Dámy, vyberte si okna podle svého

Text: Prima Žena
12. července 2018 | 09:00

I když výběr oken z technického hlediska raději přenecháte partnerovi, může se vám hodit pár užitečných informací. Pokud k volbě oken „řeknete svoje“, možná se vyhnete i nepříjemným budoucím překvapením.

damy_vyberte_si_okna_1_PZ.jpg damy_vyberte_si_okna_2_PZ.jpg damy_vyberte_si_okna_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Jak je to s výběrem materiálu?
Ať už patříte ke skalním příznivcům dřeva, nebo byste kvůli údržbě a ceně raději volili plastová okna, je dobré vědět, že každý materiál má své výhody a nevýhody, ale z hlediska tepelné izolace jsou okna srovnatelná. „Na trhu by měla být k dispozici jen okna, která vyhovují platným tepelně technickým normám, ale skutečnou kvalitu stavebních prvků často není jednoduché poznat,“ říká Ing. Tomčíková produktová manažerka VEKRA okna. Důležitá je proto vědět kdo a kde vaše okna vyrobil. Až budete za pár let potřebovat třeba servis, může být možnost obrátit se přímo na výrobce vítanou výhodou.

Plastová okna patří stále mezi nejoblíbenější, zejména kvůli snadné údržbě a ceně. „Dříve převažovala bílá plastová okna, moderním trendem jsou ale okna z exteriéru odstínech šedé,“ dodává Ing. Tomčíková z VEKRY.

Taková plastová okna prakticky neodlišíte od výrazně dražších hliníkových oken a uvnitř bytu mohou být bílá, což se hodí prakticky k jakémukoliv barevnému ladění interiéru. Kvalitní plastová okna musí mít uvnitř profilu kvalitní kovovou výztuhu, aby se nekroutila. Zejména tmavá okna se na letním slunci mohou zahřát tak, že na nich ani neudržíte ruku. Proto pozor na „neodolatelně“ levná plastová okna, úskalí může být uvnitř profilu, kam nevidíte.

Dřevěná okna přinášejí do bytu kus přírody. Pokud je zvolíte bez barevného tónování v zajímavém transparentním laku, který zdůrazní přirozenou kresbu dřeva, stanou se výrazným prvkem jak zevnitř, tak i zvenku. „Díky kvalitní vícevrstvé povrchové úpravě dřevěných oken VEKRA je péče ně jednoduchá, ale nevyplatí se jí podceňovat,“ vysvětluje Ing. Tomčíková. Kdo si chce usnadnit práci, může zvolit dřevohliníková okna, které z exteriéru chrání odolné hliníkové opláštění, ale musíte počítat s vyšší pořizovací cenou.

« předchozí strana 1 2 3 4

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Buďte jedinečná

Každá žena touží po tom být jedinečná a nezáleží na tom více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Strážce jater

Rostlina Desmodium adscendens, česky nazývána Stužkovec vystoupavý více

TOP SEX A VZTAHY

Moje brzda

Zdá se vám, že je partner vaší brzdou a brání vám v rozletu? více

TOP CESTOVÁNÍ

Víno a turistika

Chcete poznat Znojemsko jako místo, kde vznikají vaše oblíbená vína? více

TOP GURMÁN

Olomoucké tvarůžky

Tak jako se po čase vrací móda, tak se na výsluní popularity pohybují i potraviny. více

Wellness a plavání

Plavecký areál Jedenáctka VS nabízí vyžití pro celou rodinu více

Jemné a hřejivé …

Když přijdou první známky zimy, hledáme ztracený pocit tepla. více

Podzimní nachlazení

Venku se začíná prudce měnit počasí. Ráno je poměrně chladno více