Zpátky do minulosti

Text: Prima Žena
10. července 2018 | 15:00

Vždy jste obdivovali krásný starožitný nábytek? Záviděli jste historickým panovníkům jejich domov při prohlídkách hradů a zámků? Máte rádi honosný a luxusní design a rádi byste si svoje království udělali i u vás doma? S Italským interiérem se sny stávají realitou...

zpatky_do_minulosti_1_PZ.jpg zpatky_do_minulosti_2_PZ.jpg zpatky_do_minulosti_3_PZ.jpg zpatky_do_minulosti_4_PZ.jpg zpatky_do_minulosti_5_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Baroko je opět v módě
Vraťme se o několik století do minulosti a objevme krásu barokního stylu. Konkrétně do 17. a 18. století, kdy v Itálii barokní styl vznikl. Tento umělecko-kulturní směr nahradil renesanci a ovládl v té době téměř celou Evropu. Baroko vyzařuje luxus a bohatství, což se odráží také v prvcích interiéru laděných v tomto stylu. Barokní nábytek má několik specifických znaků. Na první pohled určitě zaujmou zakřivené okraje na skříních, čelách postelí, nebo na křeslech, které tvoří krásné zaoblené motivy. Tyto okraje jsou ve většině případech výsledkem ruční řezbářské práce a každá “kudrlinka” je tak vyladěna do nejmenšího detailu. Barokní nábytek by kromě praktického využití měl sloužit hlavně pro potěchu oka. Barokní design tedy klade důraz na dekorativní umění a co se týká barev, vede zde jednoznačně barva zlatá. Důležitý je nejen luxusní design, ale také samotné materiály, z kterých je nábytek vyráběný. Pro pohovky a křesla jsou vybírána čalounění jako je například samet, brokát a další luxusní látky.

Stylový tradiční nábytek
Luxus, brilianty a zlatá barva je na vás až příliš? Vsaďte proto na tradici a styl, zde nemůžete šlápnout vedle! U stylového nábytku je hlavním znakem především kvalita a síla masivního dřeva, které je klíčovým materiálem pro výrobu. Ač má tradiční nábytek ručně vyřezávané a ozdobné okraje také, není však tak honosný jako nábytek barokní. Vyzařuje z něho spíše než luxus, teplo a útulnost celého vašeho domova. Tradiční křesla, pohovky a čela postelí jsou ve většině případů doplněna pravou kůží či polstrováním z kvalitních látek v nejrůznějších barvách. Masivní nábytek je krásný, bytelný a především výborný pro údržbu a použitelnost po delší dobu. Oblíbenými odstíny dřeva tradičního nábytku jsou mahagon, dub a třešeň.

Na internetovém obchodu italskyinterier.cz se můžete podívat jak na barokní a tradiční nábytek, tak i na nábytek moderní. Budeme rádi, když navštívíte náš nový showroom v Českých Budějovicích.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Podpadky jsou in

„Nevím, kdo vynalezl vysoké podpatky, ale všechny ženy mu hodně dluží,“ více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Suchá pleť

Lidé se suchou pokožkou mají v mládí výhodu v tom, že příliš netrpí na akné více

TOP SEX A VZTAHY

Vzestupy a pády

Každý vztah má své vzestupy a pády, ale existují obecné signály, více

TOP CESTOVÁNÍ

Interaktivní výstava

Chcete děti pořádně zabavit, unavit a zároveň byste rádi, aby se i něco zajímavého více

TOP GURMÁN

Kusmi Tea

Zatím posledním přírůstkem v sortimentu výběrových čajů z celého světa Kusmi Tea více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více