10 kroků pro ten nejlepší dětský mejdan

Text: Prima Žena
21. listopadu 2019 | 09:00

Učíme děti přecházet silnici, radíme jim, s kým se bavit a s kým ne, necháme je zkoušet různé sportovní disciplíny, dáváme jim do rukou všelijaké hudební nástroje, dokonce myslíme i na nějakou tu osvětu v oblasti sexuální výchovy… A málem bychom zapomněli naučit je mejdanit! Nevadí. Určitě ještě není pozdě.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

„První narozeniny jsou jistě velkým důvodem k dětské oslavě. A pak samozřejmě i další narozeniny. Děti to ohromně baví. Nás rodiče možná už méně. Ale zkusme se zamyslet a udělat oslavu takovou, aby vyhovovala všem stranám. Aby maminky nebyly týden před akcí nervózní a po ní nemusely týden odpočívat. Než se do organizace oslav pustíme, je dobré, zodpovědět si pár otázek,“ doporučuje Štěpánka Štrougalová z Baby Clubu Juklík, která má s pořádáním dětských „mejdanů“ bohaté zkušenosti. Nejen proto, že je sama maminkou čtyř dětí, ale i plavecké centrum Juklík, které před 31 lety založila, je vyhledávaným místem pro pořádání narozeninových oslav.

1. Finance – a máte hned jasno
Zvažte, kolik peněz chcete do oslavy investovat. Stanovená finanční částka vám udělá v nápadech rychlé síto. I v tomto případě ovšem platí, že může být za málo peněz hodně muziky. Jde jen o nápady.

2. Občerstvení – děti chtějí ďobat
Můžete vše připravovat sami. Anebo si můžete objednat cateringovou službu. „Taky se ale můžete s maminkami ostatních dětí domluvit, že každá připraví něco. Možná to bude pro vás největší dárek a pomoc. Organizace a rozdání úkolů pravděpodobně zabere dost času, ale výsledek bude stát za to. Nekomplikujte si život složitostmi. Nejvděčnější je občerstvení v podobě drobných jednohubek a malých soust. Děti nebudou mít čas v klidu posedět a jíst. Budou rády jen tak přibíhat a ďobat. Kousky jídla, a hlavně ovoce jen tak nazdobené na párátkách ocení všichni,“ radí Štěpánka Štrougalová a přidává další praktickou radu. „Dort připravte jednoduchý ovocný a vyšperkujte ho angličákem, malou panenkou, lego figurkami nebo ho posypte drobnými lentilkami. A určitě nezapomeňte na dortové svíčky!“

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Oblečení na běh

Krásné počasí nás táhne ven si zaběhat. Nabídka sportovního oblečení na běh více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Marnivé léto

Přemýšlíte už delší dobu nad úpravou svého dekoltu? Odhoďte všechny zábrany více

TOP SEX A VZTAHY

Vztah na dálku

Mnoho lidí se rozhodne pro vztah, i když s partnerem nežijí ve stejném městě více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená v Řecku

Koronavirus letošní cestovatelské plány podstatně narušil. Zastavila se letecká doprava více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Venkovní obývak

Nejznámější pařížské zahrady, Times Square či Bryant park v New Yorku více