5 nejčastějších chyb při žehlení

Text: Prima Žena
1. listopadu 2019 | 15:00

Soutěž o nejméně oblíbenou domácí práci by zaručeně vyhrálo žehlení. Jen málokdo si chvíle strávené se žehličkou v ruce dokáže užít. Většina z nás se snaží mít tuto nepříjemnou činnost, co nejdříve za sebou a při tom spěchu si ani neuvědomí, že něco dělá špatně. Tady je pět nejčastějších chyb, kterých se při žehlení dopouštíme a zbytečně si jimi ztěžujeme práci.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

1.    Žehlení odkládáme na potom
Je těžké během každodenního shonu zvládnout nákup, uvařit, uklidit, vyprat, postarat se o děti a ještě přitom myslet na žehlení. Většinou je to jedna z prvních aktivit, které odsouváme na později. Bohužel prádlo se samo nevyžehlí, ba naopak jeho odkládáním vznikají odstrašující hromady, ve kterých se oblečení zbytečně ještě víc mačká. Jestli vás děsí už samotná příprava na žehlení, vůbec prkno neuklízejte. Když ho budete mít snadno dostupné, přežehlit pár kousků, bude otázka chvilky a vy se konečně zbavíte plných košů.

2.    Prádlo necháváme úplně usušit
Většina moderních žehliček je vybavená funkcí napařování a není to náhoda. Látka se totiž daleko lépe žehlí, když je mírně vlhká. Velkou část námahy si tak můžete ušetřit, pokud sundáte prádlo ze šňůry o trochu dřív. Případně při sušení v sušičce zvolíte program přímo určený k následnému žehlení. A jestli přece jen musíte vyžehlit nějaký ten suchý kousek, nejdřív jej navlhčete obyčejnou vodou pomocí rozprašovače.

3.    Máme špatně nastavenou výšku žehlicího prkna
Bolí vás ze žehlení záda? Na vině bude s největší pravděpodobností špatně nastavená výška žehlicího prkna. Ta může způsobit i jiné zdravotní komplikace, jako je bolest hlavy nebo zápěstí. Ideální výšku prkna poznáte tak, že můžete pohodlně položit celé dlaně na žehlicí plochu, aniž byste se museli ohnout či krčit ruce. Pokud máte doma žehlicí prkno po babičce, raději jej vyměňte za nové. S kvalitním pomocníkem, jako je například Total Reflect Plus od značky Vileda, ušetříte nejen zdraví, ale i čas. Potah tohoto prkna je totiž vybavený nepropustnou metalizovanou vrstvou, která odráží 100% tepla ze žehličky zpět na prádlo a výrazně tím žehlení urychluje.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Olga Afanassieva

Olga Afanassieva je žena mnoha tváří a profesí. Přes den se podílí n více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Síla aktivního uhlí

Vy si ještě čistíte zuby „postaru“ tedy klasickou zubní pastou? více

TOP SEX A VZTAHY

Sex a ženy

Přestože sex na jednu noc již někdy prožilo zhruba 66 % lidí, obzvláště více

TOP CESTOVÁNÍ

Zimní zážitky

Užijte si s celou rodinou zimní prázdniny plné sněhu, pohybu na čerstvém vzduchu více

TOP GURMÁN

Latino Café

Víte, že v doušku své oblíbené kávy můžete objevit více než osm set padesát více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Náhrdelník Maxima

MAXIMA, jméno, které slibuje jedinečnost a bezkonkurenční krásu. více