Jak úspěšně dodržet novoroční předsevzetí

Text: Prima Žena
26. prosince 2018 | 09:00

Dáváte si pravidelně novoroční předsevzetí a vydrží vám maximálně pár týdnů? Nezoufejte, podobně jsou na tom lidé na celém světě. Pokud se obáváte, že silné počáteční odhodlání nebude ani letos stačit, držte se tří jednoduchých kroků. Do nového předsevzetí se můžete pustit hned teď z pohodlí domova.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Na začátku roku si mnoho lidí na celém světě dává novoroční předsevzetí. Například Američané se podle zjištění agentury YouGov nejčastěji zavazují jíst zdravě, více cvičit a šetřit. Podobně jsou na tom i Češi. Průzkum agentury STEM/MARK pro síť výživových poraden NATURHOUSE ukázal, že chceme především hubnout, jíst zdravě a více sportovat. Ať už si do nového roku dáte jakékoliv předsevzetí, největší výzvou bude vydržet. Co se týče splnění novoročních předsevzetí, jsou statistiky neúprosné – 80 % lidí totiž poruší předsevzetí do druhého únorového týdne. Odhaduje se, že ve skutečnosti je splněno méně než 10 % novoročních předsevzetí.

K úspěchu vedou nové návyky
Doktorka psychologie Susan Weinschenk na stránkách portálu Psyhology Today popisuje, proč novoroční předsevzetí zpravidla nefungují. Mnoho z nich údajně úzce souvisí s utvářením nových nebo změnou stávajících návyků. A to není pro řadu z nás snadné. Pokud se vám podaří vybudovat pevný návyk, máte vyhráno. Ale jak toho s úspěchem docílit? Držte se tří jednoduchých kroků. Pro začátek si dejte konkrétní jednoduchý úkol. Když chcete například začít cvičit, vystřídejte výtah za schody nebo sezení u televize za svižnou procházku. Na pevnou vůli, sebeovládání a motivaci příliš nespoléhejte a raději si postavte do cesty údernou připomínku. Nalepte si třeba na televizi nebo zrcadlo lísteček, kde bude napsáno „Jdi na 30 minut běhat!“. Připomínáním úkolu si nový návyk snáze zapamatujete. Posledním důležitým krokem je opakování. Abyste si vytvořili podmíněnou reakci, opakujte úkol alespoň sedmkrát.

« předchozí strana 1 2

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Kouzlo krajky

Nová kolekce spodního prádla Boux Avenue Jaro 2019 se nese ve znamení květinových vzorů více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Textilní maska

První textilní maska od Garnier, kterou si sami namixujete! více

TOP SEX A VZTAHY

Vzestupy a pády

Každý vztah má své vzestupy a pády, ale existují obecné signály, více

TOP GURMÁN

Nutriční fakta

Výživová expertka Gabriela Peacock Báňová, která vyvinula také svoji řadu doplňků stravy více

Slabé pánevní dno

Téma pánevního dna trápilo mnoho našich kamarádek i zákaznic a tak jsme vytvořili více

Perfektně uklizeno

Prázdninový režim pomalu končí. Vaše rodina se vrací zpět více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více