Novinky a trendy v obkladech i dlažbách

Text: Prima Žena
5. listopadu 2019 | 12:00

Rok 2019 se přehoupl do své poslední čtvrtiny, což pro designéry či výrobce obkladů a dlažeb znamená postupné představování novinek na rok následující. Ideální příležitost k tomu měli na nedávném veletrhu v Boloni. Jaké trendy a nové vzory lze v tomto odvětví čekat v roce 2020? Jak se na další sezonu chystají módní domy Valentino či Versace? Nebo jaký vzor obkladů a dlažeb se bude nabízet k designovému propojení interiéru a exteriéru? Nejen tyto otázky zodpovídá následující článek.

trendy_v_dlazbe_1_PZ.jpg trendy_v_dlazbe_2_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Zlato-modro-černý vzor mramoru
Nejvýraznějším trendem z hlediska dlažeb a obkladů bude podle odborníků i v roce 2020 zejména imitace přírodních materiálů. Ty jsou pro návrháře již několik let největší studnicí inspirace. Velkou zásluhu na tom má zejména fakt, že se přírodní vzory ani po letech neokoukají – na rozdíl od výraznějších jednobarevných variant, například sytě žluté či oranžové, jež omrzí poměrně záhy. „Největším hitem veletrhu Cersaie pro rok 2020 jsou bezpochyby dlaždice v designu mramoru ve velmi odvážných až divokých tónech,“ řekl jednatel společnosti M.B. Keramika Martin Bezděk. Příznivci extravagantního bydlení tak budou moci v příštím roce sáhnout po designu zlatého, sytě zeleného, modrého či antracitově černého mramoru. V některých případech pak mohou zvolit i namíchání více barev dohromady, například zlaté s modrou i černou.

Módní prvky Valentino nebo Versace
Obklady a dlažby běžně navrhují také prestižní módní domy, jako například Valentino či Versace. Jako novinku pro příští rok si obě tyto věhlasné značky přichystaly luxusní obklady a dlažby, které dokonale korespondují s jejich oblečením. Například ikonická červená nebo zelenkavá barva bot od Valentina se nově objevuje i na obkladech a dlažbách. V dokonalé harmonii s obklady jsou přitom nejen barvy bot, ale dokonce též jejich vzory. Vyloženou lahůdkou pak mohou být designové cvoky na lodičkách Valentino či monogram této značky na koupelnových obkladech. Obkladům a dlažbám značky Versace stále dominuje prvek Medusy nebo typického řeckého meandru. Naprostou novinkou jsou však nové dekory série Alphabet zobrazující zdobná písmena, které aktuálně najdeme i na oděvech z nejnovějších kolekcí této značky. Méně extravagantní, avšak neméně působivou novinkou je naopak série Eterno ve věrné imitaci ohořelého dřeva, která byla představena v několika magických odstínech.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Čtyři elementy

Element je prvotní jednoduchá částice, ze které se skládají další složitější věci více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Moderní liposukce

Věda pokročila a v současnosti již estetická medicína nabízí zákroky více

TOP SEX A VZTAHY

Sexuální apetit

Polovina žen se potýká se špatným sexuálním zdravím, třetina nemá na milování vůbec více

TOP CESTOVÁNÍ

Spa Hotely

Také jste si na konci loňského roku uvědomili, že jste unavení více

TOP GURMÁN

Sýry pro vegetariány

Stále více sýrů se vyrábí za použití rostlinného syřidla, a proto jsou vhodné také více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více