Světlo jako posel života a zdraví

Text: Prima Žena
25. ledna 2016 | 12:00

Život začal světlem a ať již to bylo Božím zvoláním „budiž světlo!“, nebo zažehnutím jaderné reakce ve slunci, faktem je, že bez světla by života nebylo.

BBrezina2_Crystal Line 450.jpg BBrezina3_Globe Spiral 1300.jpg BBrezina4_Spiral900t.jpg BBrezina5_Eliza.jpg BBrezina6_Wave.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Světlo je jednou z podmínek života a kvalita světla také ovlivňuje to, jak se cítíme. Světlo má také významný vliv na psychický a zdravotní stav. Nesoulad mezi osvětlením a funkcemi lidského organismu můžou vyvolat závažná onemocnění. Světlo ovlivňuje spánkový hormon melatonin a biologické rytmy. Pokud má nedostatečné či špatné světlo negativní vliv na člověka, pak to dobré dokáže léčit. Existují léčebné metody založené na fotodymanické terapii či spektroskopii. Sami na sobě často pozorujeme, jaký vliv má světlo na naši náladu a na to, jakým způsobem vnímáme okolí, jestli pozitivně, nebo negativně.

Výběr osvětlení do vaší domácnosti rozhodně nepodceňujte a věnujte mu náležitou pozornost. Zaslouží si ji. Podle toho, jak nasvětlená bude vaše domácnost, se tam vy i vaše návštěvy budete cítit. Bude to mít vliv na vaši kondici i pohodu.
U světel je důležitá i jejich krása. I ta nás velice ovlivňuje a má vliv na naši psychiku. Světlo je středobodem každé místnosti, sluncem, které dodá vaší domácnosti atmosféru. Mělo by tedy být i krásné.

Jednou z firem, která prodává svítidla u kterých se spojuje krásné s užitečným, je firma Březina Design. Žádné z jejich nabízených svítidel se nedají označit jako obyčejné. Všechna jsou designově výjimečná a naprosto odlišná od „hlavního proudu“, který lze v běžných prodejnách s osvětlením najít. A navíc mnoho svítidel Březina Design je vyrobeno z materiálu, který má prokazatelně velmi dobrý vliv na lidskou psychiku – a to z křišťálu.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kouzlo krajky

Kouzlu paličkované krajky jsem propadla v 15ti letech, kdy mi taje tohoto více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Tělo po porodu

Porod je pro ženu obrovská radost, ale také nemalá psychická i fyzická zátěž. více

TOP GURMÁN

Cesta k vitamínům

Zdrojů vitamínů a minerálů není nikdy dost – dvojnásobně pak tato pravda více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více