Vybíráte dveře do interiéru?

Text: Prima Žena
1. dubna 2019 | 12:00

Vhodně zvolené dveře mohou v interiéru nejen stylově oddělit místnosti, ale také ušetřit místo. Stále populárnější jsou proto posuvné systémy, které lze využít nejen jako náhradu klasických dveří, ale i pro oddělení terasy nebo balkonu. Díky jejich zasouvání do pouzdra ve stěně nebo podél zdi lze získat až dva metry čtvereční prostoru navíc. Mezi velmi žádané také patří celoskleněné dveře, které zase dokážou interiér skvěle prosvětlit.

vybirate_interierove_dvere_PZ.jpg vybirate_interierove_dvere_1_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Ať už se však podle odborníků společnosti VEKRA rozhodnete pro jakýkoliv typ dveří, vždy je nutné zohlednit jejich kvalitu, zvukový útlum, odolnost vůči vlhkosti a také prostorové řešení.

Při výběru interiérových dveří vždy záleží zejména na tom, kde budou instalovány a jaký je jejich očekávaný účel. Tedy zda „jen“ opticky a akusticky oddělují jednotlivé místnosti v bytě či domě, anebo mají představovat elegantní náhradu obyčejných dveří nebo přímo stylovou dominantu domova. Mezi základní parametry kvality dveří patří to, jak dokážou tlumit zvuk z vedlejších místností a odolávat působení vlhkosti. Velmi důležitá je odolnost jejich povrchové úpravy a vlastnosti kování. Před koupí je zapotřebí rozmyslet si také to, jak se bude konkrétní typ dveří hodit do daného prostoru.

Posuvné dveře „zvětší“ interiér
Interiérové posuvné systémy jsou stále populární. Díky tomu, že se jejich křídlo neotvírá do místnosti, ale zasouvá se do pouzdra ve stěně či podél ní, mohou poskytnout až dva metry čtvereční prostoru navíc. Výhodou je také jejich variabilita, hodí se totiž i do menších prostorů, jako jsou vstupy do šaten nebo spižíren. Posuvné dveře jsou navíc bezbariérové a lze s nimi snadno manipulovat. Existují v široké škále materiálů, povrchových úprav nebo zasklení, a mohou tedy přirozeně doplňovat design celé domácnosti. „Posuvné dveře je ale nutné umístit do místností, kde není žádoucí vysoká zvuková izolace. Příkladem mohou být šatny, ale také vstupy z chodby do obývacího pokoje či kuchyně. Méně vhodné jsou pro ložnice nebo dětské pokoje,“ říká Pavel Hajný, produktový manažer společnosti VEKRA. U posuvných dveří bez pouzdra je také nutné zohlednit, že křídlo se posouvá podél zdi a je nutné toto místo nezastavět nábytkem.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Symbol léta

Letní měsíce plné slunce a teplého počasí potěší asi většinu z nás. Ovšem přímé sluneční více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Regenerace po sportu

Sportování bezesporu patří k nejčastějším způsobům, jak si udržet zdravé tělo. více

TOP SEX A VZTAHY

Milosrdná lež

Čerstvý průzkum australských odborníků ukázal, že přes dvě třetiny lidí někdy více

TOP CESTOVÁNÍ

Rady na cesty

Začíná letní sezóna plná cestování a nevšedních zážitků. Přečtěte si pár tipů více

TOP GURMÁN

Moderni kuchyně

Moderní kuchařky boří mýty ve stravování. Namísto masných pokrmů přinášejí do více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více