Světlo jako posel života a zdraví

Text: Prima Žena
25. ledna 2016 | 12:00

Život začal světlem a ať již to bylo Božím zvoláním „budiž světlo!“, nebo zažehnutím jaderné reakce ve slunci, faktem je, že bez světla by života nebylo.

BBrezina2_Crystal Line 450.jpg BBrezina3_Globe Spiral 1300.jpg BBrezina4_Spiral900t.jpg BBrezina5_Eliza.jpg BBrezina6_Wave.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Světlo je jednou z podmínek života a kvalita světla také ovlivňuje to, jak se cítíme. Světlo má také významný vliv na psychický a zdravotní stav. Nesoulad mezi osvětlením a funkcemi lidského organismu můžou vyvolat závažná onemocnění. Světlo ovlivňuje spánkový hormon melatonin a biologické rytmy. Pokud má nedostatečné či špatné světlo negativní vliv na člověka, pak to dobré dokáže léčit. Existují léčebné metody založené na fotodymanické terapii či spektroskopii. Sami na sobě často pozorujeme, jaký vliv má světlo na naši náladu a na to, jakým způsobem vnímáme okolí, jestli pozitivně, nebo negativně.

Výběr osvětlení do vaší domácnosti rozhodně nepodceňujte a věnujte mu náležitou pozornost. Zaslouží si ji. Podle toho, jak nasvětlená bude vaše domácnost, se tam vy i vaše návštěvy budete cítit. Bude to mít vliv na vaši kondici i pohodu.
U světel je důležitá i jejich krása. I ta nás velice ovlivňuje a má vliv na naši psychiku. Světlo je středobodem každé místnosti, sluncem, které dodá vaší domácnosti atmosféru. Mělo by tedy být i krásné.

Jednou z firem, která prodává svítidla u kterých se spojuje krásné s užitečným, je firma Březina Design. Žádné z jejich nabízených svítidel se nedají označit jako obyčejné. Všechna jsou designově výjimečná a naprosto odlišná od „hlavního proudu“, který lze v běžných prodejnách s osvětlením najít. A navíc mnoho svítidel Březina Design je vyrobeno z materiálu, který má prokazatelně velmi dobrý vliv na lidskou psychiku – a to z křišťálu.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Čelenky Lasoul

Je vám zima na hlavu, ale nechcete si ničit účes čepicí? více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Angelys Pear

Angelys Pear, zimní odrůda hrušky pěstovaná v údolí řeky Loiry, více

TOP SEX A VZTAHY

Nuda v posteli?

Nese se i u vás příchod z práce obvykle ve znamení večeře, filmu a spánku? více

TOP CESTOVÁNÍ

Přírodní bahno

Tělové zábaly jsou vynikajícím doplňkem při péči o pokožku. A pokud se při nich více

TOP GURMÁN

Víno a maso

Lámete si hlavu, jaké víno se hodí k určitému druhu masa? Máme pro vás několik více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Skincare dieta

Zatímco jsou všichni zaneprázdněni debatou o novoročních dietách, švédská skintech více