Jak se efektivně zbavit alergenů?

Text: Prima Žena
10. dubna 2019 | 15:00

Pravidelně a správně uklízet by měl každý. Ovšem pro ty, kdo mají doma alergiky, to platí dvojnásob. Alergická reakce není nic příjemného a domov by měl být bezpečným místem, kde je alergenů minimální množství. Pylová sezona začíná a je nejvyšší čas si shrnout, jak snížit množství nejčastějších alergenů ve vaší domácnosti. Čistota je přece půl zdraví!

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Zatočte s roztoči
Mezi nejčastější alergeny v domácnosti patří roztoči. Drobní živočichové, které okem nespatříte, se živí odumřelými kožními buňkami. Jejich domovem jsou textilie - ložní prádlo, gauče, koberce, apod. Alergici by proto měli měnit ložní prádlo alespoň jednou za 10 dní a prát ho minimálně na 60 stupňů. Účinným řešením v celé domácnosti jsou antibakteriální vysavače. U těch běžných se vám bude hodit nástavec na čalounění a matrace. Pokud je alergikem vaše dítě, zbavte roztočů jeho plyšové hračky. Vložte je v pytli na odpadky na 3 – 5 hodin do mrazáku. Teplota pod bodem mrazu je zničí!

Jaro je tu a s ním i alergeny
Myslíte si, že pyl vás doma za zavřenými okny nemůže potrápit? Opak je pravdou! Omezit větrání v pylové sezoně samozřejmě může pomoci, ale není úplným řešením. Zvenku si totiž žlutý prášek nosíte domů na svém oděvu. Po příchodu z procházky se proto převlékejte do domácího oblečení. Pomůže také opláchnutí obličeje, popřípadě vlasů. Hlavně ale nezapomínejte na pravidelný úklid!

Jak nemít strach ani prach
Věděli jste, že všechny výše zmíněné alergeny se vyskytují také v prachu? Domácí prach je směsicí drobného odpadu a obsahuje tak zbytky mrtvých tělíček roztočů i trusové částice, které produkují. Na jaře vám v obýváku pravděpodobně poletují také pylová zrnka. Zbavte se nečistot pomocí Prachovek Fino, které jsou vyrobené ze speciálních vláken a můžete je použít i za sucha i za vlhka. Pravidelné a důkladné utírání prachu je nutnější, než jste si mysleli. 

FINO Prachovky 3ks
UPrachovky od Fina jsou určené pro stírání všech různých povrchů. Jsou vyrobené ze speciálních vláken, které umožňují použití prachovky za sucha i za vlhka. A navíc jsou extra absorpční! Co víc při úklidu chtít?
Prachovky Fino pořídíte za 24,90 Kč.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Svetry, které žijí!

Live Sweaters, mladá česká značka prémiového oblečení z merino vlny, získává na více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Krásný úsměv

Stále více lidí trápí nehezký zubní kámen, který nejen že vizuálně kazí náš úsměv, více

TOP SEX A VZTAHY

Benefity přátelství

Také jste si všimla, jak se životní tempo stále zrychluje? Je těžké této tendenci více

TOP CESTOVÁNÍ

Villa Memories

Zážitky, společně strávený čas, radost a odpočinek - to jsou základní ingredience každého více

TOP GURMÁN

Olomoucké tvarůžky

Letošní červen udělal definitivní tečku za dlouhým a hlavně chladnějším jarem, více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Vůně Provence

Vzpomínáte, jaké to bylo odpočívat ve stínu olivovníku v Provence více