Jak vybírat a pečovat o interiérové dveře

Text: Prima Žena
28. prosince 2018 | 09:00

Ať už se chystáte zařizovat nový byt nebo rekonstruovat, dveře budou nepochybně důležitou součástí interiéru. Zajistí soukromí, omezí hlučnost nebo zajímavě propojí místnosti. Stanou se nejen funkčním, ale zároveň designovým prvkem. Proto stojí za to věnovat jejich výběru náležitou pozornost.

vekra_dvere_2_PZ.jpg vekra_dvere_PZ.jpg

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

Interiérové dveře mohou být zcela nenápadným prvkem, jenž chytře ušetří místo v malém pokoji. Nebo mohou svým nápaditým designem poutat pozornost a být dominantním prvkem celé místnosti. Před výběrem je proto důležité si ujasnit, do kterého pokoje přes ně budete vstupovat, jak budou ladit s nábytkem i celkovým stylem, ale třeba i to, zda se budou kolem nich prohánět děti nebo domácí mazlíčci. Dveře v koupelně budou muset například odolávat vlhkosti, ty do dětského pokoje zase tlumit hluk a snést i občasné nárazy. Ruku v ruce s designem jde tedy i výběr materiálu a řemeslného provedení. „Rozhodně doporučuji jít se na dveře osobně podívat do některé ze vzorových prodejen a nekupovat je naslepo. Jen tak budete mít reálnou představu o barvě a kvalitě zpracování. Dobrý prodejce vám vždy podá přesnou informaci také o jejich vnitřní struktuře a povrchové úpravě, protože právě v nich jsou jejich hlavní funkční parametry – zvuková izolace a odolnost,“ radí Pavel Hajný, produktový manažer společnosti VEKRA. Stejně důležitá je po promyšleném výběru dveří také jejich montáž, která může mít zásadní vliv na jejich funkčnost i životnost. Kvalitní firmy doporučují přenechat montáž odborníkům. Zajistíte si tak mj. také rozšířenou pětiletou záruku.

Kvalitní výplň i povrchová úprava
Základem je výběr vhodné povrchové úpravy (dýha, lamino nebo lak) a kvalitní vnitřní výplně, na které se rozhodně nevyplatí šetřit.   Nejvíce rozšířenou výplní je dutinková dřevotříska, která splňuje základní zvukový útlum. V posledních letech se těší rostoucí oblibě i dveře z bezpečnostního vysoce tvrzeného skla. „Celoskleněné dveře jsou v současnosti velkým trendem a lze je mít jak v otočném, tak v posuvném provedení, takže se hodí i do menších prostor, kde posuvná varianta dokáže ušetřit až 2 m2. Tyto dveře jsou navíc velmi bezpečné – kalené sklo, ze kterého jsou vyrobeny, má asi 5x větší pevnost než sklo standardní. S jeho povrchovou úpravou se dá různě experimentovat a vyžaduje jen minimální údržbu,“ radí Pavel Hajný. 

« předchozí strana 1 2 3

 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Letní Lasoul

Ráda běháš? Máme pro Tebe tip na originální komplet trička a legín LASOUL, více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Splate kalorie

Není žádným tajemstvím, že když chcete být ve formě, musíte si udržet více

TOP SEX A VZTAHY

Závislost doby

…i 10 minut bez telefonu pro mnohé znamená stres více

TOP CESTOVÁNÍ

Mamutí stezka

Bude nejdelší v České republice a druhá nejdelší v Evropě. Nová bobová dráha více

TOP GURMÁN

Nealkoholická vína

Chcete si k obědu vychutnat sklenku skvělého vína, ale musíte jet zpět do práce více

Bílá dovolená

Když se řekne Harrachov, většině lidí se vybaví horské středisko, více

Růžové víno

Léto je neodmyslitelně spojené se svěžími růžovými víny vládnoucími sezóně od jara a více

Chytré řešení

Řešíte, jak rozdělit větší prostory bez stavebních úprav? Zajímavou variantou více