Tipy pro novou koupelnu

Text: Prima Žena
6. září 2018 | 09:00

Jednou z nejdůležitějších místností domova je koupelna. Při plánování a zařizování je podstatné prostor přizpůsobit nabízeným možnostem. Zároveň lze použít některé triky, které malou koupelnu opticky zvětší, bezbariérovou zútulní, rodinnou koupelnu rozveselí a moderní oživí.

tipy_pro_novou_koupelnu_PZ.jpg tipy_pro_novou_koupelnu_2_PZ.jpg tipy_pro_novou_koupelnu_3_PZ.jpg tipy_pro_novou_koupelnu_4_PZ.jpg tipy_pro_novou_koupelnu_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Velké triky pro malou koupelnu
Koupelnu opticky zvětší základní zařízení - vana nebo sprcha s malými rozměry nebo rohovým řešením, velká koupelnová zrcadla, zrcadlové skříňky a chytře umístěné světelné zdroje. „Oblé tvary místnost zjemní a velkoformátové dlaždice ji opticky rozšíří. Použitím obkladových kamenů, mozaikových dlaždic nebo bordur místnost zvýrazníte a maximálně zhodnotíte prostor,“ radí Marcela Bínová, odbornice z oddělení koupelny z projektových marketů HORNBACH, a dodává, „v malém prostoru se vyvarujte příliš mnoha zbytečným věcem, ty celou koupelnu stísňují a navíc působí neuklizeným dojmem. Použijte nástěnné doplňky do koupelny jako držák mýdla, stojan na toaletní papír, armatury.“

Tipy pro bezbariérovou koupelnu

„Během plánování bezbariérové koupelny byste měli začít u dveří, jejich šířka musí být minimálně 90 cm a musí se otevírat ven nebo mohou být posuvné. Koupelna pro vozíčkáře by měla mít prostor o rozloze alespoň 150 x 150 cm, jakožto plochu pro otáčení. Pro nevozíčkáře stačí 120 x 120 cm. Umyvadlo je ideální volit ergonomicky tvarované, mělo by být dobře přístupné i v sedě, proto by pod ním měl být dostatek místa pro kolena a stehna. Montážní výška je individuální podle potřeby, běžně při použití v sedě činí 65 – 70 cm, při použití ve stoje asi 80 – 85 cm,“ vysvětluje odbornice z HORNBACHU. Sprcha v úrovni podlahy poskytuje svobodu se v koupelně pohybovat samostatně a díky sklápěcímu sedátku umožňuje sprchování v sedě. Bezbariérová vana umožní téměř bezbariérový přístup. Naprosto povinným vybavením bezbariérové koupelny je protiskluzová podlaha.

Radost z koupání v rodinné koupelně

Pokud jednu koupelnu používá celá rodina, je podstatné ji zařídit tak, aby si nikdo nepřekážel - dvojité umyvadlo, nízko postavené umyvadlo pro ty nejmenší nebo stabilní nášlapná stolička. Koupelnová armatura se senzorovou technikou nebo armatura šetřící vodu zabrání přebytečnému plýtvání vody. Neměli byste zapomenout na protiskluzové podložky na podlahu a dno vany nebo sprchového koutu. „Při sprchování dětí oceníte sprchovou kabinu s horizontálně dělenými dveřmi, rodičovský díl se nachází mimo sprchu a vespod utěsněné sprchové dveře ochrání před stříkající vodou,“ doporučuje Marcela Bínová z HORNBACHU.

Nápady pro moderní koupelnu
„Pokud vám to prostor dovolí, vyberte si do koupelny prostornou sprchu se sprchovým panelem a hlavicí s masážní funkcí. Na efektu útulnosti dodá moderní sprchový žlab s nepřímou osvětlovací funkci,“ navrhuje Bínová z HORNBACHU. Volně postavená nebo skleněná vana na sebe svrhnou veškerou pozornost. Osvětlená LED armatura mění barvu podle teploty vody. Sprchový WC nástavec s dálkovým ovládáním, vyhřívaným sedátkem a ventilátorem přivádějící teplý vzduch se postarají o hygienické pohodlí. Designová topná tělesa jsou funkční a hezká. Sauna nebo infračervená kabina zabudovaná v koupelně je v moderní koupelně hotovou třešničkou na dortu.

Více informací na: www.hornbach.cz
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Eternal Italian Sun

Šaty z aktuální kolekce nové módní značky Olga Afanassieva nadchnou všechny ženy více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Regenerace po sportu

Sportování bezesporu patří k nejčastějším způsobům, jak si udržet zdravé tělo. více

TOP SEX A VZTAHY

Milosrdná lež

Čerstvý průzkum australských odborníků ukázal, že přes dvě třetiny lidí někdy více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená v Řecku

První červencový týden tradičně patří mezi nejžádanější termíny pro odjezd více

TOP GURMÁN

Chutě na uzdě

Při otázce, co vás při jídle uspokojí, asi bez váhání odpovíte, že pokud se dosyta najíte více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více