Gastein: unikátní radonová terapie

Text: Prima Žena
25. srpna 2011 | 14:00

Lázeňské budovy v romantickém stylu Belle Epoche, impozantní vodopád, valící se přímo středem města a horské štíty, monumentálně se tyčící všude kolem. To je kouzelný Bad Gastein, lázeňské městečko v rakouských Alpách nedaleko Salcburku, známé léčivými prameny a světově unikátními jeskyněmi s radonovou terapií.

Gastein2_primazena.cz.jpg Gastein3_primazena.cz.jpg Gastein4_primazena.cz.jpg Gastein5_primazena.cz.jpg Gastein6_primazena.cz.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Při pohledu na malé městečko na vás dýchne okouzlující atmosféra starých císařsko-královských časů. Lázně Bad Gastein, postavené převážně ve stylu „krásné éry“ období optimismu z konce 19. století, stojí na místě, které se považuje za nejstarší wellness centrum na světě. První zmínka o veřejných lázních tu pochází už z roku 1404.

Místo setkávání

Z pramenů v údolí po tisíciletí vyvěrá křišťálově čistá pramenitá voda se speciálními léčivými účinky. Už na konci 15. století se tu otevřela nemocnice, využívající léčivou sílu termálních pramenů. Údolí se stalo velice populární v 16. století, kdy se sem sjížděli lidé z celé země a místo, dnes známé jako Bad Gastein, pojmenovali Divoké lázně. Městečko se v 19. století stalo místem setkávání smetánky z celé Evropy, jeho sláva významně vzrostla a z divokých lázní vzniklo moderní lázeňské centrum. Mezi slavné hosty, kteří do Bad Gasteinu jezdívali, patřili např. František Josef I., císařovna Sissi, Bismarck, řada umělců a filozofů jako Gustav Klimt, Robert Schumann, Franz Lehar či Arthur Schopenhauer i další významné osobnosti té doby. V současnosti je Bad Gastein malebným lázeňským městem s řadou nejmodernějších balneologických a rehabilitačních center.

Léčivé jeskyně s ojedinělou radonovou terapií

Nedaleko lázní Bad Gastein, poblíž vrchu v Böcksteinu, najdete světový unikát - jeskyně s přírodní radonovou terapií. Jeskyně, ležící dva kilometry hluboko v nitru hory, se mezi balneology všeobecně považují za jeden z nejefektivnějších přírodních prostředků na zmírnění nemocí pohybového aparátu, kožních problémů, dýchacích cest a alergických obtíží.Léčba je kombinací přirozeně zvýšeného obsahu radonu a mírné hypertermie (léčebná metoda využívající ohřevu tkání nad 40°C) ve vysokých alpských výškách. Vláčkem postupně vjíždíte do nitra hory, projíždíte čtyřmi stanicemi, ve kterých se teplota pozvolna zvyšuje až na 41,5°C. V poslední stanici vystoupíte a strávíte dvacet minut relaxací v léčebné jeskyni.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Ucpané póry

K častým kosmetickým problémům mnoha žen i můžu patří i ucpané póry a černé více

TOP SEX A VZTAHY

Závislost doby

…i 10 minut bez telefonu pro mnohé znamená stres více

TOP DOMOV

Údržba kotle

Topná sezóna končila, a je proto důležité zkontrolovat, jak se toto náročné více

TOP GURMÁN

Espresso zmrzlina

Spojením dvou neodolatelných pochutin - kávy a zmrzliny - vznikl dezert, více

TOP SPOLEČNOST

Letní kina

Nejlepším společníkem pro prázdninové večery je dobrý film. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více