Chytrá domácnost začíná osvětlením

Text: Prima Žena
15. března 2021 | 09:00

Chytrá domácnost je všeobjímající název, který mnohdy vrtá lidem hlavou. Co je a co není chytré? Je jasné, že velkou většinu zařízení a přístrojů v chytré domácnosti můžeme ovládat buď pomocí chytrého domácího systému nebo snadněji – a dnes častěji – z mobilního telefonu. Některá zařízení lze ovládat i hlasem.

chytra_domacnost_1_PZ.JPG chytra_domacnost_2_PZ.png

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

A co je vlastně cílem chytré domácnosti? Zcela určitě je to zvýšení komfortu. Tak například, aniž bychom museli vstát z pohovky, můžeme si nastavit teplotu v místnosti, spustit či zastavit čističku vzduchu, otevřít dveře garáže, zapnout cirkulaci vody v bazénu. Pokud chcete začít s něčím jednoduchým, se snadným nastavením, tak to zkuste s osvětlením.

Nastavte si osvětlení podle vaší nálady
Barevnou žárovku TP-Link Tapo L530E, která je ovladatelná pomocí aplikace Tapo. Můžete pomocí ní nastavovat jas, ale i barevnost žárovky, takže si vytvoříte barevné osvětlení, odpovídající vaší momentální náladě. Žárovka může svítit s jasem až 806 lumenů, odpovídající 60W žárovce, ale také ji můžete nechat ztlumit až na 1 % z této hodnoty. Aplikace nastaví i časové plány zapnutí a vypnutí žárovky včetně barevnosti. Chytrost této žárovky pak umocňuje i maličkost, která hlídá východ a západ Slunce v časové zóně místa její instalace a podle toho může reagovat (svítit – nesvítit – a jak). Ve vaší nepřítomnosti zase může provádět různé světelné a barevné kejkle pro simulaci toho, že v domě někdo je (i když není). Žárovka komunikuje po místní Wi-Fi síti a její spárování je velmi snadné. A jako vrchol – pokud vás to zajímá – uvádíme, že ji lze ovládat i hlasem díky spolupráci se službami Amazon Alexa i Google Assistant.

Když si vystačíte jen s regulací jasu
Pro ty, kteří nechtějí využívat nastavení barevnosti, tu máme tip na stmívatelnou žárovku TP-Link Tapo L510E. I zda aplikace Tapo zařídí na dálku vše potřebné i v případě, pokud chcete návštěvu ohromit tím, že ji budete – jako u předchozího modelu – chtít ovládat hlasem.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Stylový muž

Každý muž je rád chválen a pochvala upraveného zevnějšku platí dvojnásob, více

TOP SEX A VZTAHY

Rutina v sexu

Stereotypní partnerský sex v současnosti trápí 85 % párů. Vyplývá to z nejnovějšího více

TOP GURMÁN

Zdravější mlsání

Chipsy. Málokdo jim dokáže odolat. Problém je v tom, že ty běžné, vyrobené více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Lékárnička na cesty

Dovolená, prázdniny a cestování patří odjakživa k sobě. Přestože to letos více

Diamantový příběh

Gabriela Dědičová pracuje v oboru DIAMANTŮ přes 10 let. Svoji kariéru začínala více