Křišťálový lustr nepatří jen na zámek

Text: Prima Žena
15. května 2018 | 12:00

Pro většinu z nás je křišťálový lustr nezbytným doplňkem zámeckého interiéru, který je sice hodný obdivu, který nás okouzlí a nadchne, který si ale dost dobře nedovedeme představit v našem panelákovém 2+1. A když si navíc představíme čištění toho velkého množství skleněných „cankrdlátek“, tak už jen ze samotné představy nás rozbolí ruce, záda i hlava.

kristalovy_lustr_PZ.jpg kristalovy_lustr_3_PZ.jpg kristalovy_lustr_2_PZ.jpg kristalovy_lustr_4_PZ.jpg kristalovy_lustr_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Všechny tyto představy jsou ale pouhými předsudky. Křišťálové lustry slaví velký návrat.

Nikdy to nebude lustr pro každého. Tím by také přišel o svou exklusivitu a výjimečnost. Už to ale rozhodně není jen svítidlo do zámeckých sálů. Dnes se vyrábí v nepřeberných rozměrových variantách a nejen v klasických tvarech, ale i v moderním provedení, v jednoduchém až minimalistickém stylu, ultramoderní křišťálová svítidla s vestavěnými LED čipy na dálkové ovládání až po postmoderní umělecké kreace.

A co se týče čištění, tam nám dnes pomáhá chemie. Dříve se musel celý lustr rozebrat a umýt v mýdlové vodě dílek po dílku, dnes se všechny skleněné části nastříkají speciálním sprejem a máte vyčištěno.

Nadčasovost křišťálových lustrů byla prověřena několika staletími a dnes slaví velký návrat v podobě jejich moderních protějšků. Mladí architekti a designéři jejich třpytivou krásu využívají čím dál častěji. Zdá se že doba, kdy lustr jako takový z interiéru zcela zmizel a byl nahrazen minimalistickými vestavnými bodovkami, pomalu končí. Lustr se konečně vrací zpátky na scénu bytového designu a stává výrazným a nepřehlédnutelným solitérem, který upoutá, zaujme i nadchne. Křišťálové lustry jsou králi mezi ostatními lustry zcela po právu.
Jedním z významných distributorů moderních křišťálových a designových svítidel je firma Březina design.

Firma Březina Design je rodinnou firmou s tradicí od roku 1992. Jejich zaměřením jsou především atypická svítidla vysoké kvality a ve špičkovém designu. Všechna svítidla mají vysoký podíl ruční práce a to jak ručně broušený křišťál, tak i ručně tvarované a foukané sklo.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Podlehněte šperkům

Český eshop Bangles.cz upoutá snad každou ženu svými nádhernými šperky. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Péče o nos

Říkáte si, proč byste se měla starat zrovna o svůj nos? více

TOP SEX A VZTAHY

Sexuální dominance

Líbí se vám představa, že svého partnera přivážete k posteli a budete si s ním hrát? více

TOP CESTOVÁNÍ

Elixír mládí

Novodobý elixír mládí či pramen lásky? Objevte skrytý potenciál sirovodíku. více

TOP GURMÁN

Neopakovatelná chuť

Čaj. Zázvor. Hřebíček. Kardamom. Skořice. Med. Také ve vás všechna tato slova více

Jemné a hřejivé …

Když přijdou první známky zimy, hledáme ztracený pocit tepla. více

Domino Bubbles

Jako vše kolem nás i dětské pokoje podléhají moderním trendům. více

Hravé rozvíjení

Žádný rodič nechce zanedbat nic, co se týká zdravého vývoje dítěte. více