Poznejte chutě jižní Moravy

Text: Prima Žena
16. února 2020 | 09:00

Poznat chutě jižní Moravy, tradiční postupy zpracování lokálních produktů, které utváří gastronomické dědictví jižní Moravy, a navštívit místa a ochutnat plodiny spjaté s tradicemi a kulturou regionu jižní Moravy, usnadní návštěvníkům gastronomický cestovní průvodce. Průvodce byl vytvořen v rámci mezinárodního projektu „SLOW FOOD – CE: kultura, dědictví životní prostředí a jídlo".

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Brno, druhé největší město České republiky, je kulturní centrum jižní Moravy nabité moderní architekturou, úzkými uličkami s kavárnami a restauracemi, které potěší a překvapí každého návštěvníka gastronomickým zážitkem. Město leží v srdci Evropy a je bránou do regionu jižní Morava. Díky přírodním podmínkám a teplému klimatu se na jižní Moravě nachází 96 procent všech vinic České republiky. Místní vinaři se pravidelně umisťují na předních příčkách prestižních mezinárodních soutěží. Kromě vína mohou návštěvníci ochutnat i produkty místních pěstitelů a chovatelů, například mandle, okurky, chřest, ryby nebo uzené maso. V posledních letech se na trhu prosazují i malé pivovary. Na jižní Moravě probíhá řada festivalů zaměřených nejen na pravou moravskou gastronomii, ale také na lidové tradice, které jsou v regionu jedinečné.

Gastronomický cestovní průvodce je vydán v česko-anglické verzi a návštěvníkům regionu představuje 11 restaurací a gastronomických podniků, ve kterých návštěvníky čeká skvělý kulínářský zážitek, několik malých farem a faremních výrobců a 7 tradičních gastronomických slavností, které každoročně lákají tisíce zájemců o kulinářské zážitky. Slavnosti jídla na jižní Moravě jsou velmi populární. Návštěvníci se setkávají s lokálními produkty, tradiční výrobou a obvyklými i novodobými způsoby zpracování. Seznámí se s udržitelným přístupem k životnímu prostředí a zároveň poznají dodavatele lokálních produktů osobně.

Gastronomické průvodce byl vytvořen v rámci mezinárodního projektu „SLOW FOOD – CE: kultura, dědictví životní prostředí a jídlo". Spolu s průvodcem po jižní Moravě byly vytvořeny také průvodci po gastronomickém dědictví regionů měst Dubrovník, Kecskemet, Krakov a Benátky. Průvodci jsou napsány v anglickém jazyce a v jazyce každého regionu a jsou k dispozici zdarma ke stažení na adrese https://www.interreg-central.eu/Content.Node/SlowFood-CE.html.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Opalovací krémy

To, že se máme chránit v létě SPF krémy je pro většinu z nás samozřejmostí. více

TOP SEX A VZTAHY

Partnerská krize

Krize ve vztahu může potkat každý pár. Je to přirozená fáze ve vývoji vztahu. více

TOP DOMOV

Péče o oblečení

Také to znáte? Partner chodí pravidelně do práce v obleku a vy máte předepsaný více

TOP GURMÁN

Léto plnými doušky

Je libo skvělý letní drink? Navoďte si i v pohodlí domova tu pravou dovolenkovou více

TOP SPOLEČNOST

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více