Znáte aktuální trendy v osvětlení?

Text: Prima Žena
31. července 2020 | 09:00

“Design svítidel” je velmi důležitý, dokáže zvýšit i naopak snížit hodnotu interiéru. Při výběru je nutné respektovat styl vašeho domova. Svítidla by měla ladit se koncepcí prostoru, nábytku a s doplňky.

aktualni_trendy_v_osvetleni_1_PZ.jpg aktualni_trendy_v_osvetleni_2_PZ.jpg aktualni_trendy_v_osvetleni_3_PZ.jpg aktualni_trendy_v_osvetleni_4_PZ.jpg aktualni_trendy_v_osvetleni_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Povězme si něco o designu a trendech posledních let při výběru osvětlení……

Každou osobnost vyjadřuje styl a design, to platí i pro charakter skandinávského interiéru. Tradice v používání přírodních materiálů, jednoduchost, kompatibilata a provázanost celého prostoru. Tento styl podtrhnete svítidly v bílém nebo černém provedení, případně v zemitých barvách. Základními používanými materiály jsou kov, sklo a dřevo nebo jejich kombinace. Někdo preferuje strohost minimalistického stylu.

Svítidla minimalistického stylu jsou většinou v základních barvách, vyrobená z kovu, sádry nebo akrylátu, kombinovaná s čirým nebo mléčným sklem. Minimalistické osvětlení v základních geometrických tvarech místnost opticky zvětší a provzdušní, cílem jejich jednoduchosti je funkčnost a nepřitahování pozornosti na svítidlo samotné. Dokonale by měla splynout s prostorem. 

V současnosti designéři také upřednostňují styl  GLAMOUR. Ten se vyznačuje výraznou elegancí, určitou dávkou extravagance a jedinečnosti. Kromě těchto nejrozšířenějších stylů a trendů se v malém setkáváme i se styly, jako jsou například  AFRO, ORIENT nebo ART DECO.

Pro tento rok se stala  zlatá barva nejoblíbenější volbou. Je v širokém měřítku vyhledávaná u svítidel v moderním stylu, jako například bestseller posledního období svítidlo AZzardo Wheel. Výrazný vliv v kategorii lustrů mají svítidla z broušeného skla. Luxusní lustry v tomto provedení skvěle zapadnou do obývacího pokoje nebo jídelny. Budete se cítit tak, jako by vám ze stropu visel drahokam vašeho interiéru...Měděná je dalším trendem interiérového osvětlení, hodící se k rustikálnímu a venkovskému stylu nebo retro designu.

Antracit a černá, asi nevyjdou z módy nikdy. Jsou specifické pro průmyslový styl interiéru. Venkovní osvětlení v těchto barvách perfektně souzní s fasádou moderních domů. 

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Obuv Schu‘zz

Přemýšlíte nad vhodnou obuví do horkých letních dnů? Novinka na českém trhu více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Zubní péče

Georganics představuje jedinečnou přírodní péči o zuby a dutinu ústní více

TOP CESTOVÁNÍ

Vitamin C

S příchodem letních dovolených se postupně znovu začal zvyšovat počet více

TOP GURMÁN

Křupejte bez výčitek

Ochutnáte jeden, a musíte spořádat celé balení. Chipsy – symbol nezdravého jídla více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Svěží a vypnutá pleť

Caviar Of Switzerland je výjimečná kolekce produktů proti stárnutí pleti, více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více