Jak se efektivně zbavit alergenů?

Text: Prima Žena
10. dubna 2019 | 15:00

Pravidelně a správně uklízet by měl každý. Ovšem pro ty, kdo mají doma alergiky, to platí dvojnásob. Alergická reakce není nic příjemného a domov by měl být bezpečným místem, kde je alergenů minimální množství. Pylová sezona začíná a je nejvyšší čas si shrnout, jak snížit množství nejčastějších alergenů ve vaší domácnosti. Čistota je přece půl zdraví!

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Zatočte s roztoči
Mezi nejčastější alergeny v domácnosti patří roztoči. Drobní živočichové, které okem nespatříte, se živí odumřelými kožními buňkami. Jejich domovem jsou textilie - ložní prádlo, gauče, koberce, apod. Alergici by proto měli měnit ložní prádlo alespoň jednou za 10 dní a prát ho minimálně na 60 stupňů. Účinným řešením v celé domácnosti jsou antibakteriální vysavače. U těch běžných se vám bude hodit nástavec na čalounění a matrace. Pokud je alergikem vaše dítě, zbavte roztočů jeho plyšové hračky. Vložte je v pytli na odpadky na 3 – 5 hodin do mrazáku. Teplota pod bodem mrazu je zničí!

Jaro je tu a s ním i alergeny
Myslíte si, že pyl vás doma za zavřenými okny nemůže potrápit? Opak je pravdou! Omezit větrání v pylové sezoně samozřejmě může pomoci, ale není úplným řešením. Zvenku si totiž žlutý prášek nosíte domů na svém oděvu. Po příchodu z procházky se proto převlékejte do domácího oblečení. Pomůže také opláchnutí obličeje, popřípadě vlasů. Hlavně ale nezapomínejte na pravidelný úklid!

Jak nemít strach ani prach
Věděli jste, že všechny výše zmíněné alergeny se vyskytují také v prachu? Domácí prach je směsicí drobného odpadu a obsahuje tak zbytky mrtvých tělíček roztočů i trusové částice, které produkují. Na jaře vám v obýváku pravděpodobně poletují také pylová zrnka. Zbavte se nečistot pomocí Prachovek Fino, které jsou vyrobené ze speciálních vláken a můžete je použít i za sucha i za vlhka. Pravidelné a důkladné utírání prachu je nutnější, než jste si mysleli. 

FINO Prachovky 3ks
UPrachovky od Fina jsou určené pro stírání všech různých povrchů. Jsou vyrobené ze speciálních vláken, které umožňují použití prachovky za sucha i za vlhka. A navíc jsou extra absorpční! Co víc při úklidu chtít?
Prachovky Fino pořídíte za 24,90 Kč.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kara Trutnov

Česká značka Kara Trutnov představuje na letošní jaro a léto kolekci spolupráci více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Sluneční brýle

Nákup slunečních brýlí se nevyplácí podcenit. Nekvalitní sluneční brýle totiž více

TOP SEX A VZTAHY

Změna profese

Nejenom mladí tápou a hledají své „ideální“ profesní uplatnění. Nespokojenost více

TOP CESTOVÁNÍ

Dovolená na surfu

Surfování patří mezi oblíbené sporty po celém světě. Své příznivce získává také více

TOP GURMÁN

Tapiokové dezerty

Tapioka je škrob získaný z rostliny manioku, který používali pro jeho blahodárné účinky více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Polévka je grunt

„Polévka je grunt a maso je špunt,“ také jste to od babičky slýchali? více