Do jara s leskem vašich rodinných podkladů

Text: Prima Žena
23. února 2021 | 09:00

Chystáte se na velký jarní úklid? Obáváte se, abyste při něm nepoškodili svůj starožitný nábytek? Poradíme vám, jak s ním zacházet.

jaro_s_leskem_1_PZ.jpg jaro_s_leskem_2_PZ.jpg jaro_s_leskem_3_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Přivítejte jaro s dokonale vypulírovanou domácností. Vneste domů trochu slunce a dopřejte jarní očistu také kožené sedačce, křišťálovému lustru nebo cenným kovům.

Kůže
Mít doma kvalitní koženou pohovku je skutečný luxus a radost. Ať už jste zdědili historický kousek po babičce, nebo jste si pořídili moderní soupravu, je nutné o ni stále, ale citlivě pečovat. Dodržíte-li pár zásad, vydrží vám dlouhá léta jako nová. Přírodnímu materiálu, jako je kůže, byste měli dopřát celkové ošetření dvakrát do roka. Právě teď je vhodná doba. Základem je jemné odstranění prachu i z jemných pórů, oživení barvy a impregnace. Zatímco při běžné údržbě stíráme prach pouze vlhkou utěrkou z mikrovlákna, hloubkové čištění vyžaduje důkladnější práci. Nikdy však nepoužívejte saponát ani písek na nádobí. Kůži byste zničili. Při hloubkovém čištění doporučujeme kvalitní pomocníky Tableau pěna čištění kůže a Tableau krém na ošetření kůže. Obsahuje přírodní lanoliny, které dodají kůži hedvábný vzhled, vláčnost a zároveň brání pronikání nečistot do hloubky.

Kříšťál
Jestliže vlastníte krásný doplněk bytu, jako je křišťálový lustr, neměli byste zapomínat na důkladnou očistu. Jedině tak splní svůj účel. Dosud to pro vás možná byla mravenčí práce, my vám ale poskytneme snadné řešení v podobě speciálního spreje na čištění křišťálových lustrů Tableau. Díky němu nemusíte lustr sundávat či rozebírat na jednotlivé části. Postačí, když sprej nastříkáte na zavěšené svítidlo a necháte okapat. Jakmile uschne, veškeré povrchy budou zářivě čisté.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Svatební prádlo

Pokud ráda oblékáte udržitelné oblečení od českých značek, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Čištění pleti

Chybným odličováním si můžeme podráždit pleť, polámat řasy i přidělat zbytečné vrásky. více

TOP SEX A VZTAHY

Status rozvedená

Rozvedená je každá druhá. Pokud se to stalo i vám, nemá cenu rezignovat více

TOP GURMÁN

Víno a sýr

Hodí se ementál k červenému vínu a niva k bílému? Naučte se pár triků více

Krásná dlažba

Prostory jako je terasa či zahrada nejenže dotvářejí vzhled našeho domu více

Severský design

Mohou tradiční designové přístupy a nová perspektiva fungovat dohromady? více

Jak přežít rozvod

Máte za sebou rozvod? Pak jste právě ukončili jednu důležitou etapu. více