Tipy pro novou koupelnu

Text: Prima Žena
6. září 2018 | 09:00

Jednou z nejdůležitějších místností domova je koupelna. Při plánování a zařizování je podstatné prostor přizpůsobit nabízeným možnostem. Zároveň lze použít některé triky, které malou koupelnu opticky zvětší, bezbariérovou zútulní, rodinnou koupelnu rozveselí a moderní oživí.

tipy_pro_novou_koupelnu_PZ.jpg tipy_pro_novou_koupelnu_2_PZ.jpg tipy_pro_novou_koupelnu_3_PZ.jpg tipy_pro_novou_koupelnu_4_PZ.jpg tipy_pro_novou_koupelnu_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Velké triky pro malou koupelnu
Koupelnu opticky zvětší základní zařízení - vana nebo sprcha s malými rozměry nebo rohovým řešením, velká koupelnová zrcadla, zrcadlové skříňky a chytře umístěné světelné zdroje. „Oblé tvary místnost zjemní a velkoformátové dlaždice ji opticky rozšíří. Použitím obkladových kamenů, mozaikových dlaždic nebo bordur místnost zvýrazníte a maximálně zhodnotíte prostor,“ radí Marcela Bínová, odbornice z oddělení koupelny z projektových marketů HORNBACH, a dodává, „v malém prostoru se vyvarujte příliš mnoha zbytečným věcem, ty celou koupelnu stísňují a navíc působí neuklizeným dojmem. Použijte nástěnné doplňky do koupelny jako držák mýdla, stojan na toaletní papír, armatury.“

Tipy pro bezbariérovou koupelnu

„Během plánování bezbariérové koupelny byste měli začít u dveří, jejich šířka musí být minimálně 90 cm a musí se otevírat ven nebo mohou být posuvné. Koupelna pro vozíčkáře by měla mít prostor o rozloze alespoň 150 x 150 cm, jakožto plochu pro otáčení. Pro nevozíčkáře stačí 120 x 120 cm. Umyvadlo je ideální volit ergonomicky tvarované, mělo by být dobře přístupné i v sedě, proto by pod ním měl být dostatek místa pro kolena a stehna. Montážní výška je individuální podle potřeby, běžně při použití v sedě činí 65 – 70 cm, při použití ve stoje asi 80 – 85 cm,“ vysvětluje odbornice z HORNBACHU. Sprcha v úrovni podlahy poskytuje svobodu se v koupelně pohybovat samostatně a díky sklápěcímu sedátku umožňuje sprchování v sedě. Bezbariérová vana umožní téměř bezbariérový přístup. Naprosto povinným vybavením bezbariérové koupelny je protiskluzová podlaha.

Radost z koupání v rodinné koupelně

Pokud jednu koupelnu používá celá rodina, je podstatné ji zařídit tak, aby si nikdo nepřekážel - dvojité umyvadlo, nízko postavené umyvadlo pro ty nejmenší nebo stabilní nášlapná stolička. Koupelnová armatura se senzorovou technikou nebo armatura šetřící vodu zabrání přebytečnému plýtvání vody. Neměli byste zapomenout na protiskluzové podložky na podlahu a dno vany nebo sprchového koutu. „Při sprchování dětí oceníte sprchovou kabinu s horizontálně dělenými dveřmi, rodičovský díl se nachází mimo sprchu a vespod utěsněné sprchové dveře ochrání před stříkající vodou,“ doporučuje Marcela Bínová z HORNBACHU.

Nápady pro moderní koupelnu
„Pokud vám to prostor dovolí, vyberte si do koupelny prostornou sprchu se sprchovým panelem a hlavicí s masážní funkcí. Na efektu útulnosti dodá moderní sprchový žlab s nepřímou osvětlovací funkci,“ navrhuje Bínová z HORNBACHU. Volně postavená nebo skleněná vana na sebe svrhnou veškerou pozornost. Osvětlená LED armatura mění barvu podle teploty vody. Sprchový WC nástavec s dálkovým ovládáním, vyhřívaným sedátkem a ventilátorem přivádějící teplý vzduch se postarají o hygienické pohodlí. Designová topná tělesa jsou funkční a hezká. Sauna nebo infračervená kabina zabudovaná v koupelně je v moderní koupelně hotovou třešničkou na dortu.

Více informací na: www.hornbach.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Prémiové Effiki

O zkušenosti s prémiovou edicí od Effiki se s námi podělila blogerka více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Masážní baňky

Silikonové masážní baňky účinně pomáhají při bolestech svalů, více

TOP SEX A VZTAHY

Generace Mileniárů

Kolem roku 2020 bude zhruba polovina pracující populace více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená v tropech

Sychravé počasí nám už naplno předvedlo svou sílu. více

TOP GURMÁN

Zahřejte se

Stejně jako měníme s příchodem podzimu své oblečení, měli bychom změnit také více

Wellness a plavání

Plavecký areál Jedenáctka VS nabízí vyžití pro celou rodinu více

Domino Bubbles

Jako vše kolem nás i dětské pokoje podléhají moderním trendům. více

Podzimní nachlazení

Venku se začíná prudce měnit počasí. Ráno je poměrně chladno více