Nejnovější trend dveřního kování?

Text: Prima Žena
2. dubna 2019 | 09:00

Mezi prvky, které při zařizování interiéru zvažujeme jako první, patří okna, dveře a podlahy. Méně nápadným, ale důležitým rozhodnutím, je výběr dveřního a okenního kování. A nenechte se zmýlit, správnou volbou dveřního kování můžeme podtrhnout design celé domácnosti. A jaká je ta hlavní rada pro správnou volbu? Při výběru buďte nároční na ergonomii kliky - příjemný povrch, minimum ostrých hran.

Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_1_PZ.jpg Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_2_PZ.jpg Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_3_PZ.jpg Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_4_PZ.jpg Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jaké kliky ale vybrat, pokud nás zajímají aktuální trendy?

„Plastové kliky prošly klinickou smrtí již před lety, nyní vidíme odklon i od puristických hranatých tvarů“, říká Kristina Boda, ředitelka firmy Cobra, největšího českého distributora dveřních kování. „Jasným trendem jsou minimalistické oblé tvary vhodné do moderních interiérů. Dnešní doba klade důraz na funkčnost - jednoduchost a přímé linky se promítají i do designu interiérů. Moderní dveřní kování je funkční, uživatelsky příjemné a hlavně - hodí se do dnešních domácností.“.

Při výběru dveřního kování se však nenechte okouzlit pouze designem, do rozhodování musíme zapojit i rozum. Důvod je zřejmý - ergonomie kliky. „Úchop kliky se nedá nijak ošálit, nepříjemný pocit ostrých hran nebo nekvalitních materiálů se nedá nijak ospravedlnit. Dotyk s klikou je fyzický, dveře otevíráme během dne mockrát“, říká Kristina Boda.

Jedny z nejkrásnějších českých dveřních kování vytvořil pro společnost Cobra renomovaný designer Petr Novague. Jak podle něj vypadá zákazník, který zařizuje svůj byt do takového detailu?

„Je to člověk, kterému není lhostejné, čím je doma obklopen. Nesoustředí se na velká gesta, umí ocenit krásu v detailu“, říká Novague. „Celá série klik Cobra Q má záměrně odlišné modely - jedna je ergonomicky velmi odvážná, definuje nový typ úchopu, jiná je jednoduchá, nadčasová. Všechny ale plní výjimečné nároky na eleganci, solidnost a poctivost“.

Kvalitní dveřní kování oblých tvarů i v černé barvě má ve své nabídce největší český dodavatel klik - COBRA. Všechny výrobky je možné nalézt na stránkách www.matekliku.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Originální oblečení

Proč nebýt hezká i při sportu? Tak přesně tuto otázku si před časem dala více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Péče o oční okolí

Hodiny strávené u počítače, prohýřená noc, grimasy, ale i choroby ledvin nebo jater. více

TOP SEX A VZTAHY

Jak zlepšit vztah?

Po dni v práci se s partnerem sejdete konečně doma. Když vyřešíte domácí povinnosti více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázně Ensanu

Největší evropský provozovatel léčebných lázní Danubius Hotels Group více

TOP GURMÁN

Česneková pomazánka

Obecný názor většiny lidí je, že se při redukci váhy trápíte hlady více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více