Picanto ostrov

Text: Prima Žena
12. června 2017 | 12:00

Když se řekne Seychelly, každý si představí exotický ráj se sluncem zalitými plážemi s bílým pískem a tyrkysovým mořem. Toto souostroví v Indickém oceánu se skládá z více než 100 ostrovů a ostrůvků. Nejznámějším z nich je ostrov Mahé, kterému mnozí turisté, kterých sem každoročně zavítá tisíce, neřeknou jinak než Picanto ostrov. S rozlohou okolo 30 km přejedete Mahé za necelý den.

Picanto_ostrov_4_PZ.jpg Picanto_ostrov_1_PZ.jpg Picanto_ostrov_2_PZ.jpg Picanto_ostrov_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Chcete-li ostrov prozkoumat s kapkou adrenalinu, doporučujeme vám si pronajmout malý dopravní prostředek, který je na úzkých silničkách k nezaplacení. Přezdívka „Picanto“ ostrova Mahé pochází od názvu nápadně svižného vozu Kia Picanto, který se na ostrově vyskytuje v 90 % ze všech dopravních prostředků.

Ano, na úzkých silničkách, na kterých máte pocit, že se zde nevejdou dvě auta vedle sebe, skoro nepotkáte jiné auto než je právě Kia Picanto.  Místní silnice jsou tím důvod, proč zde jezdí tyto dámské nákupní tašky na kolečkách. Říká se, že co je malé, je hezké a navíc také praktické. V případě tohoto vozu každá žena, toužící po bronzovém opálení a tajemné exotice jistě uvítá, že se na Mahé naučí jezdit jako tygřice s jedním kolem mimo vozovku jen proto, aby se vyhnula protijedoucímu stejně živému vozidlu.

Na Mahé se jezdí vlevo, a tak je úsměvné, že místo blinkrů stíráte stěrači a řadicí páku marně hledáte tam, kde jste zvyklá. S klimatizací a úložným prostorem tak akorát, kam sbalíte vše potřebné včetně dětské autosedačky, tu vám mimochodem na vyžádání půjčí přímo v autopůjčovně, si vychutnáte výlety třeba na pláž Beau Vallon, která se táhne v délce tří kilometrů, i do centra ostrova města Victoria, které nabízí bezpočet restaurací s řadou obchodů a turistických atrakcí.

Ostrov Mahé překvapí nejen chutnými pokrmy, z čerstvě uvařených surovin, ale také v Čechách vyráběnými mléčnými výrobky, které jsou zde běžně k dostání. Neváhejte, ideální čas na dovolenou se kvapem blíží, a tak vyražte na místa, o kterých dlouhé roky sníte. Věřte, tato exotika stojí za to a vaše vzpomínky budou k nezaplacení.

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Australian Bodycare

Luxusní sprchové gely Australian Bodycare vaši pokožku umyjí a dokonale vyčistí více

TOP SEX A VZTAHY

Vězení nudy

K stáří patří mimo jiné i neodbytný pocit, že vás v životě už nic nepřekvapí, více

TOP DOMOV

Tichá digestoř

Baví vás vařit a rádi při vaření relaxujete? Pak jistě dobře víte více

TOP GURMÁN

Hrdá vína

Vína hrdá na svůj původ patří ke stálicím moravského vinařství. více

TOP SPOLEČNOST

Den dětí

I když Den dětí letos připadá na čtvrtek, rozhodli se jej do vědy zapálení lektoři více

Matka

To, jakou máme krevní skupinu, nijak zvlášť neřešíme. Často se o ni začneme zajímat.. více

Skleněná krása

Moderní křišťálové lustry - Firma Březina Design nabízí designové lustry více

STOP pupínkům

Co má živý kolagen společného s létem, vráskami i depilací. více