Co kryje pojištění domácnosti

Text: Prima Žena
18. prosince 2018 | 12:00

Pojištění domácnosti kryje vybavení bytu nebo domu. Pozor: neplést s pojištěním nemovitosti, které kryje stavbu samotnou. Vyhoří-li vám dům, potřebujete pojištění domácnosti i nemovitosti. Shořelý nábytek bude hrazen z pojištění domácnosti, ohořelá fasáda z pojištění nemovitosti.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Součástí pojištění domácnosti jsou i stavební součásti, mezi které patří například vestavěné skříně, kuchyňská linka, plovoucí podlahy nebo obklady stěn.


Základní rizika, proti kterým vás kryje pojištění domácnosti, jsou živly, krádež a vandalismus. Mezi živly patří požár, výbuch, vichřice nebo povodeň. Cena pojištění proti povodni se určuje podle takzvaných povodňových map. Takže se může stát, že bydlíte-li zóně s nejvyšší pravděpodobností povodně, bude pojistka proti povodni extrémně drahá nebo nebude možné se vůbec pojistit.

Při pojištění si vždy zkontrolujte limity pojistného plnění, které určují maximální částku, kterou dostanete v případě pojistné události. Například ceniny mohou být omezeny na částku 10 tis. Kč, hodnota elektroniky na maximálně 15% z hodnoty domácnosti.

K pojištění domácnosti si můžete sjednat řadu připojištění. Nejčastějším připojištěním je ochrana proti přepětí, pojištění odpovědnosti nebo pojištění proti zatečení vody do bytu nebo domu.

Na druhou stranu není většinou nutné připojišťovat věci ve sklepě, ty bývají součástí standardního pojištění, pouze si zkontrolujte limity plnění a výluky. Například náhradní díly k automobilu, mezi které patří i zimní kola, bývají z plnění vyloučeny.
Pojištění odpovědnosti z občanského života je nyní populární, neboť novela občanského zákoníku zvýšila odpovědnost za škody, které můžete způsobit druhým. Například když váš pes srazí cyklistu, který si při pádu zlomí nohu. Nebo když na sjezdovce srazíte druhého lyžaře. K mnoha pojistkám domácnosti dostanete toto pojištění zdarma nebo za velmi příznivou cenu.

TIP: kalkulačka pojištění domácnosti a nemovitosti – víte, kolik můžete ušetřit?

Základní pojištění domácnosti v hodnotě 300 tis. Kč dnes pořídíte za méně než 600 Kč za rok. Pojištění nemovitosti v hodnotě 1 mil. Kč vás bude stát zhruba stejně.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Odvážné barvy

Mezi drobná tajemství skrývající se v šatníku moderní ženy už několik let více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Lék na nespavost

Občas se to při usínání stane každému. Převalujeme se na posteli, více

TOP SEX A VZTAHY

Dejte si svůj cíl

Každý Nový rok si dáváme předsevzetí. Ale proč, když je opakovaně porušujeme? více

TOP CESTOVÁNÍ

Wellness a relax

Augustiniánský dům je rodinný wellness & spa hotel ****superior, více

TOP GURMÁN

Mixitella od Mixit

Hoď tam kupu oříšků, pořádnou hrst čokolády a rozmixuj. více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více