Jak se efektivně zbavit alergenů?

Text: Prima Žena
10. dubna 2019 | 15:00

Pravidelně a správně uklízet by měl každý. Ovšem pro ty, kdo mají doma alergiky, to platí dvojnásob. Alergická reakce není nic příjemného a domov by měl být bezpečným místem, kde je alergenů minimální množství. Pylová sezona začíná a je nejvyšší čas si shrnout, jak snížit množství nejčastějších alergenů ve vaší domácnosti. Čistota je přece půl zdraví!

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Zatočte s roztoči
Mezi nejčastější alergeny v domácnosti patří roztoči. Drobní živočichové, které okem nespatříte, se živí odumřelými kožními buňkami. Jejich domovem jsou textilie - ložní prádlo, gauče, koberce, apod. Alergici by proto měli měnit ložní prádlo alespoň jednou za 10 dní a prát ho minimálně na 60 stupňů. Účinným řešením v celé domácnosti jsou antibakteriální vysavače. U těch běžných se vám bude hodit nástavec na čalounění a matrace. Pokud je alergikem vaše dítě, zbavte roztočů jeho plyšové hračky. Vložte je v pytli na odpadky na 3 – 5 hodin do mrazáku. Teplota pod bodem mrazu je zničí!

Jaro je tu a s ním i alergeny
Myslíte si, že pyl vás doma za zavřenými okny nemůže potrápit? Opak je pravdou! Omezit větrání v pylové sezoně samozřejmě může pomoci, ale není úplným řešením. Zvenku si totiž žlutý prášek nosíte domů na svém oděvu. Po příchodu z procházky se proto převlékejte do domácího oblečení. Pomůže také opláchnutí obličeje, popřípadě vlasů. Hlavně ale nezapomínejte na pravidelný úklid!

Jak nemít strach ani prach
Věděli jste, že všechny výše zmíněné alergeny se vyskytují také v prachu? Domácí prach je směsicí drobného odpadu a obsahuje tak zbytky mrtvých tělíček roztočů i trusové částice, které produkují. Na jaře vám v obýváku pravděpodobně poletují také pylová zrnka. Zbavte se nečistot pomocí Prachovek Fino, které jsou vyrobené ze speciálních vláken a můžete je použít i za sucha i za vlhka. Pravidelné a důkladné utírání prachu je nutnější, než jste si mysleli. 

FINO Prachovky 3ks
UPrachovky od Fina jsou určené pro stírání všech různých povrchů. Jsou vyrobené ze speciálních vláken, které umožňují použití prachovky za sucha i za vlhka. A navíc jsou extra absorpční! Co víc při úklidu chtít?
Prachovky Fino pořídíte za 24,90 Kč.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Olga Afanassieva

Olga Afanassieva je žena mnoha tváří a profesí. Přes den se podílí n více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Péče o oční okolí

Hodiny strávené u počítače, prohýřená noc, grimasy, ale i choroby ledvin nebo jater. více

TOP SEX A VZTAHY

Puberta u dětí

Jak říká Marek Eben, díky pubertě rodiče unesou to, že jejich potomci jednou více

TOP CESTOVÁNÍ

Lázně Ensanu

Největší evropský provozovatel léčebných lázní Danubius Hotels Group více

TOP GURMÁN

Červené maso

Léto pomalu končí a vy už jste přejedení nejrůznějších lehkých zeleninový více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více