zánět spojivek ani bolest uší vám letos rekreaci na horách nepřekazí. více

TOP SEX A VZTAHY

Dejte si svůj cíl

Každý Nový rok si dáváme předsevzetí. Ale proč, když je opakovaně porušujeme? více

TOP DOMOV

Cat Liquid snack

Pochoutkám pro kočky jsme se tady již věnovali. Ale pojďme se blíže podívat více

TOP GURMÁN

Mixitella od Mixit

Hoď tam kupu oříšků, pořádnou hrst čokolády a rozmixuj. více

TOP SPOLEČNOST

Ženy v běhu

Ženy v běhu je název nové komedie, která přináší příběh čtyř žen více

Vánoční dárky

Druhá adventní neděle je již za námi a než se nadějeme, budeme míchat bramborový salát více

Darujte krásu

Kvalitu pleti ovlivňuje genetický základ, složení stravy i celkové zdraví více

Svátečně krásná

Každá z nás chce ve svátečních chvílích zářit. Jak na to, více