Nejsou dveře jako dveře

Text: Prima Žena
18. června 2018 | 09:00

Každý den se jich neustále dotýkáme a neustále jimi procházíme. Přitom si ne vždy uvědomujeme jejich význam, a to nejen praktický, ale také estetický. Ano, řeč je o dveřích, které tvoří nedílnou součást interiéru našeho domova a pokud je zvolíme správně, zvýšíme kvalitativní i estetickou hodnotu domu nebo bytu.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nač tedy myslet při výběru správných interiérových dveří? „Především je to druh místnosti, podle kterého volíme typ i design. Na tomto faktoru je závislý také typ otevírání, tedy zda se rozhodneme pro dveře ,klasické´, nebo třeba pro posuvné. Posuvné varianty jsou dobrou volbou v případech, že se potýkáte s prostorem“ doporučuje Ivo Havel ze společnosti Hörmann, která je předním evropským výrobcem interiérových i vchodových dveří i garážových a dalších vrat.

Vodní svět
Koupelna je určitě nejfrekventovanějším místem v domácnosti, zvláště tam, kde žije více lidí pohromadě. Jedná se také o místo, kde se často střídá teplota a hlavně vlhkost vzduchu, což je pro volbu správných dveří zvláště určující. Za nejvhodnější materiály pro koupelnové dveře jsou sklo či laminát, rozhodně ne dveře dýhované. Podle odborníků z firmy Hörmann je současným trendem je hlavně sklo, a to nejen pro svou odolnost vlhku a střídání teplot, ale také díky průsvitnosti. „Vhodné je zvláště tam, kde je potřeba dodat přirozené světlo. Skleněné dveře by měly být z kaleného bezpečnostního skla. Pokud máte koupelnu oddělenou od toalety a tyto místnosti jsou umístěny vedle sebe, z estetického pohledu je správné, abyste pro ně zvolili stejný typ a dekor dveří,“ říká I. Havel.

Říše klidu…
Místo, kde uléháme ke spánku, by mělo být oázou klidu a pokoje. Napomoci tomu můžeme i správnou volbou dveří, které by rozhodně neměly být prosklené a protihlukové, protože v ložnici by měla být po zhasnutí skutečná tma a ticho. Správnou volbou proto nejsou ani nejmodernější posuvné dveře, protože ty nemohou zajistit naprostou protihlukovou zábranu. Dnes je běžnou součástí i menších bytů šatna. Od okolí je vhodné oddělit ji například posuvnými dveřmi. Prakticky tak uzavřete šatnový prostor, získáte zajímavý interiérový prvek, a pokud máte šatnu například vedle ložnice, můžete na dveře zvnějšku umístit zrcadlo nebo praktický příruční věšák.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Funkční osušky

Už vás nebaví ležet v létě na mokré osušce nebo na těch vyrobených více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Místo pro krásu

Pro letní sezónu jsme si pro Vás připravili NOVINKU v oblasti řas více

TOP SEX A VZTAHY

Příšerné tchyně

Nevycházíte s matkou svého partnera? Tak to nejste sama. Poradíme vám, více

TOP CESTOVÁNÍ

Polynésie

Užijte si slastný odpočinek, dobrodružství, poznání nebo aktivní dovolenou. více

TOP GURMÁN

Adriana – těstoviny

Těstoviny Adriana si zakládají na kvalitě. Proto jsou všechny těstoviny pod touto více

Svatební dekorace

Svatební den je pro většinu z nás jedním z nejvýznamnějších dnů v životě. více

Léto za dveřmi!

Možná s rychlým nástupem tropických teplot řešíte otázku: více

Sluneční péče

Protože pobyt na slunci není bez rizika, vyvinula značka Sothys více