Nejnovější trend dveřního kování?

Text: Prima Žena
2. dubna 2019 | 09:00

Mezi prvky, které při zařizování interiéru zvažujeme jako první, patří okna, dveře a podlahy. Méně nápadným, ale důležitým rozhodnutím, je výběr dveřního a okenního kování. A nenechte se zmýlit, správnou volbou dveřního kování můžeme podtrhnout design celé domácnosti. A jaká je ta hlavní rada pro správnou volbu? Při výběru buďte nároční na ergonomii kliky - příjemný povrch, minimum ostrých hran.

Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_1_PZ.jpg Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_2_PZ.jpg Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_3_PZ.jpg Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_4_PZ.jpg Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jaké kliky ale vybrat, pokud nás zajímají aktuální trendy?

„Plastové kliky prošly klinickou smrtí již před lety, nyní vidíme odklon i od puristických hranatých tvarů“, říká Kristina Boda, ředitelka firmy Cobra, největšího českého distributora dveřních kování. „Jasným trendem jsou minimalistické oblé tvary vhodné do moderních interiérů. Dnešní doba klade důraz na funkčnost - jednoduchost a přímé linky se promítají i do designu interiérů. Moderní dveřní kování je funkční, uživatelsky příjemné a hlavně - hodí se do dnešních domácností.“.

Při výběru dveřního kování se však nenechte okouzlit pouze designem, do rozhodování musíme zapojit i rozum. Důvod je zřejmý - ergonomie kliky. „Úchop kliky se nedá nijak ošálit, nepříjemný pocit ostrých hran nebo nekvalitních materiálů se nedá nijak ospravedlnit. Dotyk s klikou je fyzický, dveře otevíráme během dne mockrát“, říká Kristina Boda.

Jedny z nejkrásnějších českých dveřních kování vytvořil pro společnost Cobra renomovaný designer Petr Novague. Jak podle něj vypadá zákazník, který zařizuje svůj byt do takového detailu?

„Je to člověk, kterému není lhostejné, čím je doma obklopen. Nesoustředí se na velká gesta, umí ocenit krásu v detailu“, říká Novague. „Celá série klik Cobra Q má záměrně odlišné modely - jedna je ergonomicky velmi odvážná, definuje nový typ úchopu, jiná je jednoduchá, nadčasová. Všechny ale plní výjimečné nároky na eleganci, solidnost a poctivost“.

Kvalitní dveřní kování oblých tvarů i v černé barvě má ve své nabídce největší český dodavatel klik - COBRA. Všechny výrobky je možné nalézt na stránkách www.matekliku.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kabelky Tulia

TOUS pro sezónu jaro/léto 2019 uvádí novou kolekci kabelek a koženého zboží Tulia více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Královská krása

URBAN DECAY | GAME OF THRONES představuje limitovanu kolekci palete více

TOP SEX A VZTAHY

Změna profese

Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázně Lednice

Toužíte zažít něco výjimečného? Vydejte se do Lázní Lednice do hotelu Perla více

TOP GURMÁN

Kolumbijská čokoláda

Luxusní tabulková čokoláda Aluna (bean to bar) je zhmotněným snem milovníků více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více