Co kryje pojištění domácnosti

Text: Prima Žena
18. prosince 2018 | 12:00

Pojištění domácnosti kryje vybavení bytu nebo domu. Pozor: neplést s pojištěním nemovitosti, které kryje stavbu samotnou. Vyhoří-li vám dům, potřebujete pojištění domácnosti i nemovitosti. Shořelý nábytek bude hrazen z pojištění domácnosti, ohořelá fasáda z pojištění nemovitosti.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Součástí pojištění domácnosti jsou i stavební součásti, mezi které patří například vestavěné skříně, kuchyňská linka, plovoucí podlahy nebo obklady stěn.


Základní rizika, proti kterým vás kryje pojištění domácnosti, jsou živly, krádež a vandalismus. Mezi živly patří požár, výbuch, vichřice nebo povodeň. Cena pojištění proti povodni se určuje podle takzvaných povodňových map. Takže se může stát, že bydlíte-li zóně s nejvyšší pravděpodobností povodně, bude pojistka proti povodni extrémně drahá nebo nebude možné se vůbec pojistit.

Při pojištění si vždy zkontrolujte limity pojistného plnění, které určují maximální částku, kterou dostanete v případě pojistné události. Například ceniny mohou být omezeny na částku 10 tis. Kč, hodnota elektroniky na maximálně 15% z hodnoty domácnosti.

K pojištění domácnosti si můžete sjednat řadu připojištění. Nejčastějším připojištěním je ochrana proti přepětí, pojištění odpovědnosti nebo pojištění proti zatečení vody do bytu nebo domu.

Na druhou stranu není většinou nutné připojišťovat věci ve sklepě, ty bývají součástí standardního pojištění, pouze si zkontrolujte limity plnění a výluky. Například náhradní díly k automobilu, mezi které patří i zimní kola, bývají z plnění vyloučeny.
Pojištění odpovědnosti z občanského života je nyní populární, neboť novela občanského zákoníku zvýšila odpovědnost za škody, které můžete způsobit druhým. Například když váš pes srazí cyklistu, který si při pádu zlomí nohu. Nebo když na sjezdovce srazíte druhého lyžaře. K mnoha pojistkám domácnosti dostanete toto pojištění zdarma nebo za velmi příznivou cenu.

TIP: kalkulačka pojištění domácnosti a nemovitosti – víte, kolik můžete ušetřit?

Základní pojištění domácnosti v hodnotě 300 tis. Kč dnes pořídíte za méně než 600 Kč za rok. Pojištění nemovitosti v hodnotě 1 mil. Kč vás bude stát zhruba stejně.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Šperk a žena

Diamanty sluší každé ženě, u ostatních drahých kamenů, jako jsou třeba akvamaríny, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

UV water

Užijte si krásné a bezpečné léto s opalovacími přípravky Ambre Solaire od Garnier. více

TOP SEX A VZTAHY

Benefity přátelství

Také jste si všimla, jak se životní tempo stále zrychluje? Je těžké této tendenci více

TOP CESTOVÁNÍ

Rady na cesty

Začíná letní sezóna plná cestování a nevšedních zážitků. Přečtěte si pár tipů více

TOP GURMÁN

KetoDieta

Chutnou redukční dietu, při které nemusíte hladovět, a nadbytečná kila půjdou zaručeně více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více