Pohrajte si s optickými klamy v interiéru!

Text: Prima Žena
6. dubna 2020 | 09:00

Dodají pokojům hravost, mohou vizuálně zvětšit malé místnosti anebo naopak dodat velkým prostorům útulnost... Nechte se inspirovat novými bytovými trendy a využijte optických kouzel ve svém interiéru!

opticke_klamy_2_PZ.jpg opticke_klamy_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Máte velkou místnost? Nebojte se originality!
Ve velkých místnostech si můžete dovolit kouzlit a experimentovat. Lze vyzkoušet fototapety s obrazem přes celou stěnu anebo s 3D efektem, velké vzory na stěnách i látkových roletách či plisse, ale také výrazné a tmavé odstíny či kontrasty. Monotónní interiér lze opticky „rozbít“ odlišnou výmalbou v různých částech místnosti, anebo rozdělením prostoru do jednotlivých zón prostřednictvím paravánu, skříňky či knihovny. Rozlehlá místnost se tím zároveň zútulní.

Tip: Efektní jsou kontrastní černobílé vzory, které dodávají interiéru eleganci a snadno se s nimi vykouzlí zajímavé optické klamy. Více než kde jinde zde ovšem platí vyváženost a střídmost, navíc je vhodné oživit takový interiér barevnými prvky, například v podobě doplňků.

Malý byt lze díky trikům interiérových designerů opticky zvětšit!
Alfou a omegou interiéru jsou barvy. Světlé a studené odstíny jako je krémová, bledě modrá či světle šedá dokážou opticky interiér zvětšit. Jsou proto vhodné nejen jako výmalba, ale rovněž i pro nábytek. Místnost rozšíří také široké pruhy na stěnách (opět ve světlé variantě), v případě nízkých stropů lze zase zvolit svislé pruhy, které pokoj opticky zvýší.

Zvětšující efekt mají i lesklé povrchy nábytku či kuchyňské linky, anebo využití zrcadel, které vytvářejí dojem hlubšího prostoru. Tento trik se často využívá v ložnicích, kde se dá přes celou stěnu vybudovat zrcadlová vestavěná skříň, anebo v předsíních. Umístěním naproti oknu získá prostor lehkost, avšak důležité je zvolit také správné stínění oken, aby se od plochy neodrážely přímé sluneční paprsky – takové oslnění znepříjemňuje pobyt v místnosti.
Tip: Svou roli hrají také podlahy. Dlouhou a úzkou místnost lze rozšířit krytinami s pruhy, které budou kolmé k delší stěně.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Udržitelné materiály

Slovo udržitelnost se objevuje snad ve všech odvětvích průmyslu. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Pozitivní změna

GreenFood Nutrition L-Tryptofan + vitamin B6 poskytuje široký rozsah výhod více

TOP SEX A VZTAHY

Partnerská krize

Krize ve vztahu může potkat každý pár. Je to přirozená fáze ve vývoji vztahu. více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více