Aktivní dovolená pro ženy? Jedině Itálie

Text: Prima Žena
21. července 2017 | 15:00

Období letních dovolených je v plném proudu. Podle aktuálních průzkumů letos plánuje zahraniční dovolenou necelá polovina Čechů. Patříte mezi ně, ale máte vysoké nároky? Preferujete lehčí aktivní dovolenou na kole, v kvalitním hotelu a možností odpočinku na nejkrásnějších plážích Evropy? Zároveň jste ale limitováni rozpočtem 15 000 Kč? Pokud jste na výše uvedené otázky odpověděli kladně, pak jsou následující řádky určeny právě vám!

okouzlujici_destinace_1_PZ.jpg okouzlujici_destinace_2_PZ.jpg okouzlujici_destinace_3_PZ.jpg okouzlujici_destinace_4_PZ.jpg okouzlujici_destinace_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Sicílie jako svět sám o sobě
Prosluněné sicilské svahy porostlé bujnou zelení, moře hrající všemi odstíny modré, i vynikající cyklostezky pro začínající i zkušené cyklisty, výborné víno a jedinečná gastronomie – i tak lze ve zkratce charakterizovat největší lákadla Sicílie. Toto okouzlující místo je od hlavního proudu evropského života odděleno bouřlivými dějinami, které po sobě zanechaly majestátní památníky, jež k návštěvě lákají turisty z celého světa.

Severní část Sicílie je proslulá svými plážemi, ale i rezervací Riserva Naturale dello Zingaro. Najdete zde panensky krásnou a lidskými výdobytky zcela nedotknutou pláž s blankytně průzračným mořem, vysoko se tyčící skaliska, ale především všudypřítomný klid a pohodu. Za zmínku jistě stojí i městečko Cefalů se spoustou kavárniček a taveren. V jeho blízkosti navíc najdete pohodové cyklostezky, které ocení i začínající cyklisté. Po náročném dni vás samozřejmě čeká odměna v podobě vyhlášeného sicilského vína a tradičních specialit.

Romantické Toskánsko zamotá hlavu i těm nejotrlejším
Kraj požehnaný nejen nádhernou, rozmanitou a zároveň kultivovanou přírodou, ale také bohatě oplývající uměním a kulturou – takové je Toskánsko. Když se k tomu přidají ještě divoké pláže v kombinaci s romantickými zátokami, příznivé klima a lahodné místní víno, nenajde se snad nikdo, kdo by si dokázal představit dokonalejší dovolenou.

Toskánská krajina je mírně zvlněná a prošpikovaná vzorně upravenými vinicemi, ale i sady se sladkým ovocem. Kolorit místa dotváří stříbřité olivovníky a cypřiše, které nad celou tou krásou bdí v úctyhodné výšce. V Toskánsku to budete mít blízko k přenádherným plážím, do místních taveren, ale i k vyhlášeným památkám. Navíc jde o destinaci, kde si příjemného klimatu užijete i mimo hlavní turistickou sezónu. K dispozici jsou zde upravené cyklostezky určené k tréninku nebo středně náročným projížďkám.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Suchá pokožka

Teplé počasí je konečně tu a my se můžeme s chutí oddat letním radovánkám více

TOP DOMOV

Venkovní koberec

Zahrada je nedílnou součástí každého rodinného domu, ale i panelové domy více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

TOP SPOLEČNOST

Festival Evolution

Pokud hledáte místo, kde si můžete odpočinout, skvěle nakoupit a ještě odcházet více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více