Co může krýt pojištění domácnosti

Text: Prima Žena
27. února 2019 | 09:00

Pokud vlastníte dům nebo byt, pravděpodobně jste taky podepsali smlouvu o pojištění domácnosti. Taková pojistka slouží zejména k finanční kompenzaci, která má zaručit, že v případě nečekané události budete moci škodu na bydlení rychle spravit.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Nejčastěji kryje nepříjemná překvapení v podobě přírodních živlů či vloupání zlodějů nebo třeba ušlý nájem. V rámci smluv různých pojišťoven po celém světě se však objevují i takové případy, které byste v podmínkách domácí pojistky spíše nečekali.

1) Padající odpad z letadla
Přemýšleli jste někdy o tom, kam se dostane odpad, pokud spláchnete v letadle záchod? Špatná zpráva je, že takzvaný modrý, čili zmrzlý odpad z toalety, se někdy může dostat ven, třeba až na vaši střechu či na zahradu. V předešlých letech bylo nahlášeno několik takových pojistných incidentů, kdy praskly v letadle odpadní nádrže a vše se uvolnilo do vzduchu.

Vzhledem k výšce a teplotám však odpad okamžitě zmrznul do poměrně velkých mrazivých ker a spadnul na něčí soukromý majetek, který poškodil. Podle americké Federální letecké správy se to stane několikrát do roka, poslední případy byly hlášeny například ve Valley Stream v New Yorku nebo v Santa Cruz. Dobrou nebo možná pro někoho vtipnou zprávou může být, že vybrané pojišťovny na tyto situace v domácí pojistce myslí.

A pravděpodobně by to prošlo i v tuzemsku. „I u nás se domácí pojištění vztahuje na pád předmětu z výšky. Častěji se v našich podmínkách jedná spíše o část stromu nebo stožáru, nicméně pokud by se jednalo o modrý led, pojistka by to taky pokryla. Ještě jsme však takový případ v České republice neřešili,“ uvádí Michal Kozub z Direct pojišťovny.


« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kouzlo krajky

Nová kolekce spodního prádla Boux Avenue Jaro 2019 se nese ve znamení květinových vzorů více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Textilní maska

První textilní maska od Garnier, kterou si sami namixujete! více

TOP SEX A VZTAHY

Vzestupy a pády

Každý vztah má své vzestupy a pády, ale existují obecné signály, více

TOP GURMÁN

Luštěniny jako salát

Luštěniny jsou zdravé a měli bychom je alespoň jedenkrát týdně zařazovat více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

V souladu s přírodou

Citlivá dětská kůže vyžaduje zvláštní pozornost a péči. více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více