Nejsou dveře jako dveře

Text: Prima Žena
18. června 2018 | 09:00

Každý den se jich neustále dotýkáme a neustále jimi procházíme. Přitom si ne vždy uvědomujeme jejich význam, a to nejen praktický, ale také estetický. Ano, řeč je o dveřích, které tvoří nedílnou součást interiéru našeho domova a pokud je zvolíme správně, zvýšíme kvalitativní i estetickou hodnotu domu nebo bytu.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nač tedy myslet při výběru správných interiérových dveří? „Především je to druh místnosti, podle kterého volíme typ i design. Na tomto faktoru je závislý také typ otevírání, tedy zda se rozhodneme pro dveře ,klasické´, nebo třeba pro posuvné. Posuvné varianty jsou dobrou volbou v případech, že se potýkáte s prostorem“ doporučuje Ivo Havel ze společnosti Hörmann, která je předním evropským výrobcem interiérových i vchodových dveří i garážových a dalších vrat.

Vodní svět
Koupelna je určitě nejfrekventovanějším místem v domácnosti, zvláště tam, kde žije více lidí pohromadě. Jedná se také o místo, kde se často střídá teplota a hlavně vlhkost vzduchu, což je pro volbu správných dveří zvláště určující. Za nejvhodnější materiály pro koupelnové dveře jsou sklo či laminát, rozhodně ne dveře dýhované. Podle odborníků z firmy Hörmann je současným trendem je hlavně sklo, a to nejen pro svou odolnost vlhku a střídání teplot, ale také díky průsvitnosti. „Vhodné je zvláště tam, kde je potřeba dodat přirozené světlo. Skleněné dveře by měly být z kaleného bezpečnostního skla. Pokud máte koupelnu oddělenou od toalety a tyto místnosti jsou umístěny vedle sebe, z estetického pohledu je správné, abyste pro ně zvolili stejný typ a dekor dveří,“ říká I. Havel.

Říše klidu…
Místo, kde uléháme ke spánku, by mělo být oázou klidu a pokoje. Napomoci tomu můžeme i správnou volbou dveří, které by rozhodně neměly být prosklené a protihlukové, protože v ložnici by měla být po zhasnutí skutečná tma a ticho. Správnou volbou proto nejsou ani nejmodernější posuvné dveře, protože ty nemohou zajistit naprostou protihlukovou zábranu. Dnes je běžnou součástí i menších bytů šatna. Od okolí je vhodné oddělit ji například posuvnými dveřmi. Prakticky tak uzavřete šatnový prostor, získáte zajímavý interiérový prvek, a pokud máte šatnu například vedle ložnice, můžete na dveře zvnějšku umístit zrcadlo nebo praktický příruční věšák.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Vyberte si správně

V dávných dobách náušnice sloužily jako ochrana svého nositele: více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Odšťavňujte

Sychravé počasí a náhlá změna teplot přispívají k oslabení těla. více

TOP SEX A VZTAHY

Holčičí tajemství

Podle studie online seznamky Match se o sexu se svými kamarádkami baví více

TOP CESTOVÁNÍ

Maďarský wellness

Kromě toho, že v Maďarsku najdete jedny z nejstarších historických památek více

TOP GURMÁN

Perfektní káva

Za lahodným šálkem kávy nemusíte nutně mířit do kavárny více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více