Nejnovější trend dveřního kování?

Text: Prima Žena
2. dubna 2019 | 09:00

Mezi prvky, které při zařizování interiéru zvažujeme jako první, patří okna, dveře a podlahy. Méně nápadným, ale důležitým rozhodnutím, je výběr dveřního a okenního kování. A nenechte se zmýlit, správnou volbou dveřního kování můžeme podtrhnout design celé domácnosti. A jaká je ta hlavní rada pro správnou volbu? Při výběru buďte nároční na ergonomii kliky - příjemný povrch, minimum ostrých hran.

Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_1_PZ.jpg Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_2_PZ.jpg Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_3_PZ.jpg Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_4_PZ.jpg Nejnovejsi_trend_dverniho_kovani_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jaké kliky ale vybrat, pokud nás zajímají aktuální trendy?

„Plastové kliky prošly klinickou smrtí již před lety, nyní vidíme odklon i od puristických hranatých tvarů“, říká Kristina Boda, ředitelka firmy Cobra, největšího českého distributora dveřních kování. „Jasným trendem jsou minimalistické oblé tvary vhodné do moderních interiérů. Dnešní doba klade důraz na funkčnost - jednoduchost a přímé linky se promítají i do designu interiérů. Moderní dveřní kování je funkční, uživatelsky příjemné a hlavně - hodí se do dnešních domácností.“.

Při výběru dveřního kování se však nenechte okouzlit pouze designem, do rozhodování musíme zapojit i rozum. Důvod je zřejmý - ergonomie kliky. „Úchop kliky se nedá nijak ošálit, nepříjemný pocit ostrých hran nebo nekvalitních materiálů se nedá nijak ospravedlnit. Dotyk s klikou je fyzický, dveře otevíráme během dne mockrát“, říká Kristina Boda.

Jedny z nejkrásnějších českých dveřních kování vytvořil pro společnost Cobra renomovaný designer Petr Novague. Jak podle něj vypadá zákazník, který zařizuje svůj byt do takového detailu?

„Je to člověk, kterému není lhostejné, čím je doma obklopen. Nesoustředí se na velká gesta, umí ocenit krásu v detailu“, říká Novague. „Celá série klik Cobra Q má záměrně odlišné modely - jedna je ergonomicky velmi odvážná, definuje nový typ úchopu, jiná je jednoduchá, nadčasová. Všechny ale plní výjimečné nároky na eleganci, solidnost a poctivost“.

Kvalitní dveřní kování oblých tvarů i v černé barvě má ve své nabídce největší český dodavatel klik - COBRA. Všechny výrobky je možné nalézt na stránkách www.matekliku.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Svetry, které žijí!

Live Sweaters, mladá česká značka prémiového oblečení z merino vlny, získává na více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Krásný úsměv

Stále více lidí trápí nehezký zubní kámen, který nejen že vizuálně kazí náš úsměv, více

TOP SEX A VZTAHY

Benefity přátelství

Také jste si všimla, jak se životní tempo stále zrychluje? Je těžké této tendenci více

TOP CESTOVÁNÍ

Rady na cesty

Začíná letní sezóna plná cestování a nevšedních zážitků. Přečtěte si pár tipů více

TOP GURMÁN

Salát z čekanky

Čekanka je listová zelenina, která se pěstuje pro své typické puky. více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více