Chytrá domácnost

Text: Prima Žena
13. února 2020 | 09:00

Chytrá domácnost není výlet do budoucnosti, ale může se stát součástí vašeho každodenního fungování. Tedy pokud si pod tímto pojmem nepředstavujete, že se ráno probudíte a bude připravená snídaně nebo jako zázrakem dokonale uklizeno. Na to si musíme nejspíš ještě pár let počkat.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Možná máte zafixováno, že chytrou elektroinstalaci si může dovolit jen hrstka vyvolených. Záleží samozřejmě na konkrétním řešení, ale obecně platí, že je už mnohem dostupnější a kromě času vám ušetří také finance. Oproti jednotlivým chytrým řešením, navíc nemusíte tak často “klikat” na různá zařízení – ať už termostat, žaluzie nebo vytápění, mívá totiž svou vlastní krabičku, ovladač nebo displej. „Na chytrou elektroinstalaci je nejlepší myslet už během stavby domu, takové řešení vyjde nejlevněji. Navíc pak nemusíte kupovat několik různých systémů, ale stačí jeden, který řídí a hlídá vše,” říká Martin Protiva ze společnosti Ekonomické stavby.

Každodenní rituály na míru
Světlo má na naši náladu značný vliv – pomáhá pohodovému probouzení, stejně jako tma nám předtím pomohla dobře usnout. V případě chytré elektroinstalace se světla rozsvěcují automaticky v závislosti na čase a intenzitě slunečního svitu. V pozdních hodinách tak dochází k postupnému zhasínání světel, které je příjemné pro oči. Pokud v noci musíte do koupelny, tlumené noční světlo vás bezpečně navede, ale neoslní. Ráno se zase světla postupně zintenzivňují a vy se tak nemusíte rozkoukávat, než si oči na ostré světlo zvyknou. Dům se zároveň přizpůsobí fungování každého člena domácnosti. Pokud máte raději postupné probuzení, tak vám chvilku předtím, než budete vstávat rozhrne závěsy. Můžete si také nastavit jiné světlo na vaření, když píšete s dětmi úkoly nebo na stolování. Nebo uzpůsobit světlo prostě jen tomu, když máte s partnerem chvilku pro sebe a chcete si dát skleničku, nebo si číst oblíbenou knížku. Chytrá domácnost se přizpůsobí vašemu každodennímu fungování také v případě vámi preferované teploty v jednotlivých místnostech a dalších oblastech.

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Sneakers Reebok

Reebok uvádí na trh očekávané sneakers Zig Kinetica, zcela novou siluetu, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Vitamin D

Nedostatek slunečního svitu v zimě může kromě špatné nálady způsobovat i různé více

TOP SEX A VZTAHY

Sexuální apetit

Polovina žen se potýká se špatným sexuálním zdravím, třetina nemá na milování vůbec více

TOP CESTOVÁNÍ

Spa Hotely

Také jste si na konci loňského roku uvědomili, že jste unavení více

TOP GURMÁN

Dietní kuřecí maso

Hledáte vhodné, chutné a přesto dietní způsoby na přípravu kuřecího masa? více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Dokonalý Valentýn

Svátek sv. Valentýna počítají zamilovaní k nejdůležitějším dnům v roce. více

Plánujete stítění?

V zimě už sice plánujeme letní dovolenou, ale jelikož nám není v našich domovech horko, více