Levnější pojištění domácnosti? Jde to

Text: Prima Žena
27. prosince 2018 | 09:00

Uzavřením nové pojistky ušetříte nebo vám pojišťovna nabídne výrazně lepší produkt za stejnou cenu. Ceny klesají proto, že se zvyšuje poptávka po produktech, roste konkurence mezi pojišťovacími institucemi a na trhu se objevují lepší nabídky. Pokud chcete ušetřit, uzavřete novou pojistku.

Hodnocení:

Tiskni článek

Pošli článek

K čemu je dobré pojištění domácnosti nebo nemovitosti
Každý by měl mít pojištěnou domácnost nebo dům, ve kterém bydlí. Proč? Klidně se může stát, že vyteče pračka, děti zapomenou vypnout vodu ve vaně a vy vytopíte sousedy. Stejně jako není vyloučené, že zapomenete vypnout sporák, od něj chytne utěrka, potom kuchyň, podlaha a byt se ocitne v plamenech. Pojištění domácnosti pokryje vzniklou škodu až do výše pojistných limitů. Pojišťovací terminologie definuje domácnost jako vybavení bytu, jehož neoddělitelnou složkou jsou podlahy a obklady (stavební součásti). Nemovitostí je samotná stavba včetně plotu, altánu na zahradě, bazénu a dalších vedlejších staveb.

Proti čemu se pojistit
Pojistit se můžete proti krádeži, živelným pohromám a vandalismu. Pojišťovny nabízí připojištění v podobě posprejování fasády, rozbití oken nebo poškození spotřebičů v důsledku přepětí v elektrické síti.  Nově sjednávají instituce pojištění občanské odpovědnosti v ceně moderních pojistek domácnosti a nemovitosti. Díky tomuto typu pojištění jste finančně ochráněni před škodami, které způsobí omylem členové domácnosti. Pojištění se vztahuje na činnosti, které nemusí nutně souviset s poškozením bytu. Například vaše dítě může v obchodě shodit regál plný drahých francouzských vín, vytopíte souseda nebo zaviníte zranění chodci na ulici. Díky novému občanskému zákoníku je odpovědnost za škody způsobené druhým osobám pro obyčejného občana vyšší. Tento typ pojištění se nikdy neztratí.

Srovnejte ceny on-line a ušetřete

Pojištění domácnosti s plněním v hodnotě 300 tisíc Kč zakoupíte za necelých 600 Kč za rok. Pojistit nemovitost v ceně 1 milionu Kč vás vyjde finančně podobně.  Mrkněte se na KlikPojištění.cz, kde zjistíte snadno a rychle, jaké produkty pojišťovny nabízí a jejich aktuální ceny. Na internetu stačí vyplnit pár údajů a uvidíte, kolik ušetříte.
 

Přihlášení | Registrace

Zapomněla jste heslo?

Soutěže

TOP MÓDA

Levi's® x Gorillaz

Unikátní spolupráce Levi's® a britské kapely Gorillaz, oceněné Grammy i BRIT Award více

TOP ZDRAVÍ A KRÁSA

Jarní detox

Jaro nám pomalu klepe na dveře, přivítejte ho proto s krásně svěží pokožkou. více

TOP SEX A VZTAHY

Muži ze second handu

Zamilovat se do rozvedeného muže? Může se to stát i vám. Čím starší jste, tím více

TOP CESTOVÁNÍ

Interaktivní výstava

Chcete děti pořádně zabavit, unavit a zároveň byste rádi, aby se i něco zajímavého více

TOP GURMÁN

Zdravý životní styl

Možná se vám někdy do rukou dostaly články o tom, jak zhoršená ekonomická situace více

Original Marines

Italská módní značka – od batolat až po teens. Hledáte něco hezkého pro své děti, více

Novinka od Lenova

Ochladilo se, napadl první sníh, na náměstích se po roce znovu objevilo spoustu více

Ústní voda Herbadent

Klíčové pro zdraví zubů, dásní a celé dutiny ústní je primárně správné čištění zubů, více