Co kryje pojištění domácnosti

Text: Prima Žena
18. prosince 2018 | 12:00

Pojištění domácnosti kryje vybavení bytu nebo domu. Pozor: neplést s pojištěním nemovitosti, které kryje stavbu samotnou. Vyhoří-li vám dům, potřebujete pojištění domácnosti i nemovitosti. Shořelý nábytek bude hrazen z pojištění domácnosti, ohořelá fasáda z pojištění nemovitosti.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Součástí pojištění domácnosti jsou i stavební součásti, mezi které patří například vestavěné skříně, kuchyňská linka, plovoucí podlahy nebo obklady stěn.


Základní rizika, proti kterým vás kryje pojištění domácnosti, jsou živly, krádež a vandalismus. Mezi živly patří požár, výbuch, vichřice nebo povodeň. Cena pojištění proti povodni se určuje podle takzvaných povodňových map. Takže se může stát, že bydlíte-li zóně s nejvyšší pravděpodobností povodně, bude pojistka proti povodni extrémně drahá nebo nebude možné se vůbec pojistit.

Při pojištění si vždy zkontrolujte limity pojistného plnění, které určují maximální částku, kterou dostanete v případě pojistné události. Například ceniny mohou být omezeny na částku 10 tis. Kč, hodnota elektroniky na maximálně 15% z hodnoty domácnosti.

K pojištění domácnosti si můžete sjednat řadu připojištění. Nejčastějším připojištěním je ochrana proti přepětí, pojištění odpovědnosti nebo pojištění proti zatečení vody do bytu nebo domu.

Na druhou stranu není většinou nutné připojišťovat věci ve sklepě, ty bývají součástí standardního pojištění, pouze si zkontrolujte limity plnění a výluky. Například náhradní díly k automobilu, mezi které patří i zimní kola, bývají z plnění vyloučeny.
Pojištění odpovědnosti z občanského života je nyní populární, neboť novela občanského zákoníku zvýšila odpovědnost za škody, které můžete způsobit druhým. Například když váš pes srazí cyklistu, který si při pádu zlomí nohu. Nebo když na sjezdovce srazíte druhého lyžaře. K mnoha pojistkám domácnosti dostanete toto pojištění zdarma nebo za velmi příznivou cenu.

TIP: kalkulačka pojištění domácnosti a nemovitosti – víte, kolik můžete ušetřit?

Základní pojištění domácnosti v hodnotě 300 tis. Kč dnes pořídíte za méně než 600 Kč za rok. Pojištění nemovitosti v hodnotě 1 mil. Kč vás bude stát zhruba stejně.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi's® x Gorillaz

Unikátní spolupráce Levi's® a britské kapely Gorillaz, oceněné Grammy i BRIT Award více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jarní detox

Jaro nám pomalu klepe na dveře, přivítejte ho proto s krásně svěží pokožkou. více

TOP SEX A VZTAHY

Buďte dámou

Dnešní uspěchaná doba očekává od žen, že si budou počínat odhodlaně a energicky. více

TOP CESTOVÁNÍ

Interaktivní výstava

Chcete děti pořádně zabavit, unavit a zároveň byste rádi, aby se i něco zajímavého více

TOP GURMÁN

Kusmi Tea

Zatím posledním přírůstkem v sortimentu výběrových čajů z celého světa Kusmi Tea více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více