Chcete strávit poslední letní dny na terase

Text: Prima Žena
21. srpna 2019 | 12:00

Pokud je vám líto, že jste velkou část léta strávili uvnitř domu, není nutné zoufat. Když se do výstavby venkovních prostor pustíte ihned, můžete si poslední letní a první podzimní večery vychutnat na své vlastní terase. Než se však zaměříte na samotnou realizaci, dobře si promyslete, jakým způsobem ji chcete mít řešenou. Zejména nepodceňujte výběr dlažby a způsob pokládky. Právě ta tvoří základ každé terasy. Následující řádky proto poradí zejména s jejím výběrem, od kterého se vše odvíjí.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nepodceňte přípravy
Pokud jste se rozhodli pustit do výstavby terasy, je potřeba zvážit několik základních atributů, bez kterých se nepohnete dál. Ujasněte si například, jestli chcete mít terasu krytou, nebo nekrytou. Podle toho se bude odvíjet i konkrétní volba dlažby. U keramických venkovních dlažeb existují dvě možná řešení pokládky. Zvolit můžete buď tradiční lepení u jednocentimetrové dlažby, nebo suchou pokládku u dvoucentimetrové dlažby. „Keramická dlažba tloušťky dva centimetry je při pokládce na terče, do trávy nebo i do štěrku nejrychlejší a nejjednodušší řešení, které navíc přináší i další výhody. Kromě vynikajících technických vlastností nabízí i mnoho krásných designů včetně věrných imitací kamene nebo dřeva, a to dokonce i v provedení dřevěných prken,“ popisuje jednatel firmy M.B.Keramika Martin Bezděk.

Svými vlastnostmi hravě předčí jednocentimetrovou venkovní dlažbu, kterou vždy musíte lepit, precizně provést pokládku a v případě poškození mrazem vám mnohdy nezbude nic jiného, než dlažbu složitě vybourávat. Naopak dvoucentimetrová keramická dlažba se s podkladem napevno nespojuje, díky čemuž se pod ni můžete kdykoliv dostat. Stačí ji jen nadzvednout a pak položit zpět. Místo pod dlažbou tak může sloužit například k uschování drátů od osvětlení.

Keramická dlažba je velmi odolná i proti vnějším vlivům. Silné mrazy, extrémní teploty, chemikálie a deště pro dvoucentimetrovou dlažbu nepředstavují žádnou výraznou zátěž. U pokládky dlažby na terče na pevný podklad se v případě silnějších dešťů obecně doporučuje větší spád podkladu, abyste měli u terasy dokonalý odtok. Použít k tomu můžete i speciální výškově nastavitelné terče.


« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Olga Afanassieva

Olga Afanassieva je žena mnoha tváří a profesí. Přes den se podílí n více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Síla aktivního uhlí

Vy si ještě čistíte zuby „postaru“ tedy klasickou zubní pastou? více

TOP SEX A VZTAHY

Sex a ženy

Přestože sex na jednu noc již někdy prožilo zhruba 66 % lidí, obzvláště více

TOP CESTOVÁNÍ

Střecha Evropy

Stávka za klima, udržitelný rozvoj, klimatické změny, kompenzace CO2. více

TOP GURMÁN

Červené maso

Léto pomalu končí a vy už jste přejedení nejrůznějších lehkých zeleninový více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Krásná pleť

S věkem kůže ztrácí svou pružnost a pevnost a stává se tenčí. Tato ztráta pružnosti více