Zpátky do minulosti

Text: Prima Žena
10. července 2018 | 15:00

Vždy jste obdivovali krásný starožitný nábytek? Záviděli jste historickým panovníkům jejich domov při prohlídkách hradů a zámků? Máte rádi honosný a luxusní design a rádi byste si svoje království udělali i u vás doma? S Italským interiérem se sny stávají realitou...

zpatky_do_minulosti_1_PZ.jpg zpatky_do_minulosti_2_PZ.jpg zpatky_do_minulosti_3_PZ.jpg zpatky_do_minulosti_4_PZ.jpg zpatky_do_minulosti_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Baroko je opět v módě
Vraťme se o několik století do minulosti a objevme krásu barokního stylu. Konkrétně do 17. a 18. století, kdy v Itálii barokní styl vznikl. Tento umělecko-kulturní směr nahradil renesanci a ovládl v té době téměř celou Evropu. Baroko vyzařuje luxus a bohatství, což se odráží také v prvcích interiéru laděných v tomto stylu. Barokní nábytek má několik specifických znaků. Na první pohled určitě zaujmou zakřivené okraje na skříních, čelách postelí, nebo na křeslech, které tvoří krásné zaoblené motivy. Tyto okraje jsou ve většině případech výsledkem ruční řezbářské práce a každá “kudrlinka” je tak vyladěna do nejmenšího detailu. Barokní nábytek by kromě praktického využití měl sloužit hlavně pro potěchu oka. Barokní design tedy klade důraz na dekorativní umění a co se týká barev, vede zde jednoznačně barva zlatá. Důležitý je nejen luxusní design, ale také samotné materiály, z kterých je nábytek vyráběný. Pro pohovky a křesla jsou vybírána čalounění jako je například samet, brokát a další luxusní látky.

Stylový tradiční nábytek
Luxus, brilianty a zlatá barva je na vás až příliš? Vsaďte proto na tradici a styl, zde nemůžete šlápnout vedle! U stylového nábytku je hlavním znakem především kvalita a síla masivního dřeva, které je klíčovým materiálem pro výrobu. Ač má tradiční nábytek ručně vyřezávané a ozdobné okraje také, není však tak honosný jako nábytek barokní. Vyzařuje z něho spíše než luxus, teplo a útulnost celého vašeho domova. Tradiční křesla, pohovky a čela postelí jsou ve většině případů doplněna pravou kůží či polstrováním z kvalitních látek v nejrůznějších barvách. Masivní nábytek je krásný, bytelný a především výborný pro údržbu a použitelnost po delší dobu. Oblíbenými odstíny dřeva tradičního nábytku jsou mahagon, dub a třešeň.

Na internetovém obchodu italskyinterier.cz se můžete podívat jak na barokní a tradiční nábytek, tak i na nábytek moderní. Budeme rádi, když navštívíte náš nový showroom v Českých Budějovicích.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Podlehněte šperkům

Český eshop Bangles.cz upoutá snad každou ženu svými nádhernými šperky. více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Živý kolagen

Novinkou, která pronikla do tajemství mladistvé pleti a překvapila odborníky více

TOP SEX A VZTAHY

Kyberšikana

Internet je pro mnoho dětí a teenagerů druhým domovem. více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázně Lednice

Vyzkoušejte účinky jedinečného jodobromového pramene více

TOP GURMÁN

Víte co je dobré?

Představte si, že vcházíte do spižírny napěchované těmi nejlepšími více

Živý kolagen

Novinkou, která pronikla do tajemství mladistvé pleti a překvapila odborníky více

Podlehněte šperkům

Český eshop Bangles.cz upoutá snad každou ženu svými nádhernými šperky. více

Wellness a plavání

Plavecký areál Jedenáctka VS nabízí vyžití pro celou rodinu více