Nadčasová koupelna

Text: Prima Žena
24. září 2019 | 09:00

Koupelna se může zdát jako místnost, kde netrávíme moc času a jen ráno a večer prolítneme, abychom si odbyli každodenní rutinu. Moderně pojaté bydlení ji ale vzalo na milost a povýšilo ji na malé domácí wellness centrum. Koupelna by tak měla ladit se zbytkem interiéru a stát se místem, kde načerpáte energii po náročném dni. Už jen proto stojí za to věnovat této místnosti pozornost, jakou si zaslouží.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Stylové trendy, kterých je lepší se vyvarovat
V nejednom filmu nebo časopise jste určitě narazili na vanu v podlaze, rohovou vanu nebo třeba vodopád. To, co může mít na filmovém plátně nádech luxusu nemusí znamenat to nejlepší pro každodenní fungování.

Než podlehnete například kouzlu zabudované vany, je dobré  si uvědomit, že v takovém případě není možné zajistit spodní přístup k odtoku vody, který je čas od času nutné pročistit. Pokud dojde k havárii, nezbývá než vanu doslova vysekat z podlahy. Stejně tak je nepraktická rohová vana, která svým tvarem vytváří v koupelně “mrtvá místa”, kde mopem jen tak nezajedete. V případě obložení vany je potřeba dlaždičky často nalámat na užší tvary a to pak nemusí působit dobře. Zkrátka není nad starou dobrou obdélníkovou vanu.

Oblíbené jsou také baterie s efektem “vodopádu”. V tomto případě si pozorně pročtěte technický návod, kde je uvedeno, jak daleko dostříkne proud vody při maximálním výkonu. Bývá to obvykle mnohem dál než u standardní baterie, a podle toho je třeba volit hloubku vany nebo umyvadla. O takovém typu baterie byste se proto měli rozhodnout již při hrubé stavbě, kdy je potřeba redukci přítoku montovat již pod hrubou omítku.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Oblečení na běh

Krásné počasí nás táhne ven si zaběhat. Nabídka sportovního oblečení na běh více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Intimní hygiena

Osobní hygiena, péče o vlastní zdraví, ale především prevence – s nadcházející více

TOP SEX A VZTAHY

Přechozený vztah

Jste v dlouhodobějším vztahu a přišly problémy? Tak možná řešíte, více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená v Řecku

Koronavirus letošní cestovatelské plány podstatně narušil. Zastavila se letecká doprava více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Tančírna

Jak přečkat období dlouhých zimních večerů a vytahaných svetrů, když nás televizní více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více