Matné odstíny a praktické povrchy v interiéru

Text: Prima Žena
10. března 2021 | 09:00

Sametový povrch, tmavé odstíny a matný vzhled, na kterém neulpívají otisky prstů… to jsou trendy, které vládnou současnému nábytku. Moderní technologické postupy výroby dávají vzniknout nábytkovým povrchům, které boří zažité stereotypy nejen svým vzhledem, ale i svými nadstandardními vlastnostmi.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Superhebký mat
Nanolaminát SOFTIXX vyniká jedním z nejhlubších matů, sametovým vzhledem a vysokou odolností i opravitelností povrchu. „Základem SOFTIXXU je HPL laminát s povrchem opatřeným nanovrstvou, díky které je hapticky hedvábně hebký s hlubokým matem a silně mechanicky odolný vůči poškození. Další praktickou výhodou tohoto povrchu je fakt, že na něm nezůstávají otisky prstů,“ vysvětluje Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení společnosti Trachea, největšího českého výrobce nábytkových dvířek a panelů, která tento materiál představuje českým interiérům.

Efektní i efektivní
Další možnost, jak dodat nábytku či obkladům stěn sametový vzhled v atraktivním matu, představují dvířka a obklady s povrchem T.effect. „Jedná se o laminovaný materiál, jehož centr tvoří MDF deska, na kterou se z obou stran aplikuje impregnovaný dekorační papír, který je na povrchu ošetřený UV lakem,“ doplňuje Martin Dusík z Trachey. Kromě odolnosti proti otiskům prstů vynikají nábytková dvířka s povrchem T.effect svými přirozeně antibakteriálními vlastnostmi. Sérii matných povrchů bez otisků prstů doplňuje dnes už tradiční akrylát na materiálu T.acrylic.

Lak a jeho mat
Exkluzivitu vždy nabízela a stále nabízí lakovaná dvířka. „Široká paleta barevných odstínů v elegantním matu je dnes posílena nanotechnologií, která u dvířek T.lacq maximálně eliminuje otisky prstů a posiluje odolnost vůči poškození, dřívější Achillovu patu tohoto povrchu na nábytek,“ doplňuje Martin Dusík z Trachey.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zářivá pleť

Mít pleť bez akné, vrásek, drobných jizviček a zároveň sjednocenou, zářivou více

TOP SEX A VZTAHY

Rutina v sexu

Stereotypní partnerský sex v současnosti trápí 85 % párů. Vyplývá to z nejnovějšího více

TOP GURMÁN

Zdravější mlsání

Chipsy. Málokdo jim dokáže odolat. Problém je v tom, že ty běžné, vyrobené více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více