Dámy, vyberte si okna podle svého

Text: Prima Žena
12. července 2018 | 09:00

I když výběr oken z technického hlediska raději přenecháte partnerovi, může se vám hodit pár užitečných informací. Pokud k volbě oken „řeknete svoje“, možná se vyhnete i nepříjemným budoucím překvapením.

damy_vyberte_si_okna_1_PZ.jpg damy_vyberte_si_okna_2_PZ.jpg damy_vyberte_si_okna_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jak je to s výběrem materiálu?
Ať už patříte ke skalním příznivcům dřeva, nebo byste kvůli údržbě a ceně raději volili plastová okna, je dobré vědět, že každý materiál má své výhody a nevýhody, ale z hlediska tepelné izolace jsou okna srovnatelná. „Na trhu by měla být k dispozici jen okna, která vyhovují platným tepelně technickým normám, ale skutečnou kvalitu stavebních prvků často není jednoduché poznat,“ říká Ing. Tomčíková produktová manažerka VEKRA okna. Důležitá je proto vědět kdo a kde vaše okna vyrobil. Až budete za pár let potřebovat třeba servis, může být možnost obrátit se přímo na výrobce vítanou výhodou.

Plastová okna patří stále mezi nejoblíbenější, zejména kvůli snadné údržbě a ceně. „Dříve převažovala bílá plastová okna, moderním trendem jsou ale okna z exteriéru odstínech šedé,“ dodává Ing. Tomčíková z VEKRY.

Taková plastová okna prakticky neodlišíte od výrazně dražších hliníkových oken a uvnitř bytu mohou být bílá, což se hodí prakticky k jakémukoliv barevnému ladění interiéru. Kvalitní plastová okna musí mít uvnitř profilu kvalitní kovovou výztuhu, aby se nekroutila. Zejména tmavá okna se na letním slunci mohou zahřát tak, že na nich ani neudržíte ruku. Proto pozor na „neodolatelně“ levná plastová okna, úskalí může být uvnitř profilu, kam nevidíte.

Dřevěná okna přinášejí do bytu kus přírody. Pokud je zvolíte bez barevného tónování v zajímavém transparentním laku, který zdůrazní přirozenou kresbu dřeva, stanou se výrazným prvkem jak zevnitř, tak i zvenku. „Díky kvalitní vícevrstvé povrchové úpravě dřevěných oken VEKRA je péče ně jednoduchá, ale nevyplatí se jí podceňovat,“ vysvětluje Ing. Tomčíková. Kdo si chce usnadnit práci, může zvolit dřevohliníková okna, které z exteriéru chrání odolné hliníkové opláštění, ale musíte počítat s vyšší pořizovací cenou.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi's® x Gorillaz

Unikátní spolupráce Levi's® a britské kapely Gorillaz, oceněné Grammy i BRIT Award více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

5 faktů o menopauze

Ženy mohou po nástupu perimenopauzy očekávat nárůst tělesné hmotnosti zhruba více

TOP SEX A VZTAHY

Buďte dámou

Dnešní uspěchaná doba očekává od žen, že si budou počínat odhodlaně a energicky. více

TOP CESTOVÁNÍ

Interaktivní výstava

Chcete děti pořádně zabavit, unavit a zároveň byste rádi, aby se i něco zajímavého více

TOP GURMÁN

Zdravý životní styl

Možná se vám někdy do rukou dostaly články o tom, jak zhoršená ekonomická situace více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více