Chcete strávit poslední letní dny na terase

Text: Prima Žena
21. srpna 2019 | 12:00

Pokud je vám líto, že jste velkou část léta strávili uvnitř domu, není nutné zoufat. Když se do výstavby venkovních prostor pustíte ihned, můžete si poslední letní a první podzimní večery vychutnat na své vlastní terase. Než se však zaměříte na samotnou realizaci, dobře si promyslete, jakým způsobem ji chcete mít řešenou. Zejména nepodceňujte výběr dlažby a způsob pokládky. Právě ta tvoří základ každé terasy. Následující řádky proto poradí zejména s jejím výběrem, od kterého se vše odvíjí.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nepodceňte přípravy
Pokud jste se rozhodli pustit do výstavby terasy, je potřeba zvážit několik základních atributů, bez kterých se nepohnete dál. Ujasněte si například, jestli chcete mít terasu krytou, nebo nekrytou. Podle toho se bude odvíjet i konkrétní volba dlažby. U keramických venkovních dlažeb existují dvě možná řešení pokládky. Zvolit můžete buď tradiční lepení u jednocentimetrové dlažby, nebo suchou pokládku u dvoucentimetrové dlažby. „Keramická dlažba tloušťky dva centimetry je při pokládce na terče, do trávy nebo i do štěrku nejrychlejší a nejjednodušší řešení, které navíc přináší i další výhody. Kromě vynikajících technických vlastností nabízí i mnoho krásných designů včetně věrných imitací kamene nebo dřeva, a to dokonce i v provedení dřevěných prken,“ popisuje jednatel firmy M.B.Keramika Martin Bezděk.

Svými vlastnostmi hravě předčí jednocentimetrovou venkovní dlažbu, kterou vždy musíte lepit, precizně provést pokládku a v případě poškození mrazem vám mnohdy nezbude nic jiného, než dlažbu složitě vybourávat. Naopak dvoucentimetrová keramická dlažba se s podkladem napevno nespojuje, díky čemuž se pod ni můžete kdykoliv dostat. Stačí ji jen nadzvednout a pak položit zpět. Místo pod dlažbou tak může sloužit například k uschování drátů od osvětlení.

Keramická dlažba je velmi odolná i proti vnějším vlivům. Silné mrazy, extrémní teploty, chemikálie a deště pro dvoucentimetrovou dlažbu nepředstavují žádnou výraznou zátěž. U pokládky dlažby na terče na pevný podklad se v případě silnějších dešťů obecně doporučuje větší spád podkladu, abyste měli u terasy dokonalý odtok. Použít k tomu můžete i speciální výškově nastavitelné terče.


« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Značka Guess

Značka GUESS je americká módní značka, která byla založena na začátku více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Správná péče

O péči o pleť už bylo napsáno mnoho. Přesto ale mnoho z nás stále opakuje základní více

TOP SEX A VZTAHY

Motivace zaměstnanců

Základem prosperujícího byznysu je udržet si motivovaný pracovní tým. více

TOP CESTOVÁNÍ

Noc na zámku

Sníte o životě na zámku? „Zkoušeli jste spát jako kněžna či kníže na zámku? více

TOP GURMÁN

Ghí - superpotravina

Voní a nepřipaluje se. Dá šmrnc jakékoliv polévce i omáčce, je skvělé na dušenou zeleninu více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Letní líčení

S příchodem teplejšího počasí a slunečních paprsků většina žen ubírá na make-upu. více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více