Bio pro domácnost

Text: Prima Žena
4. září 2019 | 15:00

Ekologie a ohleduplné chování k naší planetě začíná být životním stylem a ekologické uvědomění je celospolečenským tématem. Mnoho lidí vyhledává bio potraviny, přírodní kosmetiku, snaží se eliminovat plasty a na nákup si nosí svoje vlastní látkové tašky. Přemýšlet ekologicky však znamená zahrnout všechny sféry každodenního života - nejen při péči o tělo, ale i o domácnost.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Proč jsou syntetické látky zátěží pro nás i naši planetu?
Třídění odpadu je dnes už samozřejmostí. Přemýšleli jste ale někdy o tom, co se stane s vodou, kterou vypouštíte do odpadu po každém úklidu, praní či mytí nádobí? Kromě toho, že je špinavá, může obsahovat i řadu syntetických látek z konvenčních čisticích prostředků. „Syntetické složky se můžou získávat z fosilních surovin, jako je zemní plyn, ropa nebo uhlí. Některé syntetické látky se následně mohou rozkládat dlouhou dobu a představovat tak zátěž pro naši planetu,“ vysvětluje Lenka Hurná z oddělení výzkumu a vývoje společnosti Unilever.

Síla přírody
Vedle běžných čisticích přípravků existují i různé alternativy - osvědčené rady našich babiček nebo produkty tzv. ekologické drogerie. Obojí většinou spojuje totéž - využívají sílu přírody. „Ekologická drogerie je taková, která je šetrná k životnímu prostředí v průběhu celého svého životního cyklu. Pro lepší orientaci v produktech je dobré  řídit se například certifikací EU Ecolabel – neboli Ekoznačkou,“ radí Lenka Hurná. Složení ekologicky šetrných produktů na přírodní bázi se rozloží v relativně krátkém časovém intervalu a nezatěžuje tolik systém čištění odpadních vod. „Použití složek, které se vyrábí z rostlin, je udržitelnější než používání látek odvozených z ropy, protože rostliny jsou obnovitelný zdroj,“ dodává Lenka Hurná. Filozofií ekologicky šetrných výrobků není jenom biologická rozložitelnost a používání obnovitelných zdrojů, ale i recyklace obalových materiálů. Celý produkt je tak buď z celé nebo alespoň z velké části zcela recyklovatelný a zpracovatelný člověkem.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Zásnubní prsteny

Prsten z rákosí, kůže, slonoviny – i tak vypadaly zásnubní prsteny více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Bolest u dětí

Malé i větší děti si často stěžují na bolesti hlavy. Bolesti hlavy jsou také jedním více

TOP SEX A VZTAHY

Flexibilní práce

Známe to všichni. V dnešní době je spojení pracovních povinností a soukromého více

TOP CESTOVÁNÍ

Noc na zámku

Sníte o životě na zámku? „Zkoušeli jste spát jako kněžna či kníže na zámku? více

TOP GURMÁN

Ghí - superpotravina

Voní a nepřipaluje se. Dá šmrnc jakékoliv polévce i omáčce, je skvělé na dušenou zeleninu více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více