Křišťálový lustr nepatří jen na zámek

Text: Prima Žena
15. května 2018 | 12:00

Pro většinu z nás je křišťálový lustr nezbytným doplňkem zámeckého interiéru, který je sice hodný obdivu, který nás okouzlí a nadchne, který si ale dost dobře nedovedeme představit v našem panelákovém 2+1. A když si navíc představíme čištění toho velkého množství skleněných „cankrdlátek“, tak už jen ze samotné představy nás rozbolí ruce, záda i hlava.

kristalovy_lustr_PZ.jpg kristalovy_lustr_3_PZ.jpg kristalovy_lustr_2_PZ.jpg kristalovy_lustr_4_PZ.jpg kristalovy_lustr_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Všechny tyto představy jsou ale pouhými předsudky. Křišťálové lustry slaví velký návrat.

Nikdy to nebude lustr pro každého. Tím by také přišel o svou exklusivitu a výjimečnost. Už to ale rozhodně není jen svítidlo do zámeckých sálů. Dnes se vyrábí v nepřeberných rozměrových variantách a nejen v klasických tvarech, ale i v moderním provedení, v jednoduchém až minimalistickém stylu, ultramoderní křišťálová svítidla s vestavěnými LED čipy na dálkové ovládání až po postmoderní umělecké kreace.

A co se týče čištění, tam nám dnes pomáhá chemie. Dříve se musel celý lustr rozebrat a umýt v mýdlové vodě dílek po dílku, dnes se všechny skleněné části nastříkají speciálním sprejem a máte vyčištěno.

Nadčasovost křišťálových lustrů byla prověřena několika staletími a dnes slaví velký návrat v podobě jejich moderních protějšků. Mladí architekti a designéři jejich třpytivou krásu využívají čím dál častěji. Zdá se že doba, kdy lustr jako takový z interiéru zcela zmizel a byl nahrazen minimalistickými vestavnými bodovkami, pomalu končí. Lustr se konečně vrací zpátky na scénu bytového designu a stává výrazným a nepřehlédnutelným solitérem, který upoutá, zaujme i nadchne. Křišťálové lustry jsou králi mezi ostatními lustry zcela po právu.
Jedním z významných distributorů moderních křišťálových a designových svítidel je firma Březina design.

Firma Březina Design je rodinnou firmou s tradicí od roku 1992. Jejich zaměřením jsou především atypická svítidla vysoké kvality a ve špičkovém designu. Všechna svítidla mají vysoký podíl ruční práce a to jak ručně broušený křišťál, tak i ručně tvarované a foukané sklo.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Odvážné barvy

Mezi drobná tajemství skrývající se v šatníku moderní ženy už několik let více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Spring look 2019

Zjevuje se, jako by ji vyvolalo kouzlo, ožívá při jediném dotyku světla. více

TOP SEX A VZTAHY

Postelové hrátky

V novém roce budou hrát prim zejména inteligentní erotické pomůcky více

TOP CESTOVÁNÍ

Wellness a relax

Augustiniánský dům je rodinný wellness & spa hotel ****superior, více

TOP GURMÁN

Mixitella od Mixit

Hoď tam kupu oříšků, pořádnou hrst čokolády a rozmixuj. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Darujte krásu

Kvalitu pleti ovlivňuje genetický základ, složení stravy i celkové zdraví více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více